Chiny wraz z 11 innymi krajami europejskimi rozszerzają ruch bezwizowy do Polski

Chiny wraz z 11 innymi krajami europejskimi rozszerzają ruch bezwizowy do Polski

Obywatele polscy korzystają z chińskiego programu ruchu bezwizowego, którego celem jest promocja turystyki.

Reklama

Chiny przedłużyły ruch bezwizowy do Polski, Australii i Nowej Zelandii do końca 2025 roku.

Od początku 2024 r. program ogłaszano etapowo, a ruch bezwizowy uzyskało także 11 krajów europejskich i Malezja. Ma na celu zachęcenie większej liczby osób do odwiedzania Chin w celach biznesowych i turystycznych oraz promowanie wymiany między obywatelami Chin i obcokrajowcami.

Obywatele Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Węgier, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii należą do krajów europejskich, które mogą wjeżdżać do Chin bez wizy do końca przyszłego roku. Polski Obywatele dołączą do listy 1 lipca.

„Celem jest ułatwienie wysokiej jakości rozwoju chińskiej i zagranicznej wymiany personelu oraz zapewnienie wysokiego szczebla możliwości otwarcia się na świat zewnętrzny” – powiedział rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mao Ning na odprawie w sprawie wstępnego ogłoszenia w listopadzie.

Program próbny umożliwi wjazd bezwizowy na okres do 15 dni.

Międzynarodowe podróże do Chin jeszcze nie wróciły

Chiny są rygorystyczne Środki epidemiologiczne, który obejmuje obowiązkowe kwarantanny dla wszystkich odwiedzających, przez prawie trzy lata zniechęcał do wielu wizyt. Ograniczenia zniesiono na początku ubiegłego roku, ale podróże międzynarodowe jeszcze nie wróciły Przed epidemią poziomy.

Chiny zezwalały wcześniej na ruch bezwizowy obywatelom Brunei, Japonii i Singapuru, ale został on zawieszony COVID 19 Krytyczne ogniska choroby. W lipcu przywrócono ruch bezwizowy do Brunei i Singapuru, ale nie do Japonii.

W 2023 r. Chiny Według statystyk imigracyjnych odnotowano 35,5 mln wjazdów i wyjazdów cudzoziemców. Dla porównania w 2019 r., ostatnim roku przed pandemią, było to 97,7 mln.

Rząd poszukuje inwestycji zagranicznych, aby pobudzić spowolnioną gospodarkę, a na targi i spotkania przychodzą niektórzy biznesmeni, w tym Elon Musk z Tesli i Tim Cook z Apple. Zagraniczni turyści to jeszcze rzadszy widok niż przed pandemią.

READ  Oferta specjalna dla Polski Węgiel « Tygodnik Euro

W jaki sposób Chiny ułatwiają podróżowanie Europejczykom?

W zeszłym roku wzrosło zainteresowanie Chinami jako kierunkiem turystycznym wśród Europejczyków.

Dane z internetu Biuro podróży Trip.com przewiduje wzrost łącznej liczby rezerwacji z Europy do Chin o 663% w porównaniu z 2022 r. i prawie 29% wzrost w 2019 r.

Wielka Brytania i Niemcy Z danych wynika, że ​​Chiny są jednym z 10 największych źródeł przyjazdów turystów na całym świecie.

Szanghaj jest najpopularniejszym kierunkiem wśród Europejczyków ze swoim fascynującym połączeniem nowoczesności i tradycji, a za nim plasują się Pekin, Kanton i Shenzhen.

Sanya, nadmorskie miasto na południowym krańcu chińskiej wyspy Hainan i Chengdu, stolica prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, to nowe kierunki podróży.

Poza tym jest nowy Bez wizy Projects kraj w dalszym ciągu promuje turystykę przyjazdową, promując atrakcje kulturalne i historyczne we współpracy z Trip.com. Chiny ulepszają infrastrukturę turystyczną, inwestując w technologię, przewodniki turystyczne i systemy płatności elektronicznych.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *