COVID-19 Australia: NSW zgłasza 30 062 nowych przypadków, 16 zgonów

Globalizm

NSW nie zaczęła jeszcze uwzględniać szybkich wyników testów antygenowych w swoich dziennych liczbach. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Południowa Walia odnotowała swój najbardziej śmiertelny dzień z powodu pandemii Covid-19 po tym, jak potwierdzono, że 16 kolejnych osób zmarło z powodu wirusa.

Stan przekroczył poprzedni rekord 15 zgonów ustanowiony 29 września i 1 października ubiegłego roku podczas wybuchu delty.

Od początku pandemii w NSW z Covid zginęło łącznie 727 osób.

Dzisiaj zarejestrowano 30 062 nowych przypadków. W szpitalu z wirusem przebywa 1927 osób, w tym 151 na oddziale intensywnej terapii – w porównaniu z odpowiednio 1795 i 145 pacjentami w sobotę.

Wśród populacji w wieku powyżej 16 lat w NSW 93,7% otrzymało podwójną dawkę szczepionki, a 95,1% otrzymało co najmniej jeden zastrzyk.

98 986 testów PCR zostało przetworzonych w ciągu 24 godzin od godziny 20:00 w sobotę.

Władze poinformowały, że mieszkańcy będą mogli zarejestrować pozytywne wyniki szybkiego testu antygenowego online za pośrednictwem Service NSW pod koniec przyszłego tygodnia. Do tego czasu pozytywne wyniki RAT nie będą uwzględniane w oficjalnych numerach przypadków.

Szpitale NSW pozostają pod ogromną presją, ponieważ liczba hospitalizacji rośnie, a wielu pracowników medycznych brakuje, aby spełnić wymogi izolacji Covid-19.

Premier Nowej Południowej Walii Dominic Beirut.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Dominic Beirut. Zdjęcia/Getty Images

Premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet powiedział, że stan przechodzi przez „ciężkie tygodnie”, ponieważ oczekuje się dalszego wzrostu liczby przypadków.

Modelowanie rządowe sugeruje, że nowe infekcje w epidemii napędzanej przez Omicron powinny osiągnąć szczyt w trzecim lub czwartym tygodniu stycznia, zanim zaczną spadać w przyszłym miesiącu.

W poważnym powrocie Perrotteta w ten weekend ponownie nałożono szereg ograniczeń, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i zmniejszyć presję na szpitale.

Po nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Covid-19 i Komitetu Odbudowy Gospodarczej w piątek, Perrottet ogłosił, że śpiew i taniec zostaną zakazane w miejscach hotelarskich.

READ  Chaos na Wyspie Bożego Narodzenia: zatrzymany Kiwi mówi, że uczestnicy zamieszek są zmęczeni traktowaniem ich jak zwierzęta

Wesela i lekcje są wyłączone spod nowych zasad.

Organy służby zdrowia mogą przeprowadzać oceny ryzyka poważnych zdarzeń, które można odłożyć według własnego uznania.

Opisał ograniczenia jako „rozsądne i proporcjonalne zmiany”, które „zmniejszyłyby presję na system szpitalny i personel” i pozostaną w mocy do 27 stycznia.

Osoby w NSW, które musiały zaszczepić się przeciwko Covid-19, aby kontynuować pracę, będą musiały otrzymać dawkę przypominającą w ramach rozszerzonego mandatu, który jest wprowadzany wraz ze wzrostem liczby przypadków.

Beirutet powiedział, że niektórzy pracownicy pierwszej linii będą potrzebować trzeciej dawki szczepionki, gdy będą się kwalifikować, aby nadal być uważani za w pełni zaszczepionych.

Podobno oczekuje się, że nakazy zdrowia publicznego zostaną zaktualizowane, aby upoważnić do zgłaszania pozytywnych wyników szybkich testów antygenowych, aby urzędnicy mogli dokładniej monitorować wskaźnik infekcji, a ludzie mogli być powiązani z usługami zdrowotnymi.

Oczekuje się również, że codzienne liczby Covid-19 wzrosną w NSW, gdy mieszkańcy będą mogli zarejestrować swoje wyniki RAT.

Victoria, która zaczęła liczyć szybkie testy antygenowe, odnotowała dziś 44 155 nowych przypadków COVID-19 i cztery kolejne zgony.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 22 051 nowych przypadków zostało wykrytych na RAT, a 22 104 było wynikiem testu PCR.

W szpitalach w Wiktorii są 752 osoby zarażone wirusem, z których 104 jest na oddziale intensywnej terapii, a 23 jest na respiratorach.

Stan odnotował 51 356 nowych przypadków COVID-19 i 9 zgonów w sobotę po tygodniowych szybkich testach antygenowych, które zostały uwzględnione w dziennych liczbach.

Koronawirus choroba

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top