Coronavirus Covid 19: Pięć nowych przypadków w Melbourne – premier Australii wyląduje w Nowej Zelandii

Coronavirus Covid 19: Pięć nowych przypadków w Melbourne - premier Australii wyląduje w Nowej Zelandii

Premier Australii Scott Morrison z premier Nowej Zelandii Jacindą Ardern. Zdjęcie / Mark Baker

Wczoraj w Victorii odnotowano pięć nowych przypadków Covid-19, co dało grupie z Melbourne 35.

Cztery nowe sprawy dotyczą kierowcy dostawy.

Dzieje się tak po tymczasowym zawieszeniu przez Nową Zelandię podróży bez kwarantanny z Victorią do piątku 4 czerwca po zamknięciu Melbourne.

Wczoraj lider testów w Wiktorii Jeroen Weimar ujawnił, że setki pionierów z Melbourne zostało zmuszonych do izolacji po kontakcie z wirusem.

Pięć barów i klubów zostało zidentyfikowanych jako obszary zainteresowania, w tym Three Monkeys in Prahran, Somewhere Bar w Prahran, The Palace Hotel w South Melbourne, The Local w Port Melbourne i The Sporting Globe w Mordialloc.

Jak dotąd urzędnicy zidentyfikowali 500 osób pozostających w bliskim kontakcie w tych miejscach.

Premier Australii Scott Morrison i jego świta mają dziś przybyć do Nowej Zelandii po tym, jak minister odpowiedzi Covid-19 Chris Hepkins potwierdził, że został przetestowany przed wyjazdem na wirusa.

Morrison był niedawno w Victorii i nie było pewności, czy będzie musiał ponownie zdać negatywny test przed wejściem na pokład samolotu.

Hepkins powiedział w piątek, że ogłaszając, że testy przed wyjazdem są obowiązkowe dla każdego podróżującego do Nowej Zelandii z Australii, który niedawno był w Victorii.

Koronawirus choroba

Hepkins powiedział, że „dodatkowe środki ostrożności” oznaczają, że podróżni – którzy byli w Victorii 20 maja lub później – muszą ponownie przetestować negatywny wynik testu Covid-19 przed wejściem na pokład samolotu.

Zasada ta zacznie obowiązywać od poniedziałku.

Brak dowodów może skutkować odmową przyjęcia na pokład lub nałożeniem kary po przybyciu do Nowej Zelandii. Hepkins powiedział, że jedynym wyjątkiem były dzieci poniżej drugiego roku życia.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *