Covid-19: Maski w transporcie publicznym mają pozostać w Aotearoa, ponieważ Stany Zjednoczone łagodzą zasady

Covid-19: Maski w transporcie publicznym mają pozostać w Aotearoa, ponieważ Stany Zjednoczone łagodzą zasady

Ludzie noszący maski w transporcie publicznym w Nowej Zelandii będą dobrze znanym widokiem w dającej się przewidzieć przyszłości.

W Stanach Zjednoczonych – Centers for Disease Control and Prevention Rozluźniła wytyczne dotyczące maski W niektórych miejscach dla własnych ludzi.

W pełni ufortyfikowany Ludzie w Stanach Zjednoczonych nie muszą Noszenie masek lub dystans fizyczny Na zewnątrz w tłumie i w większości miejsc wewnątrz budynków. Jednak ludzie nadal muszą nosić maski w środkach transportu publicznego w Stanach Zjednoczonych, a także w szpitalach, więzieniach i schroniskach dla bezdomnych.

Zmieniona dyrektywa o używaniu masek w Stanach Zjednoczonych została skrytykowana przez niektórych i drzwi się otworzyły Do zamieszaniaZwłaszcza dla właścicieli firm, którzy nie byli pewni, jak pobierać je w swoich sklepach, amerykańskich mediach wzmiankowany.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Stany Zjednoczone łagodzą zasady dotyczące masek zewnętrznych dla każdego, kto został w pełni zaszczepiony
* Koronawirus: przewodnik po obowiązkowym używaniu maski podczas Covid-19 Level 2 i później
* Eksperci twierdzą, że używaj masek, aby uniknąć ponownego zablokowania w przypadku naruszenia kwarantanny
* Tak, mycie rąk może naprawdę pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Zakrycie twarzy jest obowiązkowe dla wszystkich Nowozelandczyków w wieku powyżej 12 lat w środkach transportu publicznego lub samolotach.

Hannah Peters / Getty Images

Zakrycie twarzy jest obowiązkowe dla wszystkich Nowozelandczyków w wieku powyżej 12 lat w środkach transportu publicznego lub samolotach.

Stany Zjednoczone to mają Pójść daleko Gdzie Powszechne ogniska Kraje zostały zmuszone do zamknięcia, za pomocą środków ograniczających i masek.

Obecna siedmiodniowa średnia dziennych przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych spadła do około 32 000, według danych Uniwersytet Johna Hopkinsa. W Stanach Zjednoczonych podano ponad 274 miliony dawek szczepionki Covid-19, a obecnie zaszczepiono ponad jedną trzecią Amerykanów.

w porównaniu, Od miesięcy nie zgłoszono żadnych przypadków społeczności W Nowej Zelandii. Siedmiodniowa średnia krocząca nowych przypadków Odkryto na jednej granicy.

Do tej pory ponad 268 000 pierwszych dawek Szczepionka Pfizer / BioNtech Podano go w Nowej Zelandii wraz z drugą dawką 120 000.

READ  Śmierć królowej Elżbiety: Strażnik mdleje podczas czuwania przy trumnie królowej

W Nowej Zelandii maski Jest wymagany we wszystkich środkach transportu publicznego i lotach, Nawet na poziomie alarmu Covid-19 1. Chociaż noszenie maski nie jest obowiązkowe dla taksówkarzy i pasażerów samochodów osobowych, Ministerstwo Zdrowia Zachęcać On ona. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z noszenia masek w transporcie publicznym.

Rzecznik ministerstwa powiedział, że nadal monitoruje dowody przenoszenia wirusa między osobami, które zostały przeciwko niemu zaszczepione Covid-19.

„W tej chwili nie ma wystarczających dowodów, aby uzasadnić zmianę naszej reakcji na noszenie masek w transporcie publicznym, jednak ta wraz ze wszystkimi innymi środkami zapobiegawczymi jest regularnie weryfikowana w świetle dostępnych dowodów.

„Jeśli zostaną wprowadzone zmiany, będzie to wyraźnie zaznaczone”.

– Kwestia dalszego używania masek była interesująca – powiedział Leslie Gray, ekspert ds. Zdrowia publicznego i wykładowca na Uniwersytecie Otago.

Wszyscy podróżni krajowi są zobowiązani do noszenia masek w Nowej Zelandii.

Monique Ford / sztab

Wszyscy podróżni krajowi są zobowiązani do noszenia masek w Nowej Zelandii.

Chociaż wykazano, że szczepionki nie tylko zmniejszają nasilenie choroby u osób z Covid-19, istnieją również badania, które pokazują zmniejszoną transmisję. Jednak mniejsza ostrość i zmniejszona transmisja nie oznaczają, że nie ma transmisji.

Powiedziała również, że ponieważ widzimy nowe i potencjalnie bardziej przenośne szczepy tego wirusa, zrozumienie ciężkości, przenoszenia i wpływu obecnych szczepionek na te nowe warianty zajmuje trochę czasu.

Gray powiedziała, że ​​chociaż decyzja Ameryki o ograniczeniu stosowania masek wydawała się „nieco przedwczesna”, zauważyła, że ​​ludzie nadal muszą nosić maski w środkach transportu publicznego, samolotach i innych uspokajających miejscach w pomieszczeniach.

„Ponieważ wiemy teraz, że Covid-19 jest w powietrzu, a zamknięte przestrzenie wewnętrzne są gotowe do transmisji, myślę, że NZ powinna kontynuować politykę masek w transporcie publicznym i samolotach” – powiedziała.

Leslie Gray jest ekspertem ds. Zdrowia publicznego z Uniwersytetu Otago.

Dostarczone

Leslie Gray jest ekspertem ds. Zdrowia publicznego z Uniwersytetu Otago.

Gray dodał, że kiwi mają „wielkie szczęście”. W Wielkiej Brytanii ludzie nadal musieli nosić maski w sklepach, supermarketach, centrach handlowych oraz podczas wizyt u fryzjera lub fryzjera.

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: „Nieodpowiedzialna i niebezpieczna” — ognisty wybuch policji Pauline Hanson

Dr Lynn McBain, profesor nadzwyczajny z University of Otago, Department of Primary Health Care and General Practice w Wellington, powiedziała, że ​​wierzy, że maski będą na miejscu przez długi czas.

Przed uderzeniem COVID-19 stosowanie masek w niektórych krajach azjatyckich było dość powszechne i było „normalną rzeczą kulturową”.

„Myślę, że musimy zaakceptować fakt, że dla nas również tutaj może to być normalna sprawa kulturowa”.

Według nowych zaleceń CDC według Disney World US maski są opcjonalne w niektórych regionach.

GT

Według nowych zaleceń CDC według Disney World US maski są opcjonalne w niektórych regionach.

Noszenie maski było nie tylko „dobrą rzeczą”, aby zmniejszyć potencjalne rozprzestrzenianie się Covid-19, ale eksperci uważają również, że pomaga ona zmniejszyć przenoszenie innych chorób wirusowych, takich jak przeziębienie, kaszel i grypa.

ostatni rok , Wskaźniki grypy byli Na skraju wyginięcia. „ Skutek blokady, noszenia masek, mycia rąk i dystansu społecznego.

W dzisiejszych czasach jednym z wyzwań w ogólnej praktyce, a także dla ogółu społeczeństwa, jest to, że każdy, kto ma katar lub kaszel, przypuszczalnie może być Covid-19, a ludzie musieliby zostać wycierani i pozostać w domu, dopóki McBain nie powie, że test wynik wrócił.

„Jeśli w pobliżu jest dużo zwykłych wirusów, zwiększy to obciążenie pracą i stres oraz zmniejszy produktywność… Więc dopóki nie będziesz w stanie zapobiec zwykłym wirusom, nie mówiąc już o Covidzie, myślę, że użycie maski to świetny pomysł”.

McBain powiedziała, że ​​jej zdaniem zmiana wytycznych w Stanach Zjednoczonych była kolejnym sposobem na zachęcenie ludzi do szczepień. „Myślę, że to marchewka… jeśli się zaszczepisz, możesz zdjąć maskę, a to może zachęcić ludzi do tego”.

McBain dodał, że ogólnie rzecz biorąc, opinia publiczna w Nowej Zelandii wydaje się być ponownie zadowolona z Covid-19 i „Po prostu czuję, że musimy nadal być bardzo ostrożni”.

Powiedziała, że ​​proste środki zapobiegawcze, takie jak mycie rąk, są również kluczem do powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby.

READ  Sunday Baking z Petrą Galler: Ciasto tiramisu, które zachwyci tłumy

Nowa Zelandia Badania Pokazuje, że zdecydowana większość ludzi popiera blokady, jeśli pojawią się tutaj nowe przypadki Covid-19. Badania na podstawie ogólnopolskiej ankietyOkazało się, że wiele osób podjęło również środki zapobiegawcze przeciwko wirusowi, takie jak noszenie masek, pozostawanie w domu, gdy źle się czują i śledzenie regularnych kontaktów.

Około siedmiu na dziesięć osób (68 procent), które wzięły udział w tegorocznym badaniu, stwierdziło, że nosiło maskę w miejscach publicznych, aby chronić siebie lub innych przed zarażeniem się chorobą.

To był wzrost o Podobne badanie Od czerwca do lipca 2020 r. Prawie połowa (48 procent) ludzi stwierdziła, że ​​czasami, często lub zawsze nosi maski w miejscach publicznych.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *