Covid-19: Pracownicy szpitala na pierwszej linii ostrzegają, że pacjenci umrą bez zwiększania liczby personelu

Starszy lekarz na OIT ostrzegł, że pacjenci umrą, ponieważ lekarze „nieustannie” rezygnują z opieki, podczas gdy system opieki zdrowotnej z chronicznym niedoborem personelu walczy z Covid-19, pomimo wielokrotnych zapewnień, że szpitale są dobrze przygotowane.

Jest wzrost Obawy pracowników medycznych na liniach frontu, którzy twierdzą, że zakażeni pacjenci prześcigną intensywne możliwości z powodu niewystarczającej liczby personelu i szkolenia.

„Zrobimy, co w naszej mocy, aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich, jednak skompromitujemy to, co zwykle robimy, aby to zrobić” – powiedział Paul Young, profesor medycyny intensywnej terapii i lekarz oddziału intensywnej terapii.

Aż 9000 operacji zostało anulowanych z powodu trwającej epidemii delty.  (obraz pliku)

Rosa Woods/Personel

Aż 9000 operacji zostało anulowanych z powodu trwającej epidemii delty. (obraz pliku)

„Pacjenci, którzy w innym przypadku mogliby przeżyć, umrą, ponieważ nie otrzymają specjalistycznej opieki, jakiej w innym przypadku by nie otrzymali”.

Czytaj więcej:
* Liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii wynosi 34 dla populacji ponad 700 000 osób
* Eksperci twierdzą, że plan ICU nie zadziała w przypadku endemicznego Covid-19 z powodu niedoborów personelu
* COVID-19: Personel OIOM domaga się szczepienia kiwi z powodu braku pościeli i pielęgniarek
* COVID-19: Co oznacza 90% szczepień dla Nowej Zelandii?

nadchodzi Delta nadal się rozprzestrzenia, Z 40 nowymi sprawami społeczności w Auckland i trzema w Waikato we wtorek.

Sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział, że aż 1400 pielęgniarek zostało przeszkolonych do obsługi pacjentów z Covid na oddziałach intensywnej terapii, które, jak powiedział, spełniają standardy zawodowe.

Sekretarz zdrowia Andrew Little mówi, że wystarczy przeszkolenie większej liczby pracowników, aby zwiększyć wydajność oddziału intensywnej terapii.  (plik ze zdjęciem)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Sekretarz zdrowia Andrew Little mówi, że wystarczy przeszkolenie większej liczby pracowników, aby zwiększyć wydajność oddziału intensywnej terapii. (plik ze zdjęciem)

„Przeprowadzone szkolenie jest odpowiednie dla pielęgniarek do pracy w środowisku OIOM i opieki nad pacjentami z Covid.

„To właśnie zrobiły inne kraje, takie jak Wielka Brytania, i było to tam bardzo pozytywnie postrzegane”.

Ale pielęgniarki intensywnej opieki medycznej odrzuciły to twierdzenie, mówiąc, że niektórzy członkowie personelu ukończyli tylko czterogodzinny moduł szkoleniowy online.

Przewodnicząca komisji Tanya Mitchell powiedziała, że ​​„nigdzie nie było w pobliżu standardu” zapewniania intensywnej opieki.

Tanya Mitchell, główna pielęgniarka intensywnej opieki, mówi o obecnej sytuacji

dostarczony

Tanya Mitchell, główna pielęgniarka intensywnej opieki, mówi, że obecna sytuacja jest „przerażająca” dla personelu pierwszej linii. (plik ze zdjęciem)

Mitchell, który opiekował się pacjentami z Covid, powiedział, że pełne przeszkolenie pielęgniarki do pracy na oddziale intensywnej terapii zajęło nawet pięć lat, biorąc pod uwagę naturę złożonych maszyn i potrzeb zdrowotnych.

Powiedziała, że ​​szkolenie praktyczne powinno odbywać się w trybie online, ale niektóre szpitale nie miały zasobów, aby oferować szkolenia przyłóżkowe ze względu na brak siły roboczej.

W całym kraju jest aż 100 wakatów dla pielęgniarek oddziałów intensywnej terapii.

„Po prostu nie mamy czasu ani możliwości, aby w pełni wyszkolić pielęgniarki na poziomie wymaganym do opieki nad złożonymi krytycznie chorymi pacjentami”.

To pozostawiło pielęgniarki w stanie stresu, który sprawił, że ten punkt epidemii był jeszcze bardziej „przerażający”, powiedział Mitchell.

„Czujemy, że nasi pacjenci i ludzie w naszym kraju są w niebezpieczeństwie”.

Young powiedział, że rząd zaplanował krótkoterminowy nagły wypadek, ale szpitale nie poradzą sobie z tym w przyszłym roku.

Powiedział, że skutki obecnego zapotrzebowania na oddział intensywnej terapii rozszerzą się na wszystkie zakątki systemu opieki zdrowotnej.

Pacjenci, którzy w przeciwnym razie przeżyliby, umrą, ponieważ nie otrzymają specjalistycznej opieki, jaką mieliby w innym przypadku, mówi dr Paul Young, lekarz oddziału intensywnej terapii i profesor intensywnej opieki.  (plik ze zdjęciem)

dostarczony

Pacjenci, którzy w przeciwnym razie przeżyliby, umrą, ponieważ nie otrzymają specjalistycznej opieki, jaką mieliby w innym przypadku, mówi dr Paul Young, lekarz oddziału intensywnej terapii i profesor intensywnej opieki. (plik ze zdjęciem)

Pacjenci z Covid spędzają dwa do trzech tygodni na oddziale intensywnej terapii, podczas gdy pacjenci bez Covid pozostają przez dwa dni lub krócej, co zwiększa stres i może oznaczać utratę innych pacjentów.

„Myśląc o nowej normalności prawdopodobnie w 2022 r., wcale nie jesteśmy przygotowani.

„Konsekwencje będą… po prostu to, że nie możemy zapewnić intensywnej opieki innym pacjentom. Obejmuje to brak możliwości wykonywania planowych operacji, które wymagają późniejszej opieki na OIOM.”

Aż 9000 operacji zostało anulowanych z powodu trwającej epidemii Delta, Little potwierdził, Z dziesiątkami tysięcy zaległości i terminów podczas blokady.

Wiele szpitali zaplanowało zaległości w pracach opiekuńczych z przestojów, których usunięcie może zająć lata, ponieważ trwa blokada Auckland.

Little powiedział, że powiatowe rady ds. zdrowia pracują nad planami zarządzania planowaną opieką.

Young ostrzegł, że pilnie potrzebne są krajowe działania na rzecz ratowania życia.

„Należy pilnie zatrudnić pielęgniarki na oddziale intensywnej terapii. Musimy nadać im priorytety w MIQ. Nie chodzi tylko o obsadzenie OIOM na wypadek krótkotrwałego kryzysu, ale o obsadzenie OIOM nowej choroby przez wiele lat”.

READ  Czy kontrowersyjna strategia Covid-19 w Szwecji się opłaca? No tak i nie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top