COVID-19 OMICRON: Surge trwa w NSW i Wiktorii

Globalizm

31 grudnia 2021 r.: Dzisiejsza aktualizacja nadchodzi, gdy Auckland przygotowuje się na sylwestrowe tłumy, aby zebrać się po raz pierwszy od sierpnia. Wideo / Herold NZ

Przypadki Covid nadal rosną po drugiej stronie rzeki Tasman, a stany Wiktorii i Nowej Południowej Walii ponownie odnotowują dziś wysokie liczby.

NSW odnotowała 22 577 nowych przypadków Covid-19 i pięć zgonów, ponieważ wchodzą w życie nowe wymagania dotyczące izolacji i zasady bliskiego kontaktu.

W szpitalu z wirusem przebywa 901 osób, w porównaniu z 832 w piątek, a dziesięć kolejnych osób jest na oddziale intensywnej terapii, co daje w sumie 79.

W ciągu ostatnich 24 godzin w stanie przeprowadzono 119 278 testów.

W NSW 95 procent osób w wieku 16 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 93,6% otrzymało pełną dawkę.

Pojawia się po tym, jak kraj prawie podwoił liczbę przypadków w ostatnim dniu roku, z 21 151 potwierdzonymi przypadkami wirusa i sześcioma nowymi zgonami w piątek.

Victoria pobiła również swój rekord w dziennych przypadkach w sobotę z 7442 nowymi infekcjami i dziewięcioma zgonami.

W szpitalach w całej Wiktorii przebywa 451 zarażonych osób – w porównaniu z 428 dzień wcześniej – z czego 51 na oddziale intensywnej terapii i 21 na respiratorze.

Ponad 93 procent kwalifikujących się mieszkańców Wiktorii jest w pełni zaszczepionych, a stan jest gospodarzem 24 161 aktywnych przypadków.

Wczoraj przeprowadzono łącznie 63 026 testów, a w ośrodkach stanowych podano 2731 szczepionek.

Nowa definicja testowania i izolacji weszła w życie w pięciu jurysdykcjach w czwartek o północy, w tym w Nowej Południowej Walii, Wiktorii, Queensland, Australii Południowej oraz w ACT.

Bliski kontakt jest teraz kontaktem domowym tylko w przypadku potwierdzonej sprawy.

Ratownicy medyczni przechodzą przed ambulansami w szpitalu St Vincent w Sydney w Australii w środę, 29 grudnia 2021 r. Zdjęcie/Getty Images
Ratownicy medyczni przechodzą przed ambulansami w szpitalu St Vincent w Sydney w Australii w środę, 29 grudnia 2021 r. Zdjęcie/Getty Images

Scott Morrison powiedział, że ktoś mieszka lub spędza ponad cztery godziny z zarażoną osobą w domu, mieszkaniu lub placówce opiekuńczej.

READ  Liczby są tam, co oznacza, że ​​nagroda Lotto Powerball z powrotem do 35 milionów dolarów

„Więc jesteś w bliskim kontakcie tylko wtedy, gdy aktywnie z kimś mieszkasz lub przebywałeś w czyimś mieszkaniu przez ponad cztery godziny z kimś, kto już ma Covid” – powiedział.

Kolejny wymóg został uchylony w piątek po południu, ponieważ pozytywne przypadki Covid nie musiały już być testowane szóstego dnia przed opuszczeniem izolacji.

NSW Health ujawniło również, że pracownicy służby zdrowia sklasyfikowani jako pozostający w bliskim kontakcie będą mogli opuścić izolację w wyjątkowych okolicznościach, aby zapewnić, że szpitale i kliniki testowe nie zostaną zakłócone.

„Jeśli ci pracownicy rozwiną jakiekolwiek objawy COVID-19, powinni natychmiast zgłosić się do testu PCR i nie przychodzić do miejsca pracy, dopóki nie otrzymają negatywnego wyniku” – powiedział NSW Health w oświadczeniu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top