Covid-19: do tej pory 105 przypadków w klastrze Omicron, 105 nowych przypadków społeczności

Omikrona Covid-19 Klaster rozrósł się do 105 przypadków, co stanowi wzrost o 15 od wczoraj, ponieważ urzędnicy zgłaszają 105 nowych przypadków społeczności w całej Aotearoa.

Istnieją aktywne przypadki traktowane jako Omicron w Auckland, Waikato, Bay of Plenty, Taranaki, MidCentral i Nelson-Tasman.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wybuchu epidemii w piątek po południu.

Niektóre z 15 przypadków Omicron dodanych do zestawienia zostały wcześniej zgłoszone i retrospektywnie do klastra poprzez sekwencjonowanie całego genomu lub epidemiologicznie. Dlatego niektóre z nich nie znajdują się wśród zgłoszonych w piątek nowych przypadków Covid-19 w społeczności.

Istnieje również opóźnienie między testami pozytywnymi a sekwencjonowaniem genomu potwierdzającym wariant.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sytuacji w kraju z Covid-19 po godzinie 13:00.

BRADEN SZYBCIEJ / RZECZY

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sytuacji w kraju z Covid-19 po godzinie 13:00.

Nowe sprawy społeczności (zarówno Omicron, jak i Delta) były w Auckland (76), Waikato (pięć), Tairāwhiti (jeden), Bay of Plenty (dziewięć), Lakes (siedem), Hawke’s Bay (jeden), MidCentral (jeden), Nelson Marlborough (dwa) i Canterbury (trzy).

Ministerstwo zgłosiło również jeden przypadek w Northland i jeden przypadek w Bay of Plenty, który zostanie oficjalnie dodany do sobotnich numerów spraw.

W piątek w szpitalu z Covid-19 przebywają cztery osoby – średnio w wieku 68 lat. Jedna osoba przebywała na oddziale intensywnej terapii lub oddziale intensywnej opieki medycznej w Rotorua.

Urzędnicy poinformowali o ujawnieniu się na imprezie polo, która odbyła się na stadionie Trustpower Baypark między 13:00 a 18:15 w sobotę 22 stycznia.

W wydarzeniu wzięło udział „duża liczba” osób, w tym przypadki, które podejrzewa się o Omicron.

Każdy, kto był w tym czasie w barze, był w bliskim kontakcie i proszono go o izolację i natychmiastowe badanie.

Każdy na stadionie, ale nie w barze, był przypadkowym kontaktem i musi samodzielnie monitorować objawy Covid-19 przez 10 dni po ekspozycji. Jeśli pojawią się objawy, zrób test i pozostań w domu, aż uzyskasz negatywny wynik testu.

Nowa sprawa w Hawke’s Bay – która zostanie oficjalnie ogłoszona w sobotę – była powiązana z Soundsplash Festival w Hamilton i jest przedmiotem dochodzenia.

WIĘCEJ W PRZYSZŁOŚCI…

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: ujawniono 91 nowych przypadków społeczności, obecnie wariant „dominującego” szczepu wirusa w Nowej Zelandii

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top