Chiny budują satelitę – RT World News

Chiny zbudowały na Ziemi satelitę, który symuluje warunki niskiej grawitacji – pierwszy tego rodzaju. Oczekuje się, że obiekt odegra ważną rolę w przyszłych misjach Chin na Księżyc.

Przemawiając we wtorek, naukowiec Li Ruilin z Chińskiego Uniwersytetu Górnictwa i Technologii powiedział, że projekt satelity we wschodnim mieście Xuzhou ma zostać oficjalnie uruchomiony w nadchodzących miesiącach.

Opisz mi program jako „Pierwszy tego typu na świecie” Powiedzieli, że przenosi symulację Księżyca na zupełnie nowy poziom, ponieważ może wytworzyć grawitację „Znika” Móc „Ostatnie, jak chcesz”.

Obiekt składa się z komory próżniowej zawierającej „KsiężycMa średnicę 60 cm (około dwóch stóp). Krajobraz przypominający księżyc składa się ze skał i pyłu, które są tak lekkie jak te na Księżycu.

Krajobraz jest podtrzymywany przez pole magnetyczne, podobnie jak księżyc – jego siła grawitacyjna wynosi około jednej szóstej siły grawitacji na Ziemi. Gdy pole jest wystarczająco silne, mogą latać niektóre lekkie przedmioty, takie jak żaba lub kasztan.

Li powiedział, że projekt prawdopodobnie odegra ważną rolę w przygotowaniach do chińskich operacji księżycowych, umożliwiając naukowcom testowanie sprzętu, a nawet zapobieganie potencjalnie kosztownym błędom w obliczeniach na samym Księżycu.

Czytaj więcej:
„Sztuczne słońce” rejestruje rekordową temperaturę

„Niektóre doświadczenia, takie jak testy zderzeniowe, potrzebują tylko kilku sekund [in the simulator], „ Powiedział mi, dodając, że „Inne, takie jak test indeksowania, mogą zająć kilka dni”.

Naukowiec zauważył, że można go również wykorzystać do sprawdzenia, czy drukowanie 3D działa na Księżycu lub czy osadnictwo księżycowe jest opłacalne.

„Niektóre eksperymenty przeprowadzane w symulowanym środowisku mogą również dać nam kilka ważnych wskazówek, na przykład gdzie szukać wody uwięzionej pod powierzchnią”. Powiedział.

Do stworzenia obiektu potrzeba było szeregu innowacji technicznych, powiedział Lee, zauważając, że siły magnetyczne potrzebne do wytworzenia atmosfery są tak silne, że mogą rozerwać elementy, takie jak przewody nadprzewodzące, i uczynić wiele elementów metalowych bezużytecznymi.

READ  „To niesamowite”: Rzadkie głębinowe smocze ryby zauważone u wybrzeży Kalifornii | Kalifornia

Dodał, że placówka, inspirowana eksperymentami Andre Geima z lataniem na żabie z magnesem, będzie otwarta dla naukowców z całego świata.

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych:

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top