Covid 19: Prawdziwy powód eksplozji spraw w NSW

Covid 19: Prawdziwy powód eksplozji spraw w NSW

Ponieważ NSW zmaga się z największą dotychczas liczbą codziennych przypadków, masowe szczepienia odbywają się w Parku Olimpijskim w Sydney. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała setki nowych przypadków Covid, gdy trwa kryzys w stanie australijskim.

to było tam? W nocy zarejestrowano 681 przypadków i jeden nowy zgon. Śmierć dotyczył mężczyzny w wieku 80 lat, który przyjął pojedynczą dawkę szczepionki, ale miał podstawowe schorzenia.

Sto trzydzieści pięć przypadków wyizolowano w okresie zakażenia, a 28 przypadków przez część okresu zakażenia.

59 przypadków było zaraźliwych w społeczności, a status izolacji 459 jest nadal badany.

Wczoraj odkryto 633 nowe przypadki.

Gladys Berejiklian mówi, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy.  Obraz/Getty Obrazy
Gladys Berejiklian mówi, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy. Obraz/Getty Obrazy

Ale pomimo tego, że władze wielokrotnie obwiniały dużą liczbę ludzi za robienie niewłaściwych rzeczy w zwiększaniu infekcji, zastępca dyrektora ds. zdrowia w NSW ujawnił dziś, że tak nie jest.

Dr Marianne Gill powiedziała, że ​​„znaczna większość” nowych przypadków znalezionych w stanie nie była ludźmi, którzy robili coś złego.

Powiedziała, że ​​to tylko fakt, że wirus rozprzestrzeniał się głównie wśród młodych ludzi i podstawowych pracowników usług.

„Jednym z głównych czynników zwiększających liczbę przypadków, które obserwujemy w regionach South West Sydney i Western Sydney, są większe rodziny, które widzimy” – powiedziała.

„Widzimy młodych ludzi i tych, którzy często są licencjonowanymi pracownikami, ludzi, którzy świadczą podstawowe usługi, którzy pracują w opiece nad osobami starszymi, pracują z niepełnosprawnością, pracują w placówkach opieki zdrowotnej, pracują w fabrykach, pracują w centrach handlowych. ma miejsce przejście między miejscami pracy a rodzinami.

„Więc dla większości ludzi nikt nie robi złej rzeczy. To, co widzimy w zmiennej delta, jest wysoce przenośne”.

Koronawirus choroba

Jednak zastępca komisarza policji Gary Warboys powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin w NSW wydano również 671 zawiadomień o naruszeniach kar.

„Warto zauważyć, że 393 z nich zostało wydanych osobom opuszczającym swoje domy bez uzasadnionej wymówki, co jest obecnie niepokojące, gdy myślisz o wiadomościach, które słyszysz codziennie tutaj i przez media o ludziach pozostających w domu i niewychodzących z domu, chyba że to w zasadniczych obszarach.”

READ  Tramper zaginął: psy policyjne i helikopter łączą siły, by szukać zaginionego mężczyzny w Little Mt Peel Canterbury

Powiedział, że grupa chłopaków w Smithfield postanowiła założyć boisko do piłki nożnej i zaczęła grać.

Innym przykładem jest mężczyzna, który po raz czwarty podróżował z Bondi do południowo-zachodniego Sydney. Został aresztowany.

i Osiem pracowników budowlanych z hotspotów w Sydney zostało aresztowanych ponad 120 kilometrów od swoich domów.

Dr Marianne Gill powiedziała, że ​​w tej epidemii w Nowej Południowej Walii doszło do 61 zgonów.

„w szpitalu, [there are] Obecnie 474 sprawy. 82 z tych przypadków znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Powiedziała, że ​​25 przypadków wymaga obecnie wentylacji. Spośród 82 przypadków na oddziale intensywnej terapii 71 nie było zaszczepionych.

„Niestety, NSW Health zostało powiadomione o śmierci osoby z Covid-19, dwie o godzinie 20:00 zeszłej nocy.

NSW podlega jakiejś formie ograniczeń Covid od czerwca.  Obraz/Getty Obrazy
NSW podlega jakiejś formie ograniczeń Covid od czerwca. Obraz/Getty Obrazy

„To mężczyzna po osiemdziesiątce z południowo-wschodniego Sydney. Zmarł w szpitalu św. Jerzego. Otrzymał pojedynczą dawkę szczepionki. Był również leczony z powodu innego poważnego schorzenia.

„Ponieważ Pani Premier wyraziła współczucie, pragnę wyrazić w imieniu NSW Health wyrazy współczucia rodzinie zmarłego człowieka.

To zwiększa liczbę zgonów związanych z Covid w pandemii do 117 i 61 zgonów od 16 czerwca.

Premier stanu Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​Nowa Południowa Walia zaczyna wcześnie dowiadywać się, jak będzie wyglądało życie w przyszłości – mówiąc, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy.

Powiedziała, że ​​szczepienie jest teraz najważniejszą rzeczą, na której należy się skupić.

„Jak mówi raport Doherty’ego, gdy już otrzymałeś 80 procent podwójną dawkę i musisz się otworzyć, wszyscy będą musieli nauczyć się żyć z Deltą. W NSW uczymy się tego wcześniej niż inni” – powiedziała. .

Powiedziawszy to, jestem absolutnie przekonany, że NSW może wytyczać kierunek i trzymać ludzi z dala od szpitali, zmniejszyć liczbę zgonów i zapewnić naszym obywatelom możliwość życia tak swobodnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe.

READ  Francja twierdzi, że Australia osiągnęła „nowy, bezprecedensowy dołek” za pośrednictwem wiadomości tekstowych Macrona

„Podczas gdy każdy zgon jest straszną tragedią, musimy zapewnić, że przy wysokich wskaźnikach szczepień, jeśli trzymamy ludzi z dala od szpitali, trzymamy ich z dala od intensywnej opieki i chronimy ludzi przed umieraniem, co oznacza, że ​​zaczynamy żyć z Covid”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *