COVID-19 Omicron: Wskaźniki zapisów do szkół spadają poniżej 50 procent

COVID-19 Omicron: Wskaźniki zapisów do szkół spadają poniżej 50 procent

Frekwencja w semestrze 1 gwałtownie spadła wraz z wybuchem choroby Omicrona w szkołach. Zdjęcie/Michael Craig

Wskaźniki zapisów do szkół w pierwszym semestrze spadły poniżej 50 procent — najniższego od co najmniej dekady, gdy epidemia Omicron przetoczyła się przez społeczności.

Rekordowo niski poziom zapisów do szkół najmocniej uderzył w Maorysów i Pasifika, ponieważ mniej niż jedna trzecia tej populacji regularnie uczęszcza do szkoły (ponad 90% czasu).

Z najnowszych danych Ministerstwa Edukacji wynika, że ​​46,1 proc. wszystkich uczniów regularnie uczęszcza do szkoły.

To spadek z 72,8% w pierwszym kwartale 2019 r., a przed Covid, 50,5 proc. w 2020 r. i 66,8 proc. w 2021 r. W czwartym kwartale ubiegłego roku było to 65 proc.

Ministerstwo zauważyło, że epidemia Covid-19 Omicron doprowadziła do „wysokiego poziomu absencji zarówno wśród studentów, jak i pracowników”.

„Szkoły zostały również dotknięte wyższym poziomem normalnych chorób zimowych od marca, co spowodowało dodatkowe nieobecności.

W sumie zaowocowało to rekordową liczbą nieobecności studentów zakodowanych jako „krótkoterminowe”.
Choroba/przyczyny medyczne”.

Zwiastować Niedawno, w samym marcu, narażono prawie 120 000 studentów Około 15 procent zachorowało na Covid-19.

Epidemia mocno uderzyła również w nauczycieli, a ponad jedna trzecia wszystkich nauczycieli została zarażona wirusem – do połowy czerwca – a zwolnienia chorobowe spowodowały ponad 50-procentowy wzrost w tym czasie w zeszłym roku.

według MinisterstwoW każdym tygodniu pierwszego semestru tego roku odsetek nieobecności studentów z powodu krótkotrwałej choroby/powodów medycznych był wyższy niż w każdym tygodniu w latach 2019-2021.

Liczby te pojawiły się po tym, jak minister edukacji, Jan Tenetti, ogłosił w czerwcu strategię zmiany poziomu frekwencji, która stale spada od 2015 r. i pogorszyła się przez Covid.

Spadki występowały na każdym dziesiętnym, ogólnym poziomie, rasie i regionie, przy czym największy spadek dotyczył dzieci w szkole podstawowej i gimnazjum.

READ  „Ekstremalny smutek” – ofiara wypadku w Invercargill żegna się emocjonalnie

Nowy cel zakłada regularne uczęszczanie 70 procent studentów do 2024 roku i 75 procent do 2026 roku.

Wzrasta również chroniczna nieobecność – brak co najmniej trzech dni co dwa tygodnie – prawie 8 procent uczniów jest obecnie chronicznie nieobecnych. Strategia ma na celu zmniejszenie tej liczby do 5 proc. do 2024 r. i 3 proc. do 2026 r.

Tinetti nie skomentował odpowiedzi na pytanie o ostatni spadek frekwencji.

Jej biuro odnotowało wcześniejszy komunikat prasowy dotyczący wprowadzenia celów dotyczących frekwencji i strategii zaangażowania.

Rzeczniczka Partii Narodowej ds. edukacji Erica Stanford powiedziała, że ​​dane dotyczące uczniów w miejscach dziesiętnych od 1 do 3 są jeszcze bardziej niepokojące, ponieważ mniej niż jedna trzecia osób uzyskała pełną frekwencję.

Ponadto ponad 100 000 uczniów było chronicznie nieobecnych w szkole, co oznacza, że ​​uczęszczali na mniej niż 70 procent czasu szkolnego.

„To oszałamiający wzrost z 68 tys. w czwartym kwartale ubiegłego roku i 38 tys. w 2017 r.

„Ci studenci są najbardziej narażeni na porzucenie nauki, co będzie miało tragiczne konsekwencje dla ich przyszłości”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *