Coronavirus Covid 19 Australia: NSW zgłasza 830 lokalnych przypadków, trzy zgony; Epidemia w Wiktorii rośnie o 65 przypadków

Coronavirus Covid 19 Australia: NSW zgłasza 830 lokalnych przypadków, trzy zgony;  Epidemia w Wiktorii rośnie o 65 przypadków

Policja Nowej Południowej Walii aresztowała w sobotę protestującego przeciwko blokadzie w pobliżu Parku Wiktorii w Sydney. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Południowa Walia zgłasza 830 nowych przypadków Covid-19 i trzy związane z Covid zgony dziennie po tysiącach Protestujący przeciwko zamknięciu Złamał nakazy pozostawania w domu, wychodząc na ulice Sydney i Melbourne.

Śmierć mężczyzny w wieku 60 lat, mężczyzny w wieku 70 lat i kobiety w wieku 80 lat zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych podczas obecnej epidemii do 71. Obaj mężczyźni otrzymali pojedynczą dawkę szczepionki przeciw Covid; Kobieta nie była odporna.

W szpitalach NSW jest 550 pacjentów z Covid-19 – prawie 100 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii.

Pięćdziesiąt lokalnych przypadków dzisiaj było zaraźliwych w społeczności, a status izolacji 694 jest nadal badany.

Zastępca komisarza policji Nowej Południowej Walii, Gary Warboys, ujawnił, że wczoraj w całym stanie wydano 940 zawiadomień o naruszeniu kary.

„Oczywiście, wiele z nich [were] W centrum Sydney i wokół niego w związku z protestami – lub na szczęście brakiem protestów – w mieście wczoraj.”

„To, co chcę dziś podkreślić, to znowu, w ciągu ostatnich 24 godzin, ponad 5000 osób w całym stanie zostało przebadanych pod kątem zgodności z ich nakazami izolacji. To są ludzie, którzy zostali skierowani do pozostania w domu, są to pozytywne przypadki, kontakty, osoby, które wyraźnie wiedzą, że trzeba gdzieś odizolować.”

Ważne jest, powiedział Warboys, że ci, którzy mają być odizolowani, „muszą zostać na miejscu”.

„Musisz zrobić to, czego się od ciebie wymaga, ponieważ faktyczna obecność policji w związku z przeszukaniem, w którym powinieneś być, nie jest rutyną” – powiedział.

NSW podało wczoraj a rekordzista 825 Nowe przypadki pozyskane lokalnie.

READ  Książę Harry musi stanąć przed sądem za morderstwo

Wiceprezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego (AMA) Stephen Barnes powiedział dziś rano ABC News, że „od pewnego czasu martwił się” sytuacją w Greater Sydney – gdzie jutro wejdzie w życie szereg surowszych ograniczeń.

„Wygląda na to, że jeśli zareagujesz po tym, jak wirus coś zrobił, jesteś już za późno. Naprawdę musisz spróbować wyprzedzić, zanim to nastąpi” – powiedział Barnes.

„Głównym problemem, jaki mam w związku z blokadą w Sydney, jest to, że jest niejednolity. Nie można skutecznie zamknąć większego obszaru miejskiego i odizolować, jeśli traktujesz obszary samorządu lokalnego jak kołdrę. Wirus nie przestrzega granic miejskich. „

Członek Australijskich Sił Obronnych pomaga ludziom dotrzeć do Centrum Szczepień Zdrowotnych Qudos Bank Arena NSW w Sydney 16 sierpnia 2021 r. Zdjęcie / Getty Images
Członek Australijskich Sił Obronnych pomaga ludziom dotrzeć do Centrum Szczepień Zdrowotnych Qudos Bank Arena NSW w Sydney 16 sierpnia 2021 r. Zdjęcie / Getty Images

Barnes dodał, że „miał nadzieję, że rząd Nowej Południowej Walii nauczy się” z zeszłorocznych doświadczeń Melbourne, choć z mniej zaraźliwym szczepem wirusa.

„Jednak trend jest we właściwym kierunku i oczywiście potrzebujemy znacznie wyższych wskaźników szczepień niż obecnie, zanim będzie można rozważyć podniesienie tych kwestii” – powiedział.

„Więc ponownie jestem głęboko zaniepokojony, gdy premier Nowej Południowej Walii zaczyna mówić o zniesieniu ograniczeń w dniu, w którym liczby są tak niebezpiecznie wysokie”.

Wiktoria

Victoria odnotowała dziś 65 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, w tym 16 zarejestrowanych wczoraj rano za pomocą szybkiego testu antygenowego.

Spośród 65 lokalnych przypadków 55 jest obecnie związanych z epidemią, a 10 jest przedmiotem dochodzenia. Władze ds. Zdrowia poinformowały, że więcej informacji na temat tej sprawy jest finalizowanych i zostaną wkrótce udostępnione.

Barnes powiedział, że „ścieżka zmierza w złym kierunku” w Victorii, obawiając się opóźniania testów, rosnących list miejsc ekspozycji i wzrostu liczby tajemniczych przypadków.

„Wiemy z przeszłych doświadczeń, że wzrost liczby przekłada się na większą liczbę pacjentów i więcej prezentacji w szpitalach” – powiedział Barnes dziś rano w ABC News.

READ  Covid-19: 6440 nowych przypadków pozaszpitalnych i 704 osoby w szpitalu

„I widzieliśmy już w Melbourne wpływ setek miejsc ekspozycji, wielu ludzi – od ponad 10 000 do 15 000 w izolacji, w tym dużej liczby pracowników służby zdrowia.

„A potem, oczywiście, widzieliśmy wczoraj te protesty, które były frustrujące, ponieważ ludzie robią dokładnie odwrotność tego, co twierdzą, że robią, czyli poprawiają wolności ludzi. W rzeczywistości pogarszają sytuację dla wszystkich”.

Komisarz Shane Patton powiedział dziennikarzom podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że dziewięciu funkcjonariuszy policji Wiktorii zostało zabranych do szpitala po wczorajszych protestach przeciwko blokadzie w Melbourne.

Jeden z tych funkcjonariuszy może wymagać operacji z powodu urazu nogi, podczas gdy kilku innych ma złamane nosy.

Przedstawiać

ACT rejestruje 19 nowych infekcji Covid tpday, zwiększając epidemię do 121.

Z tej liczby 17 jest związanych ze znanymi sprawami, podczas gdy dwa są nadal przedmiotem dochodzenia.

W sobotę region odnotował osiem nowych przypadków – wszystkie związane ze znanymi infekcjami i wszystkie w izolacji w okresie infekcji.

Premier ACT Andrew Barr nazwał sobotni numer „dobrym postępem”.

Ale dyrektor ds. zdrowia ACT Keren Coleman ostrzegł mieszkańców, aby nie świętowali, zauważając, że sobotnie liczby nie obejmują przypadków zarejestrowanych po godzinie 20:00.

„[This] Oznacza, że ​​stan dnia [number] Może jest trochę sztucznie zaniżona, a jutro wrócimy do tego, co widzieliśmy wczoraj lub przedwczoraj”.

Koronawirus choroba

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *