Covid 19: Rodzice zniechęceni do proszenia o status szczepień dla personelu opieki nad dziećmi

Covid 19: Rodzice zniechęceni do proszenia o status szczepień dla personelu opieki nad dziećmi

Ośrodki opieki nad dziećmi nie muszą ujawniać swoim pracownikom statusu szczepień. zdjęcie / 123rf

Władze oświatowe podkreślają, że placówki opiekuńczo-wychowawcze nie muszą zapewniać szczepienia swoich pracowników ani ujawniać tych informacji rodzicom.

Dzieci poniżej 12 roku życia są obecnie jedyną grupą Nowozelandczyków, która nie kwalifikuje się do szczepień.

Obecnie istnieje 115 aktywnych przypadków Covid-19 u dzieci w wieku poniżej 10 lat, a obecna epidemia powoduje więcej infekcji u dzieci niż wcześniej.

Ministerstwo Edukacji stwierdziło, że rząd nie ma obowiązku szczepienia nauczycieli lub pracowników opieki nad dziećmi, a status szczepień pracowników nie powinien być udostępniany, ponieważ są to osobiste informacje medyczne.

The Herald zobaczył w zeszłym tygodniu biuletyn z Centrum Opieki nad Dziećmi Wellington, w którym stwierdzono, że rodzice lub personel wnioskujący o status szczepienia był „nieodpowiedni i stanowił naruszenie prywatności”.

Sue Kortowicz, prezes Rady ds. wczesnego dzieciństwa, mówi, że wymóg szczepienia pracowników zajmujących się wczesnym dzieciństwem może być nałożony tylko na poziomie poszczególnych ośrodków.

Powiedziała, że ​​nauczyciele i pracownicy zajmujący się małymi dziećmi nie byli traktowani inaczej niż jakikolwiek inny zawód w wytycznych dotyczących szczepień.

Nie było wymogu szczepienia pracowników opieki nad dziećmi.  zdjęcie / 123rf
Nie było wymogu szczepienia pracowników opieki nad dziećmi. zdjęcie / 123rf

„Myślę, że w tym momencie jest bardzo mało prawdopodobne, aby rząd zajął twarde stanowisko wobec nauczycieli i powiedział, że wszyscy powinniście się zaszczepić” – powiedziała.

„Co z kolei pozostawia pracodawcom decyzję po dokonaniu oceny ryzyka, czy ich organizacja jest jednym ze stanowisk, na których należy przeszczepić określone stanowiska w tej organizacji, a następnie przejść od tego miejsca”.

Powiedziała, że ​​ośrodki mogą opierać tę decyzję na swojej lokalizacji w stanie lub na przykład na wysokim odsetku dzieci pracowników przygranicznych.

„Nigdy nie będzie jednego uniwersalnego rozwiązania w kwestii szczepień we wczesnym dzieciństwie, ani nawet w szkołach” – powiedziała.

READ  Niesamowite chwile od huraganu Ian rozprzestrzeniającego się bardzo szybko, gdy „katastrofalna” burza szaleje na Florydzie

„Będą jakieś ośrodki, które naprawdę się tym zajmują i sprawdzają, jakie są legalności wymagania szczepienia swoich pracowników – podejrzewam, że są i będą szukać porady w tej sprawie”.

„Ponieważ zamówienie może być prawdopodobnie trochę trudne, jeśli nie zostało przetestowane i nie ma zbyt wielu informacji”.

Prezes Nowozelandzkiego Instytutu Edukacji (NZEI) Liam Rutherford powiedział, że otrzymał porady od Departamentu Edukacji dotyczące szczepienia personelu.

Powiedział, że pracodawcy „mogą zapytać pracownika, czy został zaszczepiony, jeśli ma do tego uzasadniony powód, ale pracownicy nie muszą ujawniać statusu szczepień”.

W przypadku, gdy pracownicy nie ujawnią swojego statusu szczepień, Rutherford powiedział: „Pracodawcy mogą zakładać, że nie są odporni, ale powinni poinformować pracownika o tym założeniu”.

Powiedział, że NZEI aktywnie wspierał ogólnokrajowe wprowadzenie szczepionki, ale ważne jest, aby nikt nie był dyskryminowany na podstawie statusu szczepienia ani nie odmawiał potwierdzenia swojego statusu.

Ośrodki opieki nad dziećmi mogą zostać ponownie otwarte na poziomie alertu 3 dla dzieci kluczowych pracowników.  zdjęcie / 123rf
Ośrodki opieki nad dziećmi mogą zostać ponownie otwarte na poziomie alertu 3 dla dzieci kluczowych pracowników. zdjęcie / 123rf

Od rodziców nie oczekiwano, że będą pytać o stan szczepień personelu.

„Szkoły i placówki wczesnej edukacji nie udostępnią tych informacji swoim społecznościom i byłbym naprawdę zaskoczony, gdyby którykolwiek z rodziców pomyślał, że taka prośba była słuszna”.

Kortowicz powiedział, że rodzice mogą być zainteresowani statusem szczepień opiekunek do dzieci, które opiekują się swoimi dziećmi.

„Nie różni się to od innych organizacji, które w ten sposób mierzą się z interfejsem, gdzie klienci lub rodzice w tym przypadku są zainteresowani tego rodzaju informacjami.

„Ale trzeba wziąć pod uwagę kwestie związane z personelem i prywatnością, i nie różnią się one od innych”.

Chociaż ośrodki nie przekażą tych informacji rodzicom, twierdzą, że rada zaleciła im opracowanie planu odpowiedzi na tego typu pytania.

Koronawirus choroba

„Będzie dotyczyło pozycji w związkach, jakie mają ze swoimi rodzinami i ich zdolności do przekonania rodzin, że działają w ten bezpieczny sposób.

READ  Covid-19 NZ: Nowa Zelandia robi się czerwona o 23:59 po tajemniczych przypadkach Omicron

„Nie jestem pewien, czy odważę się wymyślić „nie powiemy ci nic na ten temat”, ale jeśli rodzic zapyta, musisz mieć gotową odpowiedź”.

Ośrodki opieki nad dziećmi są w stanie otworzyć poziom alertu 3 dla dzieci kluczowych pracowników.

Gabinet podjął wstępną decyzję o przeniesieniu Auckland na poziom alarmowy 3 w przyszłym tygodniu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *