Covid 19 koronawirus Australia: NSW odnotowuje 1035 przypadków, Victoria odnotowuje 64

Covid 19 koronawirus Australia: NSW odnotowuje 1035 przypadków, Victoria odnotowuje 64

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian planuje złagodzić restrykcje związane z blokadą w stanie, gdy 70 procent kwalifikującej się populacji zostanie w pełni zaszczepionych. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Południowa Walia odnotowała 1035 nowych lokalnych przypadków Covid-19 – kolejny nowy rekord dla stanu i Australii od początku pandemii.

NSW Health zgłosiło również dwa zgony związane z Covid – kobietą w wieku 70 lat i kobietą w wieku 80 lat. Liczba ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii wynosi w sumie 83.

Obecnie w NSW hospitalizowanych jest 778 przypadków Covid-19, z 125 osobami na oddziale intensywnej terapii, z których 52 wymaga wentylacji.

Od wybuchu epidemii w Sydney w połowie czerwca zgłoszono 17 582 lokalne przypadki.

Epidemiolog profesor Alan Sol ostrzegł, że szybki wzrost liczby nowych przypadków Covid-19, przytłaczający system śledzenia kontaktów, sprawił, że NSW skutecznie „wchodzi w wodę”, a wskaźniki szczepień rosną i są jedynym wyjściem ze stanu.

Powiedział Weekend Sunrise, że „nowe interwencje, zamknięcia, ograniczenia podróży i zamknięcia mniej istotnych sklepów detalicznych zrekompensowały utratę skuteczności śledzenia kontaktów”. „Potrzebujemy czegoś innego oprócz tych rzeczy. I mam nadzieję, że właśnie dlatego tak się dzieje, biorąc pod uwagę poziom szczepień, ale nie nastąpi to szybko”.

Po porzuceniu wszelkich nadziei na wykorzenienie wirusa ze swojego stanu, premier Gladys Berejiklian wezwała mieszkańców do odwrócenia uwagi od narastających infekcji i odwrócenia uwagi od szczepień.

W związku z tym rząd po cichu zmienił kluczową część swoich codziennych aktualizacji Covid, nie zgłaszając liczby przypadków niezwiązanych z innymi przypadkami – przypadków niejednoznacznych. NSW również nie zgłasza już liczby przypadków, które były zaraźliwe podczas pobytu w społeczności.

„Przy obecnej liczbie przypadków dane te nie stanowią znaczącej reprezentacji dochodzeń w sprawie” – powiedział NSW Health w oświadczeniu. „Aktualizacje wyników wszystkich dochodzeń w sprawie zostały opublikowane w raportach z nadzoru Covid-19 NSW Health, dostępnych online”.

READ  Jeden martwy, gdy Fidżi przygotowuje się do cyklonu

Zamiast tego Berejiklian podkreśla znaczenie zwiększonego zasięgu szczepień w stanie, gdzie kwalifikująca się populacja jest obecnie 34,6% w pełni zaszczepiona, podczas gdy 64,1% otrzymało pierwszą dawkę.

Po osiągnięciu początkowego celu, jakim jest zaszczepienie 70 procent kwalifikującej się populacji, rząd Nowej Południowej Walii planuje złagodzić ograniczenia związane z blokadą i mówi się, że rozważany jest plan, aby uniemożliwić niezaszczepionym osobom wchodzenie do miejsc hotelarskich, gdy to się stanie.

The Sydney Morning Herald donosi, że trwają dyskusje z grupami branżowymi na temat tego, czy personel hotelarski i klienci powinni być zobowiązani do udowodnienia, że ​​otrzymali dwa strzały Covid-19, gdy kraj zacznie się ponownie otwierać. Plan będzie obejmował połączenie odporności na szczepionki i przesiewania kodów QR, poinformowali publikację znawcy branży.

Greater Sydney zbliża się do dziesiątego tygodnia blokady, a ograniczenia zostały rozszerzone na pozostałą część Nowej Południowej Walii.  Zdjęcia/Getty Images
Greater Sydney zbliża się do dziesiątego tygodnia blokady, a ograniczenia zostały rozszerzone na pozostałą część Nowej Południowej Walii. Zdjęcia/Getty Images

Wczoraj Berejiklian potwierdziła, że ​​jej rząd pracuje nad planem umożliwiającym ponowne otwarcie firm, gdy stan szczepień osiągnie 70 procent.

„Potwierdzam, że rząd rozpoczął już prace nad planami branżowymi, aby upewnić się, że zaczniemy ponownie otwierać na 70 procent przy podwójnej dawce” – powiedziała. „Stworzyliśmy te plany bardzo jasno i byłby to bardzo zorganizowany i bezpieczny sposób na powrót, ale prosimy branżę o współpracę z nami i to nie jest tajemnica”.

Wiktoria

Victoria odnotowała 64 nowe lokalne przypadki Covid-19, z których 49 jest związanych ze znanym wybuchem epidemii. Spośród nowych przypadków tylko 36 było w kwarantannie przez czas trwania infekcji.

Mając tylko 32,7% wiktoriańskich kwalifikujących się do pełnego szczepienia, minister zdrowia Martin Foley nie mógł wykluczyć możliwości, że stan pozostanie w zamknięciu do czasu osiągnięcia 70-80% celów wyznaczonych przez rząd krajowy.

Szósta blokada w tym kraju ma wygasnąć w następny czwartek, ale teraz wydaje się, że zostanie ponownie przedłużona, ponieważ infekcje nadal rosną pomimo surowych ograniczeń.

READ  Pociągnąłem za dziwną nitkę pod prysznicem w pokoju hotelowym i tak się stało

Victoria odnotowała 79 nowych przypadków Covid w piątek i 80 dzień wcześniej, najwyższy wzrost codziennych infekcji od 2 września ubiegłego roku podczas drugiej fali śmiertelnej w stanie.

Na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia został zapytany, czy kraj jest skazany na zamknięcie, dopóki wskaźniki szczepień nie osiągną 70 czy 80 procent.

„Nie wiem o tym, ale wiem, że zostaną wprowadzone środki dotyczące zdrowia publicznego, jak miało to miejsce przez ostatnie 18 miesięcy” – odpowiedział Foley. Całe społeczeństwo wiktoriańskie [needs] Aby postępować zgodnie z zasadami i upewnić się, że wydostajemy się z trudnej blokady tak szybko, jak to możliwe.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley.  Zdjęcia/Getty Images
Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley. Zdjęcia/Getty Images

Foley powiedział, że decyzje o zamknięciu będą podejmowane na podstawie najnowszych porad, a ponieważ pozostało sześć dni, było za wcześnie, aby zadzwonić.

Wiktorianie żyją pod jednymi z najsurowszych ograniczeń, które zostały wdrożone podczas pandemii, a rząd przyznał, że nie ma wielu zasad, które może wdrożyć, aby powstrzymać wzrost liczby infekcji.

Foley odmówił również zobowiązania się do planu ponownego otwarcia szkół po tym, jak rząd Nowej Południowej Walii ogłosił plan powrotu dzieci od 25 października, pomimo znacznego wzrostu liczby przypadków.

„Bardzo zależy nam na jak najszybszym ponownym otwarciu naszych szkół… Musimy się upewnić, że kiedy ponownie je otworzymy, zostanie to zrobione bezpiecznie” – powiedział.

„Rząd będzie miał więcej do powiedzenia na ten temat, jedyną przeszkodą powstrzymującą nas w tej chwili jest możliwość rozwiązania tego problemu, to kwestia pewności co do podaży szczepionek”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *