Co obejrzeć: Opowieści z odcinka

Co obejrzeć: Opowieści z odcinka

Jan Theis w scenie z Tales From The Loop.
zdjęcie: Amazon Prime

Skończyły Ci się rzeczy do obejrzenia? Dołącz do nas, gdy będziemy przeglądać katalogi streamerów z programami, na które warto poświęcić czas. w tym tygodniu: Historie z odcinka.

Od tych ekscytujących dni na początku 2020 r., kiedy streamerzy szczęśliwie wydawali duże pieniądze na najdziwniejsze pomysły, Historie z odcinka to seria antologii oparta na książce zawierającej obrazy alternatywnej rzeczywistości autorstwa szwedzkiego artysty Simona Stålenhaga.

Na początku serial przyciągnął mnie ze względu na reżyserów. Imiona takie jak Marek Romanek (nigdy nie pozwól mi odejść), Andrew Stantona (Wally) A Jodie Foster na mnie naskoczyła, gdy Romanek – który jako producent wykonawczy nadał ton i estetykę serialu – zacytował Kieślowskiego Dekalog W ramach inspiracji byłem tam z dzwonami.

Scena z Opowieści z odcinka.

Scena z Opowieści z odcinka.
zdjęcie: Amazon Prime

Małe miasteczko Mercer na Środkowym Zachodzie znajduje się na szczycie eksperymentalnego ośrodka fizyki znanego jako „Pierścień”. W jakiś sposób pierścień powoduje dziwne anomalie nad Ziemią, które zakłócają nasze zrozumienie przestrzeni i czasu. Serialu i występujących w nim bohaterów nie interesuje, jak i dlaczego to wszystko się wydarzyło, a jedynie wpływ na ich życie i relacje.

Dwóch nastolatków zamienia się ciałami i staje w obliczu katastrofy, gdy jedno z nich nie chce się ponownie zamienić, młodzi kochankowie zatrzymują czas wokół nich, ale w końcu mają siebie dość, a pogrążony w żałobie ojciec prosi o pomoc robota sprzątającego śmieci, aby spróbować utrzymać jego bezpieczny dla rodziny.

Każdy odcinek to samodzielna historia, skupiająca się na różnych, ale powiązanych ze sobą postaciach, a ich wybory mają później poważne niezamierzone konsekwencje, gdy historie się łączą.

Historie z odcinka Jest przemyślany, delikatny i powolny, a jeśli potrzebujesz kolejnego dowodu na klasę tego wszystkiego, partyturą jest legendarny Philip Glass.

READ  Supermodelki: szczery i intymny serial dokumentalny firmy Apple przedstawiający czwórkę, która stała się własnymi markami

Czy warto to obejrzeć?

Fabuła: 3,5/5 (Chociaż jest w nim wiele tajemnic i głębokich ludzkich dramatów, nie ogląda się tego dla fabuły)

Produkcja: 5/5 (niesamowicie dobrze wykonana mieszanka fantastyki i przyziemności)

Objadanie się: 3,5/5 (Tylko osiem odcinków, ale prawdopodobnie powinieneś oglądać tylko jeden – najwyżej dwa – na raz, bo będziesz musiał nad nimi chwilę posiedzieć)

Jeśli mi się to podobało, co obejrzę dalej?

Konstelacja (Kolejny program, który wykorzystuje fizykę kwantową jako formę magii, aby podkreślić nasz strach przed samotnością i stratą)

Teatr Raya Bradbury’ego (Anonimowa antologia będąca adaptacją historii wielkiego pisarza science fiction)

resztki (Najwspanialszy serial telewizyjny ostatniej dekady, lokujący także egzystencjalną dwuznaczność w sercu małomiasteczkowej Ameryki.)

Historie z odcinka Jest teraz transmitowany strumieniowo w Prime Video.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *