Covid 19: Prawdziwy powód eksplozji spraw w NSW

Ponieważ NSW zmaga się z największą dotychczas liczbą codziennych przypadków, masowe szczepienia odbywają się w Parku Olimpijskim w Sydney. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała setki nowych przypadków Covid, gdy trwa kryzys w stanie australijskim.

to było tam? W nocy zarejestrowano 681 przypadków i jeden nowy zgon. Śmierć dotyczył mężczyzny w wieku 80 lat, który przyjął pojedynczą dawkę szczepionki, ale miał podstawowe schorzenia.

Sto trzydzieści pięć przypadków wyizolowano w okresie zakażenia, a 28 przypadków przez część okresu zakażenia.

59 przypadków było zaraźliwych w społeczności, a status izolacji 459 jest nadal badany.

Wczoraj odkryto 633 nowe przypadki.

Gladys Berejiklian mówi, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy.  Obraz/Getty Obrazy
Gladys Berejiklian mówi, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy. Obraz/Getty Obrazy

Ale pomimo tego, że władze wielokrotnie obwiniały dużą liczbę ludzi za robienie niewłaściwych rzeczy w zwiększaniu infekcji, zastępca dyrektora ds. zdrowia w NSW ujawnił dziś, że tak nie jest.

Dr Marianne Gill powiedziała, że ​​„znaczna większość” nowych przypadków znalezionych w stanie nie była ludźmi, którzy robili coś złego.

Powiedziała, że ​​to tylko fakt, że wirus rozprzestrzeniał się głównie wśród młodych ludzi i podstawowych pracowników usług.

„Jednym z głównych czynników zwiększających liczbę przypadków, które obserwujemy w regionach South West Sydney i Western Sydney, są większe rodziny, które widzimy” – powiedziała.

„Widzimy młodych ludzi i tych, którzy często są licencjonowanymi pracownikami, ludzi, którzy świadczą podstawowe usługi, którzy pracują w opiece nad osobami starszymi, pracują z niepełnosprawnością, pracują w placówkach opieki zdrowotnej, pracują w fabrykach, pracują w centrach handlowych. ma miejsce przejście między miejscami pracy a rodzinami.

„Więc dla większości ludzi nikt nie robi złej rzeczy. To, co widzimy w zmiennej delta, jest wysoce przenośne”.

Koronawirus choroba

Jednak zastępca komisarza policji Gary Warboys powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin w NSW wydano również 671 zawiadomień o naruszeniach kar.

„Warto zauważyć, że 393 z nich zostało wydanych osobom opuszczającym swoje domy bez uzasadnionej wymówki, co jest obecnie niepokojące, gdy myślisz o wiadomościach, które słyszysz codziennie tutaj i przez media o ludziach pozostających w domu i niewychodzących z domu, chyba że to w zasadniczych obszarach.”

READ  Covid-19: W Nowej Zelandii nie ma nowych przypadków, dwóch mieszkańców Kiwi odwiedziło ważne miejsce w Melbourne

Powiedział, że grupa chłopaków w Smithfield postanowiła założyć boisko do piłki nożnej i zaczęła grać.

Innym przykładem jest mężczyzna, który po raz czwarty podróżował z Bondi do południowo-zachodniego Sydney. Został aresztowany.

i Osiem pracowników budowlanych z hotspotów w Sydney zostało aresztowanych ponad 120 kilometrów od swoich domów.

Dr Marianne Gill powiedziała, że ​​w tej epidemii w Nowej Południowej Walii doszło do 61 zgonów.

„w szpitalu, [there are] Obecnie 474 sprawy. 82 z tych przypadków znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Powiedziała, że ​​25 przypadków wymaga obecnie wentylacji. Spośród 82 przypadków na oddziale intensywnej terapii 71 nie było zaszczepionych.

„Niestety, NSW Health zostało powiadomione o śmierci osoby z Covid-19, dwie o godzinie 20:00 zeszłej nocy.

NSW podlega jakiejś formie ograniczeń Covid od czerwca.  Obraz/Getty Obrazy
NSW podlega jakiejś formie ograniczeń Covid od czerwca. Obraz/Getty Obrazy

„To mężczyzna po osiemdziesiątce z południowo-wschodniego Sydney. Zmarł w szpitalu św. Jerzego. Otrzymał pojedynczą dawkę szczepionki. Był również leczony z powodu innego poważnego schorzenia.

„Ponieważ Pani Premier wyraziła współczucie, pragnę wyrazić w imieniu NSW Health wyrazy współczucia rodzinie zmarłego człowieka.

To zwiększa liczbę zgonów związanych z Covid w pandemii do 117 i 61 zgonów od 16 czerwca.

Premier stanu Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​Nowa Południowa Walia zaczyna wcześnie dowiadywać się, jak będzie wyglądało życie w przyszłości – mówiąc, że miraż zerowych przypadków Covid jest już martwy.

Powiedziała, że ​​szczepienie jest teraz najważniejszą rzeczą, na której należy się skupić.

„Jak mówi raport Doherty’ego, gdy już otrzymałeś 80 procent podwójną dawkę i musisz się otworzyć, wszyscy będą musieli nauczyć się żyć z Deltą. W NSW uczymy się tego wcześniej niż inni” – powiedziała. .

Powiedziawszy to, jestem absolutnie przekonany, że NSW może wytyczać kierunek i trzymać ludzi z dala od szpitali, zmniejszyć liczbę zgonów i zapewnić naszym obywatelom możliwość życia tak swobodnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe.

READ  Wybuch epidemii Covid 19 Delta: Gibraltar odwołuje oficjalne obchody Bożego Narodzenia przy „wykładniczym” wzroście przypadków

„Podczas gdy każdy zgon jest straszną tragedią, musimy zapewnić, że przy wysokich wskaźnikach szczepień, jeśli trzymamy ludzi z dala od szpitali, trzymamy ich z dala od intensywnej opieki i chronimy ludzi przed umieraniem, co oznacza, że ​​zaczynamy żyć z Covid”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top