COVID-19 uderzył w Maine z 624 nowymi przypadkami, 3 kolejne zgony

COVID-19 uderzył w Maine z 624 nowymi przypadkami, 3 kolejne zgony

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia zgłosili 624 nowe przypadki COVID-19 w czwartek, najwyższy dzienny wynik całkowity od szczytu epidemii w styczniu ubiegłego roku.

Niedawny wzrost, który rozpoczął się na początku lipca, był kontynuowany w Maine, ponieważ bardziej zaraźliwy wariant delta powodował wyższe wskaźniki infekcji, hospitalizacji i zgonów w stanie. Oprócz 624 nowych przypadków – największego jednodniowego skoku od 22 stycznia – Maine Center for Disease Control and Prevention w czwartek zgłosiło trzy dodatkowe zgony związane z COVID-19.

Gdy nowe pozytywne wyniki testów napłynęły do ​​laboratorium stanowego, pracownicy CDC w Maine starali się przejrzeć i leczyć wszystkie nowe przypadki. W rezultacie niektóre czwartkowe przypadki mogą obejmować nowe infekcje, które zostały zgłoszone państwu w ciągu kilku dni.

Ale średnia siedmiodniowa pokazuje stałą, rosnącą trajektorię nowych przypadków. Średnia wynosiła 316 w czwartek, prawie dwukrotnie więcej niż średnia dwóch tygodni lub jednego okresu inkubacji kiedykolwiek wcześniej i więcej niż kiedykolwiek od końca kwietnia.

Maine CDC prześledziło 76 913 potwierdzonych lub prawdopodobnych przypadków COVID-19 od czasu pierwszego wykrycia koronawirusa w stanie w marcu 2020 r. Z trzema dodatkowymi zgonami zgłoszonymi w czwartek, obecnie jest co najmniej 937 przypadków. kraju podczas pandemii.

W czwartek rano nie było jeszcze nowych danych dotyczących hospitalizacji. Ale od środy 150 osób zostało hospitalizowanych z powodu COVID-19 w całym stanie, najwięcej od 4 lutego. Spośród nich 66 znajduje się na intensywnej terapii, a 26 na respiratorach. Całkowita liczba hospitalizacji potroiła się w ciągu niecałego miesiąca, a liczba osób na oddziale intensywnej opieki medycznej osiągnęła poziom nienotowany od zimy.

Maine nadal ma jeden z najniższych wskaźników infekcji i śmiertelności w stanie z powodu obecnego boomu na zmienną delta i całej pandemii. Maine plasuje się za Vermont, Connecticut i Massachusetts pod względem stanów, w których najwyższy odsetek ich mieszkańców jest w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19.

READ  Silny rozbłysk słoneczny z ostatniej erupcji Słońca powinien dotrzeć do Ziemi w środę

W czwartek 71,6 procent kwalifikujących się Mainerów i 63 procent z łącznej liczby 1,3 miliona mieszkańców otrzymało pełny schemat dawek wymaganych do pełnego szczepienia. Wskaźniki szczepień ponownie wzrosły w ostatnich tygodniach, po spadku późną wiosną i wczesnym latem, ponieważ wariant delta spowodował nowe infekcje i instrukcje przymusowych szczepień dla niektórych pracowników.

Ta historia zostanie zaktualizowana.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz e-mail na swoje konto, wyślemy e-mail z kodem resetowania.

” dawny

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *