Chińscy astronauci wykonują swój drugi spacer kosmiczny poza planowaną stacją kosmiczną

ponieważ oni byli Wyślij w kosmos W czerwcu trzyosobowa załoga pracowała i mieszkała w głównym module stacji kosmicznej Tianhe, największym do tej pory statku kosmicznym w Chinach. Planują, że stacja kosmiczna, zwana Tiangong lub Heavenly Palace, będzie w pełni obsadzona i uruchomiona do grudnia 2022 r. – ambitny cel szybko rozwijającego się chińskiego programu kosmicznego.
Dwóch astronautów, Ni Haisheng i Liu Beoming, wykonało spacer kosmiczny w piątek rano lokalnego czasu pekińskiego, pozostawiając jednostkę bazową do wykonywania zadań, takich jak instalowanie sprzętu poza stacją kosmiczną i praca na dołączonym ramieniu robota, podała chińska agencja kosmiczna na platformie . WeChat. Trzeci astronauta, Tang Hongbo, zapewniał wsparcie z wnętrza kabiny.

„Astronauci są w dobrej formie” – poinformowała państwowa agencja informacyjna Xinhua przed marszem kosmicznym, dodając, że jednostka główna, statek kosmiczny i pojazd towarowy „płyną stabilnie”.

Wykonywanie własnych astronautów Pierwszy spacer kosmiczny Na początku lipca, podczas którego testowali skafandry kosmiczne nowej generacji, zainstalowali sprzęt, podnieśli kamerę panoramiczną i przetestowali ramię robota stacji.

Był to również drugi spacer kosmiczny w Chinach w tym czasie, ponieważ pierwszy spacer kosmiczny został przeprowadzony w 2008 roku.

Nie zaplanowano spaceru kosmicznego na pozostałą część trzymiesięcznego lotu orbitalnego — Chiny Najdłuższa misja załogowa w historii. Ich lot jest pierwszym z wielu, które przybędą przed ukończeniem stacji – po tej misji na stację kosmiczną zostaną wysłane jeszcze trzy załogowe statki kosmiczne i dwie jednostki robocze.

Po ukończeniu stacja kosmiczna ma działać przez 10 lat – z możliwością przedłużenia do 15. Chociaż nie będzie tak duża jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, ma być stale zajmowana przez astronautów podczas dłuższych pobytów.

Chińscy astronauci od dawna są wykluczani z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ze względu na sprzeciwy polityczne USA i ograniczenia prawne. Krajowy program kosmiczny szybko się rozszerzył w ciągu ostatniej dekady i przyspieszył tylko w ciągu ostatniego roku – naukowcom udało się wylądować pojazdy badawcze na Księżycu w grudniu i na Marsie w maju.

READ  Teleskop Jamesa Webba wykrył gigantyczny gejzer na księżycu Saturna, wypluwający wodę na setki mil w przestrzeń kosmiczną.

Rosja, długoletni uczestnik Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, również opuściła projekt i rozważa teraz uruchomienie własnej stacji kosmicznej do 2030 roku.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *