Coronavirus Covid 19: Sześć nowych przypadków w zarządzanej izolacji i testy ścieków są ewidentne

Obywatel Nowej Zelandii zmarł po otrzymaniu szczepionki Covid-19, ale Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że nie ma bezpośredniego związku.

Istnieje sześć nowych przypadków Covid-19 w ośrodkach izolacyjnych zarządzanych w Nowej Zelandii, ale nie ma nowych przypadków społecznych.

I co więcej, testy ścieków pojawiły się we wszystkich czterech miastach, które początkowo przyniosły „słabo pozytywne” wyniki negatywne.

Cztery z sześciu nowych przypadków wyizolowanych od piątku to osoby, które podróżowały ze Stanów Zjednoczonych (dwa), Malezji i Arabii Saudyjskiej. Pozostałe dwa przypadki dotyczą podróżników z Indii, którzy przybyli tu przez Katar.

Dwa wcześniej zgłoszone przypadki zostały już wyleczone. Całkowita liczba aktywnych przypadków w Nowej Zelandii obecnie wynosi 27. Całkowita liczba potwierdzonych przypadków w Nowej Zelandii od początku epidemii w 2020 roku wynosi 2312.

„Historyczny przypadek został zidentyfikowany po tym, jak nawigator zwrócił słaby pozytywny wynik testu przed przeniesieniem go na swój statek” – powiedział minister.

„Marynarze potwierdzili, że mieli pozytywny wynik testów za granicą na początku roku, a testy serologiczne to potwierdziły. Jeśli nie zostanie to zgłoszone za granicą, pojawi się w naszych liczbach jako przypadek historyczny”.

Zaktualizowane wyniki testów ścieków

Słabo pozytywne wyniki wykryto ostatnio w Wellington, Christchurch, Rotorua i Queenstown.

Dodatkowe wyniki testów w Christchurch, które były imponujące, są teraz negatywne. Wszystkie pozostałe trzy miasta wypadły negatywnie.

„Ministerstwo ocenia, że ​​te słabe pozytywne wyniki były najprawdopodobniej wynikiem niedawnych pozytywnych przypadków w izolowanej terapii lub nowo odzyskanych przypadków, które nie są zaraźliwe, ale nadal usuwają wirusa po powrocie do domu lub podczas podróży. Covid-19 w ściekach ”.

Informacje testowe

Łączna liczba wykonanych dotychczas testów w laboratoriach to 2106971.

W piątek laboratoria przetworzyły 3978 testów, a wczoraj zakończono 2816 testów. Średni obrót z siedmiu dni to 3802.

READ  Zachód nie ma już pozytywnych przypadków - FBC News

Trzy przypadki Covid-19 zostały ogłoszone w zarządzanej izolacji w piątek, ale społeczność nie ogłosiła żadnych przypadków.

Dwóch podróżnych, którzy przybyli w tym tygodniu, pochodziło z Wielkiej Brytanii i Indii i zostało wykrytych podczas pierwszego testu.

Trzecia osoba, która zaraziła się Covid w odosobnieniu, miała kontakt z poprzednim przypadkiem, który przybył z Indii.

Koronawirus choroba

Tymczasem wczoraj zostało to ujawnione 10 osób zostało ukaranych grzywną Po podróży do Nowej Zelandii bez dowodu, wynik testu na obecność Covid-19 był ujemny.

23 000 osób – czyli 99,5 procent podróżnych – spełniło wymogi wprowadzone w styczniu, ale według danych celnych około 800 osób zostało zwolnionych.

Wśród zwolnionych znalazły się dzieci w wieku poniżej dwóch lat, niektórzy dyplomaci, niektórzy członkowie załogi lotniczej oraz pasażerowie z Australii, Antarktydy i większości wysp Pacyfiku.

Około 45 osób zostało ostrzeżonych, ponieważ nie były w stanie udowodnić swojego zwolnienia lub negatywnego wyniku testu przed podróżą.

Jednak zapłacił tylko czterem z dziesięciu ukaranych grzywny.

Maksymalna kara to 1000 USD.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top