Coronavirus Covid 19: Sześć nowych przypadków w zarządzanej izolacji i testy ścieków są ewidentne

Obywatel Nowej Zelandii zmarł po otrzymaniu szczepionki Covid-19, ale Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że nie ma bezpośredniego związku.

Istnieje sześć nowych przypadków Covid-19 w ośrodkach izolacyjnych zarządzanych w Nowej Zelandii, ale nie ma nowych przypadków społecznych.

I co więcej, testy ścieków pojawiły się we wszystkich czterech miastach, które początkowo przyniosły „słabo pozytywne” wyniki negatywne.

Cztery z sześciu nowych przypadków wyizolowanych od piątku to osoby, które podróżowały ze Stanów Zjednoczonych (dwa), Malezji i Arabii Saudyjskiej. Pozostałe dwa przypadki dotyczą podróżników z Indii, którzy przybyli tu przez Katar.

Dwa wcześniej zgłoszone przypadki zostały już wyleczone. Całkowita liczba aktywnych przypadków w Nowej Zelandii obecnie wynosi 27. Całkowita liczba potwierdzonych przypadków w Nowej Zelandii od początku epidemii w 2020 roku wynosi 2312.

„Historyczny przypadek został zidentyfikowany po tym, jak nawigator zwrócił słaby pozytywny wynik testu przed przeniesieniem go na swój statek” – powiedział minister.

„Marynarze potwierdzili, że mieli pozytywny wynik testów za granicą na początku roku, a testy serologiczne to potwierdziły. Jeśli nie zostanie to zgłoszone za granicą, pojawi się w naszych liczbach jako przypadek historyczny”.

Zaktualizowane wyniki testów ścieków

Słabo pozytywne wyniki wykryto ostatnio w Wellington, Christchurch, Rotorua i Queenstown.

Dodatkowe wyniki testów w Christchurch, które były imponujące, są teraz negatywne. Wszystkie pozostałe trzy miasta wypadły negatywnie.

„Ministerstwo ocenia, że ​​te słabe pozytywne wyniki były najprawdopodobniej wynikiem niedawnych pozytywnych przypadków w izolowanej terapii lub nowo odzyskanych przypadków, które nie są zaraźliwe, ale nadal usuwają wirusa po powrocie do domu lub podczas podróży. Covid-19 w ściekach ”.

Informacje testowe

Łączna liczba wykonanych dotychczas testów w laboratoriach to 2106971.

W piątek laboratoria przetworzyły 3978 testów, a wczoraj zakończono 2816 testów. Średni obrót z siedmiu dni to 3802.

READ  Uniknięto recesji przy wzroście PKB o 1,7%, ale stopy procentowe mogą pchnąć w górę

Trzy przypadki Covid-19 zostały ogłoszone w zarządzanej izolacji w piątek, ale społeczność nie ogłosiła żadnych przypadków.

Dwóch podróżnych, którzy przybyli w tym tygodniu, pochodziło z Wielkiej Brytanii i Indii i zostało wykrytych podczas pierwszego testu.

Trzecia osoba, która zaraziła się Covid w odosobnieniu, miała kontakt z poprzednim przypadkiem, który przybył z Indii.

Koronawirus choroba

Tymczasem wczoraj zostało to ujawnione 10 osób zostało ukaranych grzywną Po podróży do Nowej Zelandii bez dowodu, wynik testu na obecność Covid-19 był ujemny.

23 000 osób – czyli 99,5 procent podróżnych – spełniło wymogi wprowadzone w styczniu, ale według danych celnych około 800 osób zostało zwolnionych.

Wśród zwolnionych znalazły się dzieci w wieku poniżej dwóch lat, niektórzy dyplomaci, niektórzy członkowie załogi lotniczej oraz pasażerowie z Australii, Antarktydy i większości wysp Pacyfiku.

Około 45 osób zostało ostrzeżonych, ponieważ nie były w stanie udowodnić swojego zwolnienia lub negatywnego wyniku testu przed podróżą.

Jednak zapłacił tylko czterem z dziesięciu ukaranych grzywny.

Maksymalna kara to 1000 USD.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *