COVID-19: Góry przeterminowanych środków ochrony osobistej, szybkie testy antygenowe do przekształcenia na paliwa alternatywne lub recyklingu

COVID-19: Góry przeterminowanych środków ochrony osobistej, szybkie testy antygenowe do przekształcenia na paliwa alternatywne lub recyklingu

Przeterminowane maski, fartuchy i rękawiczki potrzebne do użycia podczas pandemii Covid zostaną zamienione na paliwo, zrębki lub kostkę brukową.
zdjęcie: RNZ/Marika Khabbazi

Góry przeterminowanych zapasów środków ochrony indywidualnej i szybkich testów antygenowych na obecność Covid-19 mają zostać przetworzone na paliwa alternatywne lub poddane recyklingowi.

Ministerstwo zdrowia Nowej Zelandii poinformowało, że Enviro New Zealand ma kontrakt na zarządzanie utylizacją około 51 milionów pojedynczych masek, fartuchów, rękawiczek i innych przedmiotów, począwszy od końca tego miesiąca.

Dyrektor Krajowej Służby Zdrowia Publicznego, dr Nick Chamberlain, powiedział, że około 65 procent odpadów zostanie przetworzonych na paliwo, wykorzystane do produkcji zrębków drzewnych do parków i placów zabaw lub poddane recyklingowi jako płyty poślizgowe lub podłogi.

„Mówimy o 8 000 palet, 51 milionach pojedynczych sztuk, co stanowi znaczną nadwyżkę zapasów.

„Każda jurysdykcja na świecie stoi przed tym problemem i szuka rozwiązań, aby pozbyć się nadwyżek i wygasłych dostaw”.

Enviro NZ wykorzystuje większość wycofanych z eksploatacji materiałów do wspólnego przetwarzania odpadów drewnianych i opon w celu wytworzenia paliw alternatywnych do węgla.

Następnie firma Golden Bay Cement Manufacturing Company wykorzystuje ten materiał do produkcji klinkieru cementowego.

Pozostałe produkty wycofane z eksploatacji zostaną poddane podwójnemu procesowi, począwszy od pakowania RAT i zapasów ŚOI do recyklingu, po ponowne wykorzystanie palet do przechowywania, pocięcie na kolorowe wióry drewniane do dekoracji ogrodu/placu zabaw lub rozdrobnienie i wykorzystanie jako biopaliwo.

Szybki test Korony.  Pozytywny test na antygen Covida.

Opakowania zostaną poddane recyklingowi ze szczurów.
zdjęcie: 123rf.com

Tworzywa będą sprzedawane do dalszego przetwarzania w postaci arkuszy ślizgowych, podłóg plastikowych itp.

„Enviro NZ, które ma udokumentowane doświadczenie w zrównoważonym zarządzaniu składowiskami, zajmie się pozostałymi odpadami i zutylizuje je w sposób odpowiedzialny, aby zminimalizować wpływ na środowisko” – dodał Chamberlain.

„Lokalny obiekt jest obsługiwany w sposób bezpieczny i zrównoważony, aby zapewnić ochronę otaczającej ziemi, powietrza i wody”.

READ  Wartość Sky TV wzrosła o 50 milionów dolarów po ogłoszeniu przez spółkę potencjalnej oferty przejęcia

Cały proces miał potrwać cztery miesiące.

Chamberlain powiedział, że koszt umowy jest wrażliwy z komercyjnego punktu widzenia, ale stanowi „stosunek jakości do ceny” i mieści się w budżecie przeznaczonym na finansowanie Covid.

„Mieliśmy 16 różnych opcji zgłoszonych przez siedem różnych firm, więc proces przetargowy był bardzo konkurencyjny”.

Zawsze oczekiwano, że posiadanie nadmiernych lub wygasłych zapasów będzie jednym z zagrożeń związanych z koniecznością zakupu dużych ilości, aby sprostać „nieoczekiwanym i znaczącym wahaniom popytu i logistyki w miarę postępu pandemii, a następnie jej opanowania”.

„Nowa Zelandia znajduje się na końcu bardzo długich łańcuchów dostaw i nie możemy ryzykować, że nie zapewnimy odpowiedniej ochrony naszym obywatelom”.

Chamberlain powiedział, że Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii w dalszym ciągu utrzymuje 12-tygodniową rezerwę środków ochrony osobistej na wypadek przyszłych epidemii.

„Nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale musimy być przygotowani”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *