Contact Energy promuje propozycję „ThermalCo”, ponieważ zyski rosną o 50%

Mike Fogg, dyrektor generalny Contact Energy, mówi, że nie wstydzi się informować o 50-procentowym wzroście zysków w ciągu roku, w którym wyniki branży raz po raz były kwestionowane.

Problemy w sektorze energii elektrycznej obejmowały gwałtownie rosnące ceny hurtowe energii elektrycznej, które ograniczyły produkcję przemysłową, gwałtownie rosnące emisje dwutlenku węgla, przerwy w dostawie prądu w zeszłym tygodniu, niezależni detaliści porzucający rynek oraz liczne dochodzenia nakazane przez regulatora branży.

„Poświęciliśmy ponad 500 milionów dolarów na inwestycje w odnawialną energię elektryczną i nieznacznie obniżyliśmy nasze zyski, aby umożliwić kontynuację tej inwestycji”, powiedział Fujii.

„Możemy śmiało powiedzieć, że inwestujemy we właściwe rzeczy i że te zyski są kierowane w kierunku bardzo dobrego celu” – powiedział.

Czytaj więcej:
* Electric Kiwi składa skargę do UTS w związku z poniedziałkowym zakłóceniem na rynku energii elektrycznej
* Genesis Energy planuje największą do tej pory inwestycję Nowej Zelandii w energię słoneczną
* Plany przyłączenia rurociągów dla „wielkoskalowych” farm wiatrowych w ciągu najbliższych 6 lat
* Wezwanie do emisji 400 milionów dolarów w nowych akcjach w celu sfinansowania Purity Station, zwiększenia tymczasowych zysków

Jednak połączenie to powoduje niewielki wstrząs na rynku energii elektrycznej, argumentując, że dla firm energetycznych sensowne byłoby łączenie produkcji paliw kopalnych w jedną firmę.

Oznacza to połączenie kilku aktywów wytwórczych Genesis Energy, w tym elektrowni Huntley, elektrowni gazowej Contact Energy Taranaki Combined Cycle oraz kilku mniejszych kuchenek gazowych i wysokoprężnych.

Fogg powiedział, że połączenie wytwarzania paliw kopalnych w jeden Thermal Co pomoże zmniejszyć emisje dwutlenku węgla, ułatwiając najpierw poleganie na najmniej szkodliwym wytwarzaniu paliw kopalnych.

Kontakt nie miał opinii na temat tego, kto powinien być właścicielem Thermalco, „czy jest to gracz, czy obecny gracz w branży, private equity, fundusze emerytalne, czy też rząd ma udziały – nie idziemy tam” – powiedział.

READ  Jak One NZ mówi, że zainwestuje w Aotearoa
Contact Energy poprawił w tym roku swoje ekologiczne referencje, posuwając się naprzód w rozwoju pola parowego Tauhara i ogłaszając zamiar inwestycji w farmy wiatrowe.

Chris Marshall / Rzeczy

Contact Energy poprawił w tym roku swoje ekologiczne referencje, posuwając się naprzód w rozwoju pola parowego Tauhara i ogłaszając zamiar inwestycji w farmy wiatrowe.

Powiedział, że Connect może być częściowym właścicielem, ale wszystkie opcje będą dostępne.

„Liczy się struktura. Podstawową teorią jest to, że Nowa Zelandia posiada zasoby gazu dostępne przez następne 30 lat, jeśli chce je wykorzystać”, mówi Fogg.

„To, czego nie chcesz widzieć, to chaotyczne wyjście z różnych części zestawu, ponieważ ludzie nie mają już pewności siebie ani umiejętności, aby go utrzymać”.

Fogg powiedział, że Contact przeprowadził „bardzo wstępne i nieformalne” dyskusje na temat propozycji ThermalCo z innymi stronami, w tym z rządem, i będzie kontynuował.

„Wszyscy są ciekawi”.

Całkowicie prywatna firma jako pierwsza z Wielkiej Czwórki ogłosiła swój roczny wynik.

Jej zysk za rok do końca czerwca wzrósł do 187 mln USD ze 125 mln USD rok wcześniej, a zysk operacyjny wzrósł o 24 proc. do 553 mln USD.

Te zyski operacyjne były zgodne z prognozami brokera Forsyth Barr, który spodziewa się, że całkowity zysk operacyjny Wielkiej Czwórki spadnie w tym roku o 2,6 procent do prawie 2,1 miliarda dolarów.

Fogg powiedział, że Contact rozpoczął „ważny strategiczny reset”, który spowoduje dekarbonizację swojego portfela wytwórczego.

W lutym wydała zielone światło na rozwój 152-megawatowej elektrowni geotermalnej Tauhara i zasygnalizowała pierwszą inwestycję w energię wiatrową.

Ale Fuge powiedział, że „nie ma wątpliwości”, że elastyczne wytwarzanie energii cieplnej będzie nadal wymagane, ponieważ sektor energii elektrycznej „zmierza” w kierunku wyznaczonego przez rząd celu, aby być w 100% odnawialnymi źródłami energii.

RNZ

W tym odcinku The Detail Emile Donovan dołącza do redaktora Stuff Climate Change Eloise Gibson, aby omówić dobre, złe i brzydkie nagłówki z szóstego raportu IPCC na temat globalnego ocieplenia.

READ  MG4 XPower First Drive: niesamowicie szybki i uroczo głupi

Liczby wskazują, że sektor faktycznie odchodzi od tego celu, ponieważ odsetek odnawialnej energii elektrycznej prawdopodobnie spadnie w tym roku, trzeci rok z rzędu.

Statystyki Nowej Zelandii podały w zeszłym tygodniu, że sektor wytwarzania energii elektrycznej jest jedyną branżą, która Emisje dwutlenku węgla znacznie wzrastają w ciągu roku do końca marca, przy 13-procentowym wzroście emisji.

„Jako branża będziemy musieli współpracować, aby racjonalnie przyspieszyć dekarbonizację, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw i przystępności cenowej”, powiedział Fujii.

Firma wypłaci w tym roku łączną roczną dywidendę w wysokości 35 centów, w porównaniu z 39 centami w zeszłym roku.

Połączenie dołączyło w zeszłym tygodniu z Genesis i Mercury w Zapewnij 50 USD kredytu Łącznie 34 350 domów zostało odciętych podczas przerwy w dostawie prądu w zeszły poniedziałek.

Electric Kiwi złożył skargę do Electricity Authority, że Contact i Genesis wstrzymali pokolenie, którego musieli używać, aby zapobiec przerwom w dostawie prądu – czemu oba generatory stanowczo zaprzeczają.

Contact poinformował również w poniedziałek, że osiągnął kamień milowy w dostarczaniu łączy szerokopasmowych dla 50 000 klientów.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *