Chiny wydały nowe przepisy w swojej ostatniej próbie rozprawienia się z przemysłem rozrywkowym

Aktorka Cheng Shuang, która na początku tego roku została ukarana grzywną w wysokości 299 milionów juanów za uchylanie się od płacenia podatków. Zdjęcia/Getty Images

Chińska administracja cyberprzestrzeni zabroniła swoim celebrytom obnosić się ze swoim bogactwem w mediach społecznościowych.

Nowe przepisy w ostatniej rozprawie z przemysłem rozrywkowym w Chinach oznaczają, że celebryci w tym kraju nie będą mogli „pokazywać szczęścia” ani „niesamowitej zabawy” w mediach społecznościowych.

Business Insider poinformował, że konta celebrytów i fani w mediach społecznościowych powinni przestrzegać „porządku publicznego i dobrych nawyków, zobowiązać się do korygowania opinii publicznej i kierowania wartościami, promowania podstawowych wartości socjalistycznych oraz utrzymywania zdrowego stylu i smaku”.

Zasady dotyczące celebrytów nie będą zezwalać na publikowanie fałszywych lub prywatnych informacji w celu sprowokowania fanów do rozpowszechniania plotek na temat innych grup fanów.

Ostatnie zmiany w prawie pojawiły się po tym, jak chińskie gwiazdy uczestniczyły w seminarium na temat przemysłu rozrywkowego, którego gospodarzem była Partia Komunistyczna, gdzie ostrzegano ich, by „sprzeciwiali się zdegenerowanym ideom kultu pieniędzy, hedonizmu i skrajnego indywidualizmu”.

W spotkaniu uczestniczyli zarówno wysocy rangą urzędnicy partyjni, jak i liderzy biznesu, ponieważ również stanęli przed nowymi zasadami, w tym powiedziano im, że muszą przestrzegać etyki społecznej, moralności osobistej i wartości rodzinnych.

Sympozjum odbyło się we wrześniu w Pekinie pod hasłem „Kochaj partię, kochaj Ojczyznę, opowiadaj się za moralnością i sztuką”.

Media państwowe podały, że każdemu uczestnikowi konferencji powiedziano, że powinien „świadomie porzucić wulgarne i wulgarne gusta i przeciwstawić się zdegenerowanym ideom kultu pieniędzy, hedonizmu i skrajnego indywidualizmu”.

W sierpniu w mediach społecznościowych pojawiła się lista „niewłaściwych zachowań celebrytów”, która twierdzi, że celebryci zostali wciągnięci na czarną listę w Pekinie.

Na liście znalazła się chińska aktorka Cheng Shuang, która została ukarana grzywną w wysokości 299 milionów juanów za uchylanie się od płacenia podatków i niedeklarowany dochód. Shuang stała się powszechnie znana w Chinach po zagraniu w kilku udanych serialach i filmach, ale ze względu na jej dobrą państwową organizację nadawczą w Chinach, nakazała producentom nie zatrudniać jej do przyszłych możliwości.

Aktorka Zhao Wei została wymazana z historii rozrywki w Chinach.  Zdjęcia/Getty Images
Aktorka Zhao Wei została wymazana z historii rozrywki w Chinach. Zdjęcia/Getty Images

READ  Covid-19: Szczepienia dla ogółu społeczeństwa w Nowej Zelandii przełożone o tygodnie

Inna chińska aktorka, Zhao Wei, jest również wymieniona po tym, jak została wymieniona Został wymazany z chińskiej historii rozrywki na początku tego roku.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top