COP26: Nowa Zelandia zdegradowana do statusu „partnera” w koalicji na rzecz likwidacji paliw kopalnych

COP26: Nowa Zelandia zdegradowana do statusu „partnera” w koalicji na rzecz likwidacji paliw kopalnych

Dania i Kostaryka ujawniły Beyond Oil and Gas Alliance, sojusz 10 rządów krajowych i stanowych zobowiązujących się do stopniowego wycofywania paliw kopalnych.

Nowa Zelandia dołączyła jako członek stowarzyszony, ponieważ ciągłe wydawanie nowych zezwoleń na poszukiwanie ropy naftowej i gazu uniemożliwiało jej bycie członkiem stowarzyszonym.

Na początku tego roku Ministerstwo Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia (MBIE) ogłosiło Nagrodzono dwie firmy 10-letnie pozwolenia na nowe poszukiwania ropy i gazu w Taranaki.

„Dołączenie Nowej Zelandii jako członka stowarzyszonego jest tylko dowodem na to, że nasz rząd nie jest już liderem”, powiedział Alpha Feldmayer, dyrektor generalny 350 Aotearoa.

„Zakaz pozwoleń na poszukiwanie ropy i gazu na morzu w 2018 roku był powodem do świętowania, ale widzieliśmy nieuzasadnione zwolnienia i dalszą ekspansję na lądzie”.

Czytaj więcej:
* COP26: James Shaw mówi, że proces klimatyczny będzie „bardzo interesujący”
* COP26: Studenci pozywają Megan Woods w związku z poszukiwaniem ropy i gazu
* Czy nadszedł czas, aby zakazać wydobycia paliw kopalnych na lądzie?
* Rząd rozpala spółki państwowe, aby szukały nowych paliw kopalnych w Taranaki – i może to zrobić ponownie w 2022 r

Włączenie Nowej Zelandii częściowo przyćmiło porozumienie Z wiadomości, że studenci pozwali rząd za decyzję o zezwoleniu na poszukiwanie ropy i gazu na lądzie.

Sojusz został ogłoszony na Szczycie Klimatycznym ONZ w Glasgow. Najważniejsi członkowie konsorcjum zobowiązali się do sfinalizowania nowych koncesji, rund licencyjnych lub rund dzierżawy w zakresie wydobycia i poszukiwania ropy naftowej i gazu.

Członkowie zrzeszeni musieli podjąć ważne konkretne kroki, które przyczyniają się do zmniejszenia produkcji ropy i gazu, na przykład reformę dotacji.

Ale rząd Nowej Zelandii nie był zobowiązany do wprowadzenia żadnych nowych zasad rejestracji.

Sekretarz ds. Zmian Klimatu, James Shaw, wykorzystał okazję, by zwrócić uwagę na wprowadzony przez rząd w 2018 r. zakaz wydobycia ropy i gazu na morzu. siatka.

READ  „Bezpieczny dla kiwi”: Cyklon Mal może w ciągu nocy stać się burzą kategorii 3 – Fidżi Metservice

Jest nadal zaangażowana w zapewnienie zakończenia wydobycia paliw kopalnych w Nowej Zelandii. „Chcemy jak najszybciej stracić paliwa kopalne”.

Oprócz Danii i Kostaryki członkami stowarzyszonymi są Francja, Grenlandia, Irlandia, Quebec, Szwecja i Walia, a członkami stowarzyszonymi są Kalifornia i Nowa Zelandia.

Shaw powiedział, że krajowa sieć energetyczna „niestety” pozostanie uzależniona od gazu ziemnego w nadchodzących latach. Powiedział, że uniemożliwiło to rządowi całkowite zakazanie wydobycia węgla, ropy i gazu oraz uzyskanie pełnego członkostwa w koalicji.

Ale to twierdzenie zostanie przetestowane w sądzie po tym, jak studenci Climate Solutions służyli sekretarz ds. energii i zasobów Megan Woods w procesie sądowym, gdy Szczyt Klimatyczny ONZ rozpoczyna swój drugi tydzień.

Phoebe Nicolaou, współzałożycielka Student Climate Solutions, powiedziała, że ​​decyzja o wydaniu zezwoleń była całkowicie nieuzasadniona. Inny powód, Lachlan Craig, powiedział, że pozew był raczej koniecznością niż opcją.

Sekretarz ds. Zmian Klimatu James Shaw powiedział, że obywatele mają prawo kwestionować decyzje rządu w sądzie.  (obraz pliku)

Jericho Rock Łucznik / Rzeczy

Sekretarz ds. Zmian Klimatu James Shaw powiedział, że obywatele mają prawo kwestionować decyzje rządu w sądzie. (obraz pliku)

Albo to zrobimy, albo nie mamy przyszłości” – powiedział 23-letni student Victoria University. „Jestem zły. To bardzo śmieszne kontynuować odwierty ropy w tym roku, nie mówiąc już o następnych 10 latach.”

Woods powiedział wcześniej Zezwolenia nie powinny dziwić, ponieważ ruch został odnotowany w 2018 roku.

powiedział co rzeczy Postępowanie sądowe było „zdrowym” sposobem przetestowania systemu.

Szacunki branżowe wykazały, że obecne rezerwy zawierają równowartość 10-letniej wartości gazu ziemnego.  Pozew mówi, że to aż nadto.

Andy Jackson / Personel

Szacunki branżowe wykazały, że obecne rezerwy zawierają równowartość 10-letniej wartości gazu ziemnego. Pozew mówi, że to aż nadto.

Zakazując poszukiwań ropy i gazu dla wszystkich złóż na morzu, rząd zobowiązał się do przeglądu poszukiwań ropy i gazu na lądzie w 2021 r. Jednak opóźnił tę decyzję. „Wciąż trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników” – powiedział Woods.

ale, Szerzyć się Studenci przekonują, że w maju, w dużym raporcie światowego organu energetycznego – Międzynarodowej Agencji Energetycznej – zmieniono równanie.

READ  Rząd zapowiada większe wsparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją

raport, zero netto do 2050i sporządziła mapę drogową dla świata, aby skutecznie ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5°C, oraz spiczasty Że od 2021 r. nie należy zatwierdzać nowych pól naftowych i gazowych, nowych kopalń węgla czy rozbudowy kopalni.

W świetle raportu rzecznik klimatu Roman Yualalin uważa, że ​​wszystkie kraje powinny natychmiast zarejestrować się w celu uzyskania pełnego członkostwa w sojuszu.

Iwalal zgodził się, że rząd Nowej Zelandii był „światowym liderem”, kiedy zakończył wydobycie ropy i gazu na morzu w 2018 roku. Ale szybko został wyprzedzony przez innych, powiedział. „Wyszli poza ambicję”.

Dodał, że wiele rządów wykorzystało 1 lub 2 proc. trudnej do dekarbonizacji gospodarki jako wymówkę do opóźniania działań. „Wygaszenie produkcji w tym samym czasie co konsumpcja pozbywa się paliw kopalnych”.

Aby być na bieżąco z COP26 i szerszymi tematami klimatycznymi, biuletyn Forever Project będzie zawierał cotygodniowe aktualizacje. Rejestracja tutaj.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *