Covid-19 Australia: Victoria rejestruje 847 przypadków, NSW 1007

Globalizm

Wybuch australijski: Najgorszy dzień w Victorii, NSW chce złagodzić ograniczenia. Wideo / 9 Aktualności Australia

Victoria zgłosiła 847 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i jedną nową śmierć.

Jest to najwyższa liczba codziennych infekcji od początku pandemii w stanie, przekraczając zeszłoroczny szczyt 725, przy czym liczba nowych przypadków powoli zbliża się do liczby w Nowej Południowej Walii, gdzie liczba przypadków zaczyna spadać.

Nowe przypadki zwiększają całkowitą liczbę aktywnych infekcji w stanie do 7611, a wynik to 57 342 wyniki testów przetworzonych w piątek.

Pomimo wysokich wskaźników szczepień, Victoria nie osiągnie swojego pierwszego głównego celu, ponieważ za mało mieszkańców Melbourne otrzyma pierwszą dawkę na czas, aby jutro odblokować nowe wolności.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley powiedział dziennikarzom w piątek, że podczas gdy rekordowa liczba wiktoriańskich mieszkańców jest szczepiona – prawie 100 000 osób dziennie – nie wystarczyłoby to, aby spełnić stanowy wymóg mapy drogowej, zgodnie z którym 80 procent z nich otrzymało przynajmniej jedną dawkę przez generała w niedzielę.

Tylko 76,2 procent mieszkańców Wiktorii zaliczyło pierwszy cios, co oznacza, że ​​cel prawdopodobnie zostanie osiągnięty w przyszłym tygodniu.

„Perspektywy są zdecydowanie na przyszły tydzień, a im więcej wiktorianów zgłosi się w ten weekend na szczepienia, tym szybciej tam dotrzemy” – powiedział Foley.

„Zdecydowanie spodziewamy się, że do połowy do końca przyszłego tygodnia dokonamy tego, a to fantastyczne osiągnięcie”.

Minister zdrowia Wiktorii Martin Foley.  Zdjęcia/Getty Images
Minister zdrowia Wiktorii Martin Foley. Zdjęcia/Getty Images

Zgodnie z planem, opublikowanym w zeszłym tygodniu, po osiągnięciu celu 80 procent pojedynczej dawki, limit 10 km w Melbourne zostanie zwiększony do 15 km i umożliwi rekreację na świeżym powietrzu, taką jak golf, tenis i koszykówka.

Umożliwi również trening personalny pięciu zaszczepionych osób w plenerze.

W regionalnej Wiktorii nauka na miejscu zostanie wznowiona dla studentów ostatniego roku w VCAL, a maski będą mogły zostać usunięte podczas wizyt fryzjerskich i kosmetycznych.

READ  Luizjana przygotowuje się na „wyjątkowo niebezpieczny” huragan Ida

Dyrektor ds. Zdrowia Brett Sutton powiedział, że jest przekonany, że prawie 90 procent mieszkańców Wiktorii zostanie zaszczepionych, a tylko niewielka mniejszość tych, którzy już otrzymali pierwszy zastrzyk, zostanie zaszczepiona.

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia zgłasza 1007 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i 11 zgonów, gdy stan czeka złagodzenie ograniczeń blokady.

Powrót do sportów społecznościowych i otwarcie kraju dla międzynarodowych podróżników należą do swobód rozważanych, gdy NSW dąży do celu pełnego uodpornienia 80 procent kwalifikującej się populacji.

Z mandatem sięgającym 70 procent w ciągu kilku dni – 11 października wyznaczono jako możliwy dzień „wolności” – rząd kryzysowy spotkał się w piątek, aby omówić, co się stanie, gdy dojdzie do następnego etapu.

Plan, który ma zostać ukończony na początku przyszłego tygodnia, obejmie sport i podróże, a także zredukowane czapki w miejscach hotelarskich i weselach, donosi Daily Telegraph. Wszystkie wolności, po osiągnięciu obu celów, będą dostępne tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

Sydney jest teraz zamknięte od trzech miesięcy.  zdjęcie / AP
Sydney jest teraz zamknięte od trzech miesięcy. zdjęcie / AP

Sydney Morning Herald przedstawił również pewne szczegóły dotyczące proponowanych dalszych kroków, przy niższych wskaźnikach szczepień w niektórych częściach regionalnego stanu Nowa Południowa Walia, co skłoniło rząd do ponownego rozważenia zezwolenia mieszkańcom Sydney na podróżowanie tam po osiągnięciu celu 70 procent.

Po osiągnięciu 80 procent, skarbnik Dominique Perrottet podkreślił, że wierzy, iż NSW powinna być otwarta dla wszystkich, pod warunkiem, że wszyscy mieszkańcy jego stanu będą mieli możliwość otrzymania zastrzyku.

„Gdy tylko każda osoba w tym stanie ma możliwość zaszczepienia się dwiema dawkami, powinniśmy otworzyć drzwi dla wszystkich” – powiedział Perrottet.

„Chcę widzieć więcej jedności, a nie dwupoziomową społeczność.

„Rolą rządu nie jest zapewnianie wolności, ludzie urodzeni w tym kraju są domyślnie wolni”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top