Corona Virus Covid 19: 7068 przypadków Covid w społeczności, 18 zgonów dzisiaj

Nowa Zelandia właśnie przekroczyła milion przypadków Covid, ale starszy wykładowca University of Auckland, dr David Welch, mówi, że prawdziwa liczba infekcji może być ponad dwukrotnie większa. Wideo / NZ Herald

Obecnie w Nowej Zelandii jest 7068 nowych wspólnotowych przypadków Covid-19, a 18 osób zmarło.

W szpitalu przebywa 398 osób, z których osiem jest na oddziale intensywnej terapii.

Siedmiodniowy wskaźnik krążących nowych przypadków Covid wynosi 7595. Tydzień temu było to 7512.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że z 18 nowych zgonów zgłoszonych dzisiaj, 10 zmarło w ciągu ostatnich dwóch dni, a osiem zmarło od 28 kwietnia.

„Te zgony zwiększają całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z Covid-19 do 958, a siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów wynosi 15”.

Jeden ze zmarłych miał czterdzieści lat, jeden sześćdziesiątki, pięciu miało siedemdziesiąt i osiemdziesiąt lat, a sześciu miało ponad 90 lat. Było dziewięciu mężczyzn i dziewięć kobiet.

Czterech pochodziło z Auckland, trzech z Waikato, dwóch z Northland, Central County Health Board District, Wellington i jeden z DHB Lakes, West Coast, Canterbury, Southern Canterbury i Southern DHB.

Większość nowych przypadków Covid-19 ma miejsce w Auckland, gdzie zgłoszono 2409 przypadków. Canterbury był drugi najwyższy z 1096, a następnie DHB 619 na południe.

Inne przypadki miały miejsce w Northland (202), Waikato (507), Bay of Plenty (200), Lakes (120), Hook Bay (219), Mid Central (237), Wanganui (55), Taranaki (198), Tairauhiti ( 57).)), Wairarapa (75), Capital and Coast (459), Hutt Valley (228), Nelson Marlborough (209), South Canterbury (105) i West Coast (69).

Cztery przypadki osób z nieznanych regionów.

Na granicy odkryto również 62 nowe przypadki.

Wczoraj w całym kraju ogłoszono 7441 nowych spraw, w tym 2503 w Auckland i 1110 w Canterbury.

Do chwili obecnej w społeczności jest 53 151 aktywnych przypadków, a od początku pandemii w Nowej Zelandii wykryto 1 033 756 przypadków Covid-19.

Najnowsze dane dotyczące pacjentów w szpitalu to: Northland: 9; Waitemata: 48; Prowincje Manukau: 41; Auckland: 100; Waikato: 39; Zatoka Obfitości: 10; Jeziora: 3, ptaki: zero; Zatoka Jastrzębia: 11; Taranaki: 8; Whanganui: 1; środkowa część środkowa: 21; Wairarapa: 2; Dolina Hut: 9; Stolica i Wybrzeże: 13; Nelson Marlborough: 6; Canterbury: 52; Południowe Canterbury: 3; Zachodnie Wybrzeże: 4 Południe: 18

READ  Europejczycy apelują, aby trzymać się z daleka od krótkich podróży i zamiast tego jeździć pociągami

Jednak departament powiedział, że numery hospitalizacji w Auckland i Hook Bay Area Health Boards nie są dzisiaj dostępne, więc odzwierciedlają one numer w szpitalu wczoraj.

Średni wiek hospitalizowanych pacjentów jest dostępny tylko dla szpitali Northland i Auckland. Jest 60 lat.

Status szczepień dla osób przebywających w szpitalu jest również dostępny tylko dla szpitali Northland i Auckland.

Stwierdzono, że z wyjątkiem oddziałów ratunkowych, 12% było nieszczepionych lub niekwalifikujących się, 3% było zaszczepionych częściowo, 25% otrzymało podwójną dawkę, a 59% otrzymało dawki przypominające. Stan szczepień dla jednego procenta przypadków jest nieznany.

Wskaźniki szczepień wciąż rosną – 26 pierwszych dawek, 57 drugich dawek, 39 trzecich dawek podstawowych i 1093 dawek przypominających podano wczoraj. Było również 38 pierwszych dawek pediatrycznych i 272 drugich dawek pediatrycznych.

dzisiaj wcześniej

Wszystkie oczy po raz kolejny zwrócą się dziś po południu na przypadki Omicron w Auckland, ponieważ nasze największe miasto staje się liderem pod względem wskaźników Covid-19 w Nowej Zelandii.

Kiwis dowiedziała się również dzisiaj, że jej lider uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, a Jacinda Ardern opublikowała zdjęcie swoich pozytywnych wyników szybkiego testu antygenowego na Instagramie.

Premier była izolowana w domu, odkąd jej narzeczony Clark Gifford uzyskał pozytywny wynik testu w niedzielę. W środę wynik testu u ich 3-letniej córki Neve był pozytywny.

Premier Jacinda Ardern uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19.  zdjęcie/plik
Premier Jacinda Ardern uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19. zdjęcie/plik

W całym kraju pojawiło się wczoraj 7441 nowych przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii, a najnowsze dane opublikowano o godzinie 13:00.

Najnowsza średnia krocząca siedmiodniowych wydań społecznościowych w całym kraju wynosi 7548, nieco mniej niż w poprzednim tygodniu, kiedy wynosiła 7555.

Eksperci obserwują jednak gwałtowny wzrost liczby infekcji w Auckland – gdzie przypadki zachorowań wzrosły o 50 procent w ciągu kilku tygodni, co może sygnalizować początek krajowego wzrostu do nowego maksimum Covid-19.

READ  COP26: Obama wnosi nadzieję i realizm na szczyt klimatyczny

Dzienne przypadki zachorowań osiągnęły najwyższy poziom na początku marca na poziomie 13 252, zanim łączna siedmiodniowa średnia krocząca z trzech rad ds. zdrowia w Auckland spadła poniżej 1600 miesięcznie.

Ale na początku tego tygodnia średnia dzienna była bliska 2500 i może osiągnąć 3000 w nadchodzących tygodniach, gdy wirus będzie nadal torował sobie drogę przez społeczności, powiedział Heraldowi profesor Michael Plank, modelarz Covid-19.

„Wydaje się, że Auckland i Waitemata mają silniejszy powrót do zdrowia niż w hrabstwach Manukau, które, jak wiemy, miały bardzo wysoki wskaźnik infekcji na początku tego roku, więc prawdopodobnie będzie trochę większa odporność, która narosła w tej części populacji”.

Subskrybuj Premium

Miasto było wcześniej identyfikowane jako miejsce do obserwacji, z epidemią kilka tygodni przed resztą kraju po tym, jak Omicron został po raz pierwszy zauważony w społeczności w styczniu.

Auckland to miejsce, w którym można poszukać [first] W rzeczywistości – równowaga zaczyna przesuwać się w kierunku większej liczby przypadków” – powiedział epidemiolog profesor Michael Baker pod koniec zeszłego miesiąca, gdy wskaźniki infekcji zaczęły rosnąć.

Wczoraj Blanc przypomniał ludziom o potrzebie zachowania czujności w próbach uniknięcia wirusa, zwłaszcza że infekcja nie została jeszcze silnie skoncentrowana w starszych grupach wiekowych, które są bardziej narażone na poważne zachorowania.

„Wciąż istnieje duża podatna populacja – szczególnie w starszych grupach – a teraz widzimy, że wirus znajduje drogę do nowych kieszeni, których wcześniej tak naprawdę nie było”.

Podczas gdy ponad 95 procent osób w wieku powyżej 12 lat otrzymało dwie szczepionki przeciwko Covid-19, tylko 70 procent uprawnionych otrzymało dawkę przypominającą, co znacznie zmniejszyło ryzyko infekcji i poważnej choroby przeciwko wysoce zaraźliwym subwariantom Omicron. .

Tymczasem wskaźniki szczepień dla dzieci pozostają alarmujące, tylko 24,6 procent dzieci w wieku od 5 do 11 lat podaje podwójną dawkę, a liczba ta spada do 11,6 procent i 13,8 procent dla dzieci Tamariki Maori i Pacifica.

Niewiele dzieci zmarło na Covid-19 w Nowej Zelandii – według danych ministerstwa zdrowia zmarły trzy osoby w wieku poniżej 10 lat, a cztery w wieku od 10 do 19 lat – ale istnieją obawy, że około 300 000 osób w wieku poniżej 20 lat zaraziły się wirusem. Długofalowe skutki zdrowotne.

READ  Królowa płacze podczas emocjonalnego pozdrawiania księcia Filipa podczas obchodów jubileuszu

Epidemiolog Baker powiedział, że szczepienia zmniejszają ryzyko zarażenia dzieci długoterminowym wirusem Covid o co najmniej połowę.

„Śmierć jako ostry wynik jest przerażająca, ale bardzo rzadka u dzieci. A największym problemem będzie to, czy niektóre dzieci rozwiną długotrwałe, przewlekłe skutki Covid-19? Myślę, że dowody są tak”.

Używanie masek spadło w tym miesiącu, a niektórzy wzywają do przywrócenia niektórych mandatów dotyczących jej używania – na przykład w klasie.  Zdjęcie pliku / Dziekan Purcell
Używanie masek spadło w tym miesiącu, a niektórzy wzywają do przywrócenia niektórych mandatów dotyczących jej używania – na przykład w klasie. Zdjęcie pliku / Dziekan Purcell

Wzrost liczby przypadków nastąpił po złagodzeniu ograniczeń tuż przed Wielkanocą, temperaturach zaczęła spadać, a dzieci wróciły do ​​szkół, w których maski nie są już potrzebne – chociaż niektóre szkoły zdecydowały się trzymać nakazów dotyczących masek.

Prawie 8000 przypadków zostało zgłoszonych w szkołach w ciągu siedmiu dni do wczoraj.

Ponad 150 lekarzy i naukowców wspólnie wezwało rząd do przywrócenia mandatu maski szkolnej, ale bezskutecznie.

Według Blanka, wzrost zachorowań w populacji będzie prawdopodobnie „stopniowy”, w przeciwieństwie do pierwszej fali Omicron, gdzie liczba przypadków podwajała się co kilka dni.

Wskaźniki hospitalizacji pozostają na stałym poziomie około 72 przypadków na milion populacji, ale prawdopodobnie wzrosną, jeśli infekcje wzrosną w starszych grupach wiekowych.

Wczoraj w szpitalu z Covid-19 było 398 osób, sześć z nich na oddziale intensywnej opieki medycznej lub na oddziałach intensywnej terapii.

Zgłoszono również 29 nowych zgonów, w tym dwie osoby po dwudziestce i trzy po trzydziestce.

W ciągu ostatnich dwóch dni było 14 zgonów i 15 między 24 marca a 7 maja.

Od początku pandemii w Nowej Zelandii z powodu wirusa Covid-19 zmarło 940 osób, a ponad milion osób zostało zarażonych, chociaż jeden z ekspertów – starszy wykładowca University of Auckland, dr David Welch – powiedział, że prawdziwa liczba infekcji może być ponad dwukrotnie więcej niż oficjalne liczby.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top