Covid 19 Australia: Omicron wywołuje przypadkowy chaos w Wigilię

Globalizm

Presja na premiera Nowej Południowej Walii Dominica Perotette’a rośnie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Wideo / Sky News Australia

Nowe lokalne ograniczenia, długie linie testowe i pęd do szybkich testów antygenowych spowodowały chaos w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia w Australii, ponieważ zmieniające się stosy Omicron wywierają presję na krajowy system opieki zdrowotnej.

Nowa Południowa Walia zgłosiła dziś 5 612 nowych przypadków Covid-19, nieco mniej niż 5 715 przypadków wczoraj. W szpitalach państwowych przebywa 382 pacjentów z COVID, w tym 53 na oddziale intensywnej terapii.

Victoria odnotowała 2095 nowych przypadków i osiem zgonów z Covid. W szpitalach w całym stanie przebywa 397 zarażonych osób, w tym 75 osób na oddziale intensywnej terapii.

W Queensland zarejestrowano dziś 589 nowych infekcji, ponad trzykrotnie więcej niż w środę. Rząd stanowy spodziewał się, że rozprzestrzenianie się wariantu Omicron podwoi liczbę przypadków co 48 godzin, a dyrektor ds. zdrowia dr John Gerrard przewiduje tysiące przypadków dziennie w styczniu.

Tysiące Australijczyków w Nowej Południowej Walii borykają się z długim i frustrującym czasem oczekiwania, ponieważ linie testowe Covid powiększają się, a premier Dominique Perotier nawet nakłania mieszkańców, aby unikali poddawania się testom, chyba że jest to absolutnie konieczne.

„Jeżeli nie czujesz się źle i nie musisz być poddawany badaniu przez NSW Health, nie rób tego, ponieważ Twoja pozycja na liście oczekujących ma miejsce lub spowalnia pacjentów, którzy są zobowiązani do badania przez NSW Health ”, powiedział Bejrut w czwartek. „Ale oprócz tego spowalnia to również naszą zdolność do odzyskania tego wyniku testu”.

Lepsze wskaźniki szczepień i doniesienia o łagodniejszych objawach z wariantu Omicron do tej pory utrzymywały limit liczby hospitalizacji, ale system opieki zdrowotnej NSW stoi przed czasem testowania, aby poradzić sobie z oczekiwanym wakacyjnym wzrostem przypadków Covid.

READ  Podobno ciała australijskich obozowiczów Russella Hilla i Carol Clay zostały poddane kremacji

A walka o szybkie testy antygenu – a także nowe zasady dotyczące miejsca i noszenia masek w całym kraju – mogą również sprawić, że ostatnia wycieczka do sklepów będzie intrygująca.

Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Australia Zachodnia ogłosiły w czwartek, że przywracają zasady dotyczące gęstości i wymagania dotyczące masek, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Maski muszą być teraz noszone w pomieszczeniach w NSW. W większości ustawień obowiązkowe są również meldunki z kodem QR. Miejsca noclegowe muszą być zgodne z limitem gęstości wynoszącym jedną osobę na dwa metry kwadratowe w pomieszczeniach zamkniętych od 27 grudnia.

Australia Zachodnia uniknęła zamknięcia przed Bożym Narodzeniem, ale maski powrócą po tym, jak mężczyzna z Covid-19 odwiedził wiele lokalizacji w Perth, w tym sklepy i kluby nocne.

Pełniący obowiązki premiera Victorii James Merlino ogłosił również w czwartek, że maski będą wymagane we wszystkich pomieszczeniach, z wyjątkiem domów, dla osób powyżej 8. roku życia.

Koronawirus choroba

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top