Covid-19 Australia: Victoria rejestruje 733 przypadki, rejestry NSW 1043

Globalizm

Środa to trzeci dzień z rzędu protestów w Melbourne, kiedy protestujący zebrali się w Shrine of Remembrance w napiętej walce z policją. Wideo / Sky News Australia

Victoria odnotowała 733 nowe lokalnie nabyte przypadki, ponieważ szósta blokada Melbourne walczy o spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło również nową śmierć, podnosząc liczbę zgonów od wybuchu do 21.

Eksperci ostrzegają, że infekcje będą nadal rosły i że Victoria wkrótce dołączy do NSW, publikując dzienne wzrosty powyżej 1000.

Profesor Uniwersytetu Sydney, Robert Bowie, powiedział, że obawia się, że wiktoriańskie przypadki wymykają się spod kontroli.

„To troska, to nie jest kontrolowanie i to prawdziwa lekcja dla innych” – powiedział w piątek w wywiadzie dla The Today Show.

„Widzę, że to idzie do 1000, tak jak zrobiła to NSW – osiągając dużą liczbę i ponownie spadając”.

Dyrektor ds. Zdrowia w Wiktorii, Brett Sutton, ostrzegł również, że infekcje nie osiągnęły szczytu i będą nadal rosły.

„Nie osiągnęliśmy niestety szczytu” – powiedział Sutton w zeszłym tygodniu.

„Ryzyko osiągnięcia 1000 jest realne. Modelowanie i wszystko, co wiemy na temat naszego obecnego zasięgu szczepień, sugeruje, że liczba przypadków będzie nadal rosła – samo szczepienie nie oznacza, że ​​w latach 40. nastąpił szczyt”.

Wirus nadal szybko rozprzestrzenia się na północnych i zachodnich przedmieściach Melbourne, a 83 procent nowych przypadków pochodzi z tych obszarów.

Około 84 procent wszystkich aktywnych przypadków w Wiktorii ma mniej niż 50 lat, a prawie jedna czwarta przypadków to osoby w wieku 20 lat.

Obecnie w stanie jest 7160 aktywnych spraw.

Do czasu, gdy zamknięcie Melbourne zakończy się 26 października, kiedy osiągnie swój cel pełnego zaszczepienia 70 procent kwalifikującej się populacji, spędzi w zamknięciu 267 dni.

READ  Covid-19: Jest 18 nowych spraw społecznościowych, wszystkie w Auckland

To po prostu niedługo według światowych standardów. To najdłuższy czas, jaki miasto spędziło pod tak ścisłymi ograniczeniami.

Policja Wiktorii aresztowała setki protestujących przeciwko blokadzie w Melbourne w ciągu ostatniego tygodnia.  Zdjęcia/Getty Images
Policja Wiktorii aresztowała setki protestujących przeciwko blokadzie w Melbourne w ciągu ostatniego tygodnia. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia odnotowała 1043 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i 11 zgonów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii do 277.

Obecnie w NSW jest 1186 hospitalizowanych przypadków, z 232 osobami na oddziale intensywnej terapii, z których 110 wymaga wentylacji.

Przy rosnących wskaźnikach szczepień w całym stanie, w pełni zaszczepieni mieszkańcy mogli cieszyć się łagodzącymi ograniczeniami szybciej niż oczekiwano.

Oczekuje się, że NSW osiągnie 70-procentowy cel podwójnej dawki szczepień do 7 października, a grupy branżowe zostaną poinformowane o oficjalnej dacie ponownego otwarcia 11 października, według The Australian.

Te zmienione daty postawiły stan na drodze do ponownego otwarcia dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie oczekiwano, a 25 października początkowo zarezerwowano na ponowne otwarcie.

Pod Mapa drogowa Nowej Południowej Walii do wolnościBlokada dla w pełni zaszczepionych mieszkańców zostanie zniesiona od poniedziałku po osiągnięciu celu szczepień.

Niektóre z złagodzonych ograniczeń będą obejmować:

• Mieć w domu pięciu w pełni zaszczepionych gości i mieć możliwość zebrania się na zewnątrz w grupach po 20 osób.
• Ponowne otwarcie obiektów hotelarskich, sklepów detalicznych, salonów fryzjerskich, siłowni i obiektów sportowych.
• Ponowne otwieranie głównych obiektów rekreacyjnych na świeżym powietrzu, takich jak stadiony, tory wyścigowe, parki i ogrody zoologiczne.
• Przyjmuj do 50 gości na wesela i pogrzeby. Umożliwi również ponowne otwarcie miejsc kultu.
• Podróże krajowe będą dozwolone, w tym podróże do regionalnego NSW.

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą Resolve Strategy przez The Sydney Morning Herald, prawie dwie trzecie mieszkańców Nowej Południowej Walii popiera złagodzenie ograniczeń planu po osiągnięciu celu 70 procent.

Badanie wykazało, że 65 procent ludzi popiera otwartość, gdy wskaźnik szczepień osiągnął 70 procent. 17 procent się nie zgadza, a 18 procent jest neutralnych lub nie wie.

READ  Turysta odkrywa żółty diament o masie 4,38 karata w amerykańskim parku

Dyrektor Resolve, Jim Reed, powiedział, że badanie wykazało, że większość mieszkańców NSW czuje się komfortowo, wychodząc z blokady.

„Z pewnością wydaje się, że wyborcy w Nowej Południowej Walii stoją za planem otwarcia, być może dlatego, że tym razem doświadczyli dłuższych ograniczeń i są najdalej na drodze do szczepień” – powiedział.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top