Corey Anderson opowiada się za najlepszym na świecie po Bellator 268: „Już wiem”

Feniks – Corey Anderson Nie musi walczyć z Vadimem Nemkovem, by poczuć, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie.

Na Bellator 268, Anderson (16-5 MMA, 3-0 BMMA) przeszedł przez byłego zawodnika UFC Ryana Badera na wrogie terytorium i wygrał walkę 51 sekund zatrzymania TKO. Zwycięstwo udało się z Nemkovem (14-2 MMA, 7-0 BMMA) w ostatecznej bitwie w jeszcze nie rozstrzygniętym Grand Prix.

Walka o wyłonienie najlepszego zawodnika wagi półciężkiej Bellatora jeszcze się nie odbyła, ale Anderson jest już przekonany, że jest nie tylko najlepszym zawodnikiem w promocji. – Ale na świecie.

W 2015 roku Anderson pokonał obecnego mistrza UFC w wadze lekkiej Jana Blachowicza, zanim został znokautowany przez polskiego zawodnika w 2019 roku. Anderson odniósł także jednogłośne zwycięstwo nad kolejnym pretendentem do tytułu Gloverem Teixeirą, który walczy z Blachowiczem na UFC 267 30 października.

„Już wiem, że jestem najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej na świecie” – powiedział Anderson MMA Junkie na konferencji prasowej po walce. „Już wiem, że Jean (Blachowicz) to był trąba powietrzna w mojej zbroi. Nie powiedziałbym, że go lekceważyłem, ale spojrzałem poza niego. Pomyślałem: „Raz zostałem wyrzucony z tego gościa i zrobię to jeszcze raz. 'Ale nie powinienem.’ Musiałem toczyć pojedynek na raz.

„Jak mówiłem w wywiadach przez cały tydzień. Nauczyłem się swojej lekcji. Teraz zawsze martwię się o obecny moment. Nie martwię się o to, co będzie dalej. Nie omijam nikogo, niczego ani w każdej chwili. Wiem, że mogę ponownie kontrolować Jean. Wiem, że mogę zrobić to samo, co w 2015 roku, kiedy miałem tylko sześć lub siedem walk na swoim koncie. Teraz jestem lepszy mając tylko 21 lub 22”.

268- Masud Sobota w centrum śladów. Główna karta została wyemitowana w Showtime po wstępnych pokazach w MMA Junkie.

READ  Peter Paul wygrał 800 m w Polsce zaledwie kilka tygodni po zajęciu czwartego miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top