Covid-19: 10 294 nowych przypadków pozaszpitalnych, 18 zgonów, 14 na OIT

Jest 10 294 nowych przypadków COVID-19 w społeczności i 18 kolejnych zgonów osób zarażonych wirusem, według Ministerstwa Zdrowia.

W szpitalu jest 524 osób z wirusem, z czego 14 jest Oddziały intensywnej terapii.

Na granicy zidentyfikowano 66 nowych przypadków.

Aktualizacja pojawia się po tym, jak w środę zgłoszono 11 217 nowych przypadków społeczności i 13 zgonów osób z wirusem.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Provinces Manukau DHB twierdzi, że nie ma „szybkiego rozwiązania” zaległości w operacjach
* Covid-19: Auckland może przenieść się do „Orange” przed resztą Nowej Zelandii
* COVID-19: Medical Syndicate krytykuje optymizm Ashley Bloomfield dotyczący pojemności szpitali

Spośród nowych przypadków 2274 znajduje się w Auckland, a pozostałe w Northland (448), Waikato (751), Bay of Plenty (424), Lakes (203), Hawke’s Bay (362), Mid Central (413) i Wanganui (153) , Taranaki (331), Tairāwhiti (93), Wairarapa (131), Capital and Coast (633), Hutt Valley (325), Nelson Marlborough (368), Canterbury (1682), South Canterbury (241), South (1346) i zachodnie wybrzeże (110) oraz nieznany obszar (6).

Obecnie w kraju jest 55 515 aktywnych przypadków Covid-19 w społeczności.

Wśród hospitalizowanych przypadków 255 znajduje się w Auckland. Jest 39 w Northland, 38 w Waikato, 22 w Bay of Plenty, 9 w Lakes, 15 w Hawke’s Bay, 12 w Taranaki, dwa w Wanganui, osiem w Central Central, cztery w Wayarapa i 16 w Hot Valley, 18 w stolica i wybrzeże, dziewięć w Nelson Marlborough, 53 w Canterbury, trzy w południowym Canterbury, jeden na zachodnim wybrzeżu i 20 na południu.

Obecny średni wiek hospitalizacja 60.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło najnowsze numery przypadków COVID-19 w czwartek po południu.  (obraz pliku)

Ricky Wilson/Personel

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło najnowsze numery przypadków COVID-19 w czwartek po południu. (obraz pliku)

Spośród pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid 19% nie jest zaszczepionych lub nie spełnia kryteriów, 2% zostało zaszczepionych częściowo, a 27% W pełni zaszczepione48% otrzymało dawkę przypominającą, a stan szczepień 4% jest nieznany.

Oczekuje się, że większość osób zarażonych wirusem Covid-19 zostanie zaszczepiona w szpitalu. Wynika to z faktu, że większość populacji – około 96% – otrzymała dwie dawki. Może to spowodować, że zaszczepione osoby będą stanowić większość danych szpitalnych.

Chociaż osoby nieszczepione lub niekwalifikujące się stanowią zaledwie 4% populacji, odpowiadają za jedną piątą obecnych hospitalizacji z powodu Covid-19.

Ministerstwo powiedziało 18 przypadki śmierci W czwartek poinformowałeś, że ludzie, którzy zmarli w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Opóźnienie w zgłoszeniu może być związane z osobami umierającymi z powodu Covid-19, a nie z powodu Covid-19, a Covid jest wykrywany dopiero po ich śmierci.

Jeden ze zmarłych pochodził z Northland, trzech z Auckland, czterech z Waikato, jednego z Lakes, trzech z Bay of Plenty, dwóch z Mid-Central i czterech z Canterbury.

Było dwóch ludzi po pięćdziesiątce, dwóch po sześćdziesiątce, trzech po siedemdziesiątce, siedmiu po osiemdziesiątce i czterech po dziewięćdziesiątce.

Było dziesięciu mężczyzn i osiem kobiet.

W aktualizacji o godzinie 13:00 Ministerstwo Zdrowia podaje całkowitą liczbę osób, które zmarły z powodu „wirusa Covid” w danym okresie.

Cała Nowa Zelandia znajduje się w pomarańczowym sygnale świetlnym.  W niektórych ustawieniach wymagane są maski.  (obraz pliku)

Ricky Wilson/Personel

Cała Nowa Zelandia znajduje się w pomarańczowym sygnale świetlnym. W niektórych ustawieniach wymagane są maski. (obraz pliku)

Niekoniecznie oznacza to, że wirus zabił te osoby, oznacza to po prostu, że wynik testu był pozytywny w ciągu 28 dni od śmierci lub bezpośrednio po tym.

Ministerstwo poda później więcej informacji o przyczynach tych zgonów na swojej stronie internetowej stronie internetowej. Możesz przeczytać wyjaśnienie, jak to działa tutaj.

Tymczasem w środę podano 51 pierwszych dawek szczepionki Covid.

Zakwalifikowany w wieku 5-11 lat54,2% otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki Covid. Zasięg dla dzieci Maorysów i Pacyfiku wynosi odpowiednio 35,2% i 47,4%.

Podczas gdy siedmiodniowa średnia krocząca przypadków Covid spada, system opieki zdrowotnej nadal odczuwa skutki epidemii Omicron.

Zarząd Zdrowia Hrabstwa Manukau poświadcza a Duża liczba zaległości i wizyt odwołanych lub przełożonych z powodu wybuchu choroby.

Tymczasem DHB w całym kraju opóźniają mniej pilne zabiegi chirurgiczne od czasu, gdy Omicron uderzył w Nową Zelandię.

Stowarzyszenie Płatnych Specjalistów Medycznych (ASMS) Dyrektor wykonawczy Sarah Dalton powiedziała, że ​​każda sugestia, by „w najbliższym czasie powrócić do normalności”, była myśleniem życzeniowym.

Dalton powiedział, że potrzeba więcej pielęgniarek, anestezjologów i chirurgów, aby wykonać zaległości.

Powiedziała, że ​​potrzebne są większe fundusze rządowe, aby DHB wyczyściło ich listy oczekujących.

READ  Covid-19: Canterbury wyprzedza Auckland pod względem liczby przypadków w szkołach

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top