Covid-19 Australia: Szczegóły NSW planują, aby Sydney znów stała się „globalna” dzięki domowej kwarantannie

Pozycję Sydney jako globalnego miasta można odbudować, tworząc krótsze okresy domowej kwarantanny dla zaszczepionych międzynarodowych przybyszów, ma nadzieję rząd Nowej Południowej Walii.

stan australijski Zarejestrowano 1284 nowych lokalnych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin do 20:00 w czwartek i 12 zgonów, w tym dwie kobiety po dwudziestce.

To podnosi liczbę ofiar śmiertelnych od obecnego wybuchu Nowej Południowej Walii do 222.

Dwa inne obszary regionalne również zostały zablokowane po wykryciu przypadków w miastach, które wcześniej były wolne od wirusów.

Nowa Południowa Walia wciąż walczy z wybuchem śmiertelnego wirusa Covid-19.

Lisa Marie Williams / Getty Images

Nowa Południowa Walia wciąż walczy z wybuchem śmiertelnego wirusa Covid-19.

Czytaj więcej:
* Bańka Trans-Tasmana zamknięta do listopada – rząd dodaje awaryjny lot do domu
* Covid-19 Australia: NSW ma 1284 przypadki i 12 zgonów
* Covid-19 Australia: NSW ryzykuje drugi, większy szczyt do Bożego Narodzenia, jeśli ograniczenia zostaną zbyt szybko złagodzone
* Australia wyda paszporty szczepionek w ciągu kilku tygodni, aby przygotować się do wznowienia lotów

Obszar rady Glen Innes Severn, w głębi lądu od Coffs Harbor, wejdzie w siedmiodniową blokadę, począwszy od godziny 18:00 w piątek, podobnie jak obszar samorządowy Hilltops na południu stanu, w tym Young Town.

Albury i Lismore w czwartek również wrócili do tygodniowej blokady po zgłoszeniu lokalnych przypadków Covid-19.

Pojawia się, gdy Nowa Południowa Walia w piątek przeszła znaczącą fazę szczepień – 50 procent całej populacji stanu zostało teraz zaszczepionych.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​pilot był

Brendon Thorne / Getty Images

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​pilot był „początkiem operacji”.

W piątek premier zapowiedział także siedmiodniowy pilotażowy program domowej kwarantanny, który ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Spośród 175 zaszczepionych uczestników 50 będzie stanowić załoga lotnicza Qantas.

Program pilotażowy wdroży podobną technologię rozpoznawania twarzy i geolokalizacji, która była wykorzystywana w ostatnich próbach domowej kwarantanny w Australii Południowej.

Minister turystyki Stuart Ayres powiedział, że rząd Nowej Południowej Walii szybko zwiększy liczbę przyjazdów międzynarodowych, jeśli pilot pójdzie zgodnie z planem.

Dla niezaszczepionych pozostaną w hotelu kwarantanny.

„Chcemy zwiększyć liczbę osób, które mogą wrócić do Sydney tak szybko, jak to możliwe, i chcemy, aby turyści zagraniczni przyjeżdżali przez Sydney. To ważny krok w tym – nie zamierzamy zostawać czapek ani jednego dnia dłużej niż mamy – powiedział dziennikarzom Ayres.

Australia musi się ponownie otworzyć. Musimy pozbyć się blokad, musimy pozbyć się domowej kwarantanny, musimy ponownie połączyć się ze światem.

„Sydney jest miastem globalnym i musi współpracować ze światem”.

Gladys Berejiklian dodała, że ​​program pilotażowy jest „początkiem procesu”, który w dłuższej perspektywie może doprowadzić do anulowania obowiązków kwarantanny.

Qantas chce jak najszybciej wdrożyć kwarantannę domową.

Kantas

Qantas chce jak najszybciej wdrożyć kwarantannę domową.

Ma jednak nadzieję, że domowa kwarantanna pomoże ponad 40 000 Australijczyków pozostawionych za granicą wrócić na czas świąt Bożego Narodzenia i umożliwi Australijczykom odwiedzanie rodziny i przyjaciół za granicą.

Dyrektor naczelny Komisji w Sydney, Gabriel Metcalfe, z zadowoleniem przyjął plan, mówiąc, że pozostawieni na mieliźnie Australijczycy powinni wrócić do domu przed świętami Bożego Narodzenia.

„Nadszedł czas, abyśmy zaczęli od nowa – nie wszystko na raz, ale krok po kroku” – powiedział. „Nie możemy pozostać zamknięci w nieskończoność i jest to bardzo rozsądny następny krok”.

Dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce, również ogłosił zwycięski plan, mówiąc, że załoga linii lotniczych – która jest teraz w pełni zaszczepiona – spędziła miesiące w kwarantannie hotelowej podczas pandemii.

Australia radykalnie zintensyfikowała kampanię szczepień w celu zwalczania Covid-19.

Darianne Trainor / Getty Images

Australia radykalnie zintensyfikowała kampanię szczepień w celu zwalczania Covid-19.

Mogą teraz poddać się kwarantannie w domu, co znacznie poprawia ich życie.

W międzyczasie NSW Labor wezwała do większej swobody uprawiania sportów i rekreacji na świeżym powietrzu, aby przywrócić mieszkańców zachodniego Sydney.

Chociaż do pięciu w pełni zaszczepionych osób z różnych gospodarstw domowych może teraz spotykać się na zewnątrz poza odpowiednimi dwunastoma obszarami rady, tylko dwie osoby z różnych gospodarstw domowych mogą to robić w tych radach.

Przenoszenie wirusa Covid-19 na zewnątrz jest znacznie ograniczone.

„Spędzanie kilku godzin na świeżym powietrzu w tym dobrym czasie to mały sposób, w jaki rodziny mogą spróbować odzyskać trochę zabawy” – powiedział rzecznik Opozycji Zdrowia Ryan Park w piątkowym oświadczeniu.

W NSW znajduje się 1245 pacjentów z Covid-19 w szpitalu, 228 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii i 112 na respiratorach.

U około 18 osób zdiagnozowano również Covid-19 w trzech budynkach socjalnych w Redfern w Sydney. Mobilny zespół ds. szczepień odwiedza każdą wieżę, aby dostarczyć szczepionki.

READ  Mężczyzna nie obrabował banku, ponieważ personel nie mógł odczytać jego odręcznej notatki

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top