COVID-19: Jak i kiedy zarezerwować booster

Chociaż proces rezerwacji dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid pozostaje niezmieniony, Ministerstwo Zdrowia ustaliło kluczowe daty, kiedy należy dokonać rezerwacji.

rząd We wtorek ogłosił, że zmniejsza dystans Między drugą a dawką przypominającą od 6 miesięcy do 4 miesięcy.

Oznacza to, że około 82 procent osób, które są już w pełni zaszczepione, będzie mogło otrzymać dawkę przypominającą do końca lutego, mniej więcej w tym samym czasie co Oczekiwano, że rząd ponownie otworzy granice międzynarodowe.

Podobnie jak w przypadku pierwszej lub drugiej dawki, ludzie będą mogli udać się do klinik szczepień lub zarezerwować wizytę online, aby otrzymać dawkę przypominającą.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Sześć nowych przypadków Omicron w MIQ, 51 osób hospitalizowanych
* Covid-19 NZ: rząd oferuje dopalacze, opóźnia zakończenie MIQ z powodu Omicron
* Covid-19: Jeden przypadek potwierdzony w Hutt Valley, pięć interesujących miejsc
* Covid-19: Zmiany w planie pandemii, gdy rząd próbuje kupić czas

Jak zarezerwować booster

Proces rezerwacji online boosterów był taki sam, jak rezerwacji dwóch pierwszych dawek szczepionki.

Brama – bookmyszczepionka.covid19.zdrowie.nz – Poproś użytkowników o wyrażenie zgody na oświadczenie o ochronie prywatności, określ, kto dokonuje rezerwacji i który kurs — kurs podstawowy (pierwsza, druga lub obie dawki) lub dawka przypominająca.

Dostępna była również opcja wyboru szczepionki Pfizer lub szczepionki AstraZeneca.

Witryna Book My Vaccine wskazała, że ​​wybór dawki przypominającej przez firmę AstraZeneca spowodowałby dyskusję ze szczepicielem przed podaniem. AstraZeneca nie jest zatwierdzona dla osób poniżej 18 roku życia ani zalecana dla kobiet w ciąży.

Formularz online zawierał również pytanie o datę zakończenia pierwszego cyklu szczepień – datę otrzymania drugiej dawki.

Dodatkowe misje mogą otrzymać ulepszony Gap Booster od 5 stycznia.

BRADEN SZYBCIEJ / RZECZY

Dodatkowe misje mogą otrzymać ulepszony Gap Booster od 5 stycznia.

Kiedy zarezerwować booster

Skrócony okres 4 miesięcy zacznie obowiązywać w przypadku szczepień bezpośrednich od 5 stycznia.

Osoby, które chcą zarezerwować wizytę przypominającą z 4-miesięczną przerwą przez BookMyVaccine.pl Będzie mógł to zrobić od 17 stycznia.

Jednak każdemu, kto otrzymał drugą dawkę ponad sześć miesięcy temu, wydział doradził otrzymanie dawki przypominającej już teraz.

Wszyscy inni muszą poczekać do 5 stycznia.

„Będzie dostępnych wiele dawek przypominających i nikt ich nie przegapi” – powiedział departament w oświadczeniu.

W tym momencie program przypominający był dostępny tylko dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia.

Wydaje się, że dawka przypominająca firmy Pfizer zapewnia znacznie silniejszą ochronę niż wariant Omicron składający się tylko z dwóch dawek.

Omicron dotarł już do Nowej Zelandii, ale na razie jest przechowywany w zarządzanych obiektach izolacji i kwarantanny (MIQ).

Sześć nowych przypadków Omicron zostało ogłoszonych na MIQ w środę, podnosząc łączną liczbę spraw z tą zmienną do 28.

Decyzję o skróceniu odstępu między drugą a dawką przypominającą podjęto za radą Grupy Doradczej ds. Technicznych Covid-19. Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział we wtorek, że grupa uznała ten sposób działania za „odpowiedni i praktyczny krok” i był zgodny z tym, co robiły inne kraje.

Rząd będzie nadal postępować zgodnie z poradami zdrowotnymi w tym obszarze i pracować nad wszelkimi zaleceniami, aby jeszcze bardziej zmniejszyć tę lukę.

Posiłki będą dostępne 29 listopada Dla osób w wieku 18 lat lub starszych, które ukończyły cykl dwóch dawek produktu Pfizer ponad sześć miesięcy temu. Osoby, które otrzymały szczepienia za granicą, kwalifikowały się również do otrzymania darmowej dawki przypominającej w Nowej Zelandii.

Według stanu na środę dane Departamentu Zdrowia wykazały, że 3,8 miliona (90 procent) kwalifikującej się populacji otrzymało dwie dawki, podczas gdy 227 559 otrzymało już dawki przypominające.

Poprawka: We wcześniejszej wersji tej historii stwierdzono, że AstraZeneca Booster był dostępny tylko dla tych, którzy nie mogli kupić Pfizera z powodów medycznych, co zostało usunięte, ponieważ AstraZeneca jest również dostępna dla osób, które chciały mieć inną opcję. Zaktualizowano 22 grudnia.

READ  Covid 19 koronawirus Australia: NSW odnotowuje 1029 przypadków, Victoria odnotowuje 80

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top