Covid-19: Szczepienia dla ogółu społeczeństwa w Nowej Zelandii przełożone o tygodnie

Covid-19: Szczepienia dla ogółu społeczeństwa w Nowej Zelandii przełożone o tygodnie

Rozprzestrzenianie szczepionki Covid-19 wśród szerszego grona mieszkańców Nowej Zelandii zostało opóźnione o tygodnie.

Ministerstwo Zdrowia zmieniło publiczny harmonogram szczepień z „lipca” na „koniec lipca”.

W najnowszym komunikacie rządu z dzisiejszego popołudnia minister Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że nie będzie czytał zbyt wiele, aby zmienić sformułowanie, i mówi, że rząd „dąży” do rozpoczęcia szczepień czwartej grupy w lipcu.

Hepkins powiedział, że Pfizer nie podał rządowi harmonogramu dostaw szczepionek od lipca, ale powiedział, że zobowiązał się dostarczyć wszystkie szczepionki do końca września.

Obejrzyj najnowszą aktualizację rządową tutaj:

Hepkins powiedział, że wszyscy DHB zaczęli wprowadzać szczepionkę dla grupy 3 – osoby w wieku powyżej 65 lat i osoby z podstawowymi schorzeniami – ale na rozpoczęcie pracy wpływa podaż szczepionek. Powiedział, że dodatkowe szczepienia grupy będą wymagały większej ilości szczepionek, co nastąpi dopiero w lipcu.

„Wszyscy w tej grupie będą mieli więcej informacji i do tego czasu nie będą musieli robić nic więcej”.

Hepkins powiedział, że władze zajmujące się zdrowiem zawsze przewidują, że między grupami będzie pewne nakładanie się, a ten objaw zawsze był głównym czynnikiem wpływającym na szybkość odejmowania.

„Nadal zamierzamy rozpocząć grupę czwartą w lipcu”.

Powiedział, że kiedy Pfizer podał harmonogram dostaw, trzymają się go.

W Nowej Zelandii podano obecnie 562 149 dawek szczepionki, przy czym 85 000 dawek szczepionki otrzymano w ciągu ostatniego tygodnia.

Hepkins powiedział, że 191 000 Nowozelandczyków otrzymało dwie dawki.

Dyrektor generalna zdrowia Ashley Bloomfield i minister ds. Odpowiedzi na Covid-19 Chris Hepkins.
obrazek: RNZ / Dom Thomas

Hepkins powiedział, że wraz z rozszerzeniem badań śliny w obiektach pierwszej linii, ponad 1400 pracowników granicznych w Nowej Zelandii może spodziewać się rzadszych testów chirurgicznych na obecność Covid-19.

Powiedział, że badanie śliny było ważnym krokiem w obowiązkowym teście i że pracownicy graniczni będą mogli wybrać częstsze badania śliny zamiast cotygodniowych wymazów z nosa.

READ  Zachodnie szkoły pozostaną zamknięte, egzaminy zostaną przełożone - FBC News

Niektórzy pracownicy wykonali ponad 100 wymazów z nosa.

„ Ministerstwo jest przekonane, że połączenie dwóch testów – testu śliny i testu nosa – wraz z prawie całkowitym zaszczepieniem pracowników na granicy … zapewni nam gwarancje, których potrzebujemy na granicy, aby utrzymać Covid-19 z dala od społeczeństwo.

„Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że ​​pracownicy, którzy powinni być badani raz w tygodniu, ponieważ odgrywają ważną rolę, w której stawki są nieco wyższe, mogą przejść do badania śliny, aby zmniejszyć częstotliwość wymazów z nosa”.

Mówi, że zacznie się to w czerwcu.

Ostatnie badania Departamentu Zdrowia pokazują, że liczba Nowozelandczyków, którzy prawdopodobnie otrzymają szczepionkę Covid-19, rośnie. Kwietniowe badanie wykazało, że 77 procent ludzi jest bardziej narażonych na szczepienie, o 8 procent więcej niż w marcu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *