Contact Energy ostrzega, że ​​rachunki za energię wzrosną od 2025 r

Contact Energy ostrzega, że ​​rachunki za energię wzrosną od 2025 r

(zdjęcie pliku)
zdjęcie: 123RF

Contact Energy ostrzega konsumentów, że od kwietnia 2025 r., kiedy zaczną obowiązywać nowe regulowane opłaty za usługi, będą musieli zapłacić znacznie wyższe rachunki za energię, a także podwyżki powiązane z inflacją od kwietnia.

Firma Contact odnotowała wysokie zyski netto w pierwszej połowie roku, poparte prawidłową wyceną cen detalicznych przed spodziewanymi znaczącymi podwyżkami regulowanych opłat liniowych ustalonymi przez Komisję Handlu.

Opłaty regulowane zostały podwyższone, być może o 10 procent, aby pokryć koszty niezbędnych ulepszeń sieci, szacowane na dziesiątki miliardów dolarów w ciągu następnej dekady.

W planowaniu uwzględniono także większą liczbę pojazdów elektrycznych na drogach oraz większe zapotrzebowanie na ciepło przemysłowe.

Opłaty za łącza stanowiły około 40 procent całkowitych detalicznych rachunków za energię, więc 10-procentowy wzrost opłat za łącza automatycznie zwiększałby rachunek o 4 procent.

„Do tego dochodzi inflacja cen energii, co przekłada się na wzrost kosztów w wysokości od około 5 do 6 procent, tak po prostu, aby pozostać w miejscu” – powiedział dyrektor generalny firmy Contact Mike Feuge.

Contact wierzy, że konsumenci zaczną czerpać oszczędności, gdy kraj przestawi się na wytwarzanie energii w 100% odnawialnej, bez potrzeby stosowania energii cieplnej. (zdjęcie pliku)
zdjęcie: RNZ/Nate McKinnon

Inne opłaty związane z przejściem na energię odnawialną pochodzącą z wytwarzania energii cieplnej podwyższyłyby ceny płacone przez konsumentów, przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej.

Oczekuje się, że cena emitowanego dwutlenku węgla podwoi się do 130 dolarów za tonę sześcienną z obecnej ceny około 74 dolarów, powiedział Dorian Drevers, dyrektor finansowy firmy Contact.

„Uważamy, że właśnie w tym kierunku powinna zmierzać cena emisji dwutlenku węgla. Uważamy, że właśnie w tym kierunku zmierza, ponieważ pod rządami nowego rządu – pozbycia się dobrobytu przedsiębiorstw – myślę, że cena emisji dwutlenku węgla zostanie wykorzystana jako narzędzie umożliwiające dekarbonizację” – powiedział Drevers .

READ  GM bada łodzie elektryczne, kupuje udziały w producencie silników

Fujii powiedział jednak, że konsumenci zaczną czerpać oszczędności, gdy kraj przejdzie na wytwarzanie energii w 100% odnawialnej, bez potrzeby stosowania energii cieplnej.

„Zdajemy sobie sprawę, że koszty energii elektrycznej w gospodarstwach domowych rosną, ale bardzo zależy nam na umożliwieniu rodzinom oszczędzania” – powiedział, dodając, że istnieje szereg programów, które pomagają konsumentom obniżyć koszty energii.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *