Covid-19: Nieszczepieni pracownicy firm korzystających z kart szczepień muszą zostać w pełni zaszczepieni do 17 stycznia

Nieszczepieni pracownicy firm, do których mają zastosowanie przepisy dotyczące szczepień, nie będą mogli kontynuować swojej pracy, chyba że zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 do 17 stycznia.

We wtorek rząd ustanowił nowe wymagania dotyczące szczepień pracowników w firmach, w których klienci muszą okazać przepustkę My Vaccine Pass w ramach nowego systemu sygnalizacji świetlnej.

Nakreślono również uproszczony proces oceny ryzyka, którego muszą przestrzegać pracodawcy, podejmując decyzję o złożeniu wniosku o szczepienia w przypadku różnych rodzajów pracy.

Pracownicy, którzy chcą kontynuować pracę w miejscach pracy uznanych przez rząd za wysokiego ryzyka, będą musieli otrzymać pierwsze szczepienie w ciągu 10 dni, kiedy system sygnalizacji świetlnej wejdzie w życie 3 grudnia.

Czytaj więcej:
* Prawnik ds. rekrutacji: role, osoby nie mogą być przypisane
* Covid-19 NZ: rząd rozszerza mandaty na szczepionki na firmy wymagające certyfikacji szczepionek
* Prawnik mówi, że certyfikacja szczepionki Covid-19 jest „pośrednim zezwoleniem na szczepienia” dla pracowników

Aby kontynuować pracę, pracownicy będą musieli zostać w pełni zaszczepieni do 17 stycznia.

Dotyczy to tych, którzy pracują w hotelarstwie, imprezach, spotkaniach, blisko powiązanych biznesach i siłowniach.

Szczepienia będą wymagane dla wszystkich pracowników firm, które muszą korzystać z My Vaccine Passes, aby działać, lub mają możliwość korzystania z My Vaccine Passes, aby działać z mniejszą liczbą ograniczeń.

Nakazy szczepień będą dotyczyć około 40 procent siły roboczej.

dostarczony

Nakazy szczepień będą dotyczyć około 40 procent siły roboczej.

Minister ds. stosunków w miejscu pracy i bezpieczeństwa Michael Wood powiedział, że 91 procent Nowozelandczyków otrzymało już pojedynczą dawkę szczepionki, więc dla przeważającej większości wymóg ten nie stanowił problemu.

Minister ds. Relacji w Miejscu Pracy i Bezpieczeństwa Michael Wood mówi, że nowy proces oceny ryzyka nie wykroczy poza oceny, które firmy już przeprowadziły.

Abigail Dougherty/Personel

Minister ds. Relacji w Miejscu Pracy i Bezpieczeństwa Michael Wood mówi, że nowy proces oceny ryzyka nie wykroczy poza oceny, które firmy już przeprowadziły.

„Dla osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione, szczególnie tych pracujących w obszarach, w których można zastosować My Vaccine Passes, pozostało 10 dni na otrzymanie pierwszej dawki”.

Powiedział, że nowe, usprawnione narzędzie oceny ryzyka w miejscu pracy zapewniło jasne ramy prawne, które pomogą firmom podejmować decyzje dotyczące szczepień w miejscu pracy.

Narzędzie zidentyfikuje cztery główne czynniki, z których co najmniej trzy muszą zostać spełnione, zanim uzasadnione będzie żądanie szczepienia do określonej pracy. Więcej testów i ulepszeń narzędzia zostanie wykonanych w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Czynniki środowiska o niskim ryzyku, w których pracownicy znajdują się na większej przestrzeni o powierzchni 100 m2 wewnątrz lub na zewnątrz. Pracują co najmniej 1 metr od innych i w bliskim sąsiedztwie innych osób przez 15 minut lub krócej. Również, jeśli pracownik nie świadczy usług osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Czynniki wyższego ryzyka obejmują pracę w pomieszczeniach o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych, mniej niż 1 metr od innych, więcej niż 15 minut w bliskim sąsiedztwie innych osób oraz świadczenie usług osobom szczególnie narażonym.

Powiedział, że firmy, które nie spełniły wymogów My Vaccine Passes, zostały ukarane grzywną w wysokości do 15 000 USD.

Narzędzie do oceny szczepień będzie prowadzone zgodnie z przepisami ustawy Covid-19 Public Health Response Act z 2020 r., zmienionej w tym tygodniu.

Powiedział, że nowy proces nie ominie ocen ryzyka, które firmy już przeprowadziły.

Powiedział, że firmy mogą wybrać, którego typu użyć, a wszelkie dotychczasowe oceny pozostają aktualne.

Ustawodawstwo umożliwiające stworzenie narzędzia oceny szczepień, a także zapewnienie czterotygodniowego płatnego wypowiedzenia i płatnego urlopu na szczepienie zostanie uchwalone w trybie pilnym w tym tygodniu.

Powiedział, że ustawa wejdzie w życie dzień po jej uchwaleniu.

Powiedział, że narzędzie oceny będzie dostępne dla firm po wydaniu przepisów w połowie grudnia na podstawie znowelizowanej ustawy.

Powiedział, że ma sens upewnienie się, że pracownicy w pomieszczeniach, którzy są potrzebni lub mogą korzystać z My Vaccine Pass, zostali zaszczepieni, niezależnie od tego, czy firma zdecydowała się zamówić My Vaccine Pass od klientów czy uczestników.

„Daje to zaufanie zaszczepionym klientom i oznacza, że ​​firma będzie mniej podatna na przypadki.

„Przetestowaliśmy ten wymóg z zainteresowanymi stronami i uzyskał on szerokie poparcie, w tym wspólnot religijnych”.

READ  COVID Papua Nowa Gwinea: Dlaczego tylko 1,7% jest w pełni zaszczepionych

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top