Covid-19 w Australii: 415 nowych przypadków jako „diaboliczny” szczep delta nadal rozprzestrzenia się w NSW

Covid-19 w Australii: 415 nowych przypadków jako „diaboliczny” szczep delta nadal rozprzestrzenia się w NSW

Covid-19 ponownie rozprzestrzenia się w Australii, ponieważ urzędnicy desperacko próbują go stłumić wirusa Surowe wyłączenia i działania egzekucyjne.

Nowa Południowa Walia odnotowała 415 nowych lokalnych przypadków Covid-19 w niedzielę z co najmniej 35 osobami zarażonymi w społeczności.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​liczba ta „prawdopodobnie wzrośnie”.

Ponadto cztery osoby zmarły z powodu wirusa Covid-19 w ciągu nocy.

Czytaj więcej:
* Covid-19: NSW rejestruje 390 nowych przypadków społeczności, części Australii na „ostrzu noża”, gdy Covid-19 Delta się rozprzestrzenia
* Płatności za testy Covid-19 i większe grzywny w związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących blokady w NSW
* Covid-19 w Australii: Victoria odnotowuje 21 nowych przypadków w społeczności
* Covid-19 NZ: Co wiemy o dzieciach i wariancie delta
* COVID-19: Zmienna delta i jak „przejściowe” spotkania mogą umożliwić rozprzestrzenianie się wirusa

To była Nowa Południowa Walia Walka z odrodzeniem Covid-19 W swojej społeczności od czerwca br. W ciągu ostatnich kilku miesięcy liczba przypadków gwałtownie wzrosła.

Od początku epidemii w czerwcu zarażonych zostało 48 osób Zmarł Zgłoszono ponad 7700 przypadków. W niedzielę 381 osób z Covid-19 było w szpitalu w NSW, 62 na oddziale intensywnej terapii, a 24 na respiratorach.

Przybył do stanu w sobotę To dzienny rekord 466 nowych infekcji.

Nakazy dotyczące pozostawania w domu obowiązują w większości części stanu i Nowe rygorystyczne środki egzekucyjne, w tym grzywny, przez urzędników usiłujących ograniczyć transmisję Wysoce zaraźliwy wariant delta.

Ze względu na pojawienie się Covid-19 w ich społecznościach, środki blokujące obowiązują również w innych stanach, w tym w Melbourne w Wiktorii i Canberze w Terytorium Stolicy Australii (Przedstawiać).

Niektóre ograniczenia nadal obowiązują w Brisbane i niektórych częściach Queensland z powodu wybuchu epidemii w szkole, ale ta grupa teraz się pojawia być pod kontrolą.

Opera w Sydney jest pusta w pobliżu Sydney w Australii, ponieważ miasto zmaga się z epidemią Covid-19.

Brooke Mitchell/Getty Images

Opera w Sydney jest pusta w pobliżu Sydney w Australii, ponieważ miasto zmaga się z epidemią Covid-19.

Więc co się stało w Nowej Południowej Walii?

Wybuch epidemii w Nowej Południowej Walii jest wierzy Zaczęło się w czerwcu po tym, jak kierowca limuzyny został ranny podczas transportu załóg na loty międzynarodowe.

READ  Rząd oskarżony o zaniedbywanie partnerstw na Pacyfiku, gdy Chiny zwiększają wpływy

On ona Infekcja szybko się rozprzestrzeniła A numery spraw zaczynają rosnąć. Leslie Gray, ekspert ds. zdrowia publicznego i wykładowca na Uniwersytecie Otago, powiedział, że sytuacja w Nowej Południowej Walii ilustruje, w jaki sposób Wysoce przenośna zmienna delta To jest i jak pojedyncza infekcja może się wkraść, dopóki nie zacznie się epidemia.

Nowa Południowa Walia codziennie odnotowuje dużą liczbę przypadków.

Brooke Mitchell/Getty Images

Nowa Południowa Walia codziennie odnotowuje dużą liczbę przypadków.

Gray powiedział, że istnieje szereg innych czynników, które przyczyniły się do szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa w stanie, takich jak niski wskaźnik szczepień, przenoszenie w pomieszczeniach i prawdopodobnie odczuwanie lekkiego samozadowolenia, a także ludzie, którzy czują się zdrowi, ale nieświadomie zostały zainfekowane, a wirus się rozprzestrzenia. wirus w społeczności.

„Wariant delta jest bardzo przenośny. Więc między tymi dwiema rzeczami na początku Australia była nieco powolna w przejściu do silnego wyłączenia”.

„Przy tak małej liczbie szczepień była to tylko zupa transmisji” – powiedziała.

„szatańska” natura Delty

Cassandra Berry, profesor immunologii na Uniwersytecie Murdoch w Perth, dodała, że ​​zakażeni ludzie mogą czasami uwolnić wirusa podczas przebywania w społeczności, zanim poczują się chorzy lub rozwiną objawy kliniczne. Istnieje również możliwość, że osoby, które nie czują się chore, mogą nie zostać poddane testom.

„W tym miejscu skanowanie QR jest bardzo ważne dla śledzenia kontaktów osób potencjalnie narażonych na ograniczenie nowych infekcji. Jednak zawsze jest to retrospektywne, a wirus został już uwolniony w społeczności.

„Jest równowaga, aby utrzymać zarażone osoby z dala od niezainfekowanych, co będzie ewoluować, aby utrzymać wirusa z dala od populacji nieuodpornionej wraz ze wzrostem wskaźnika szczepień. Australia ma teraz wskaźnik szczepień dorosłych 25 procent, więc nadal mamy długi droga do osiągnięcia odporności stada.”

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian.

Lisa Marie Williams / Getty Images

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian.

Sobota była „najbardziej niepokojącym dniem pandemii” według Do Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian, z Odnotuj wysokie dzienne liczby obrażeń w Nowej Południowej Walii.

READ  Film TikTok Karen Stadium przedstawiający konfrontację kobiet o odsłaniający stanik sportowy sprawia, że ​​widzowie udają łzy

„Przez długi czas, około półtora roku, różniliśmy się od reszty świata, a teraz nie różnimy się od reszty świata” – powiedziała. „Dynastia Delta jest diaboliczna i musimy to zaakceptować i być w tym szczera. Nawet jeśli rzucisz na nią wszystko… problemy wciąż się pojawiają”.

Powiedziała, że ​​głównym krokiem naprzód jest podniesienie wskaźników szczepień.

Obawy o niejednoznaczne kwestie wciąż pozostają

Przy tak wielu pojawiających się przypadkach NSW nie będzie w stanie w najbliższym czasie wyeliminować wirusa, profesor epidemiologii na Uniwersytecie w Melbourne Tony BlakelyPowiedział.

Wiele przypadków ogłaszanych na codziennych konferencjach prasowych to „tajemnicze przypadki” – gdzie źródło infekcji jest nieznane lub przypadki, które były zaraźliwe podczas przebywania w społeczności, co wskazuje na dużą transmisję.

Chociaż zarażenie w społeczności wygląda tak, jakby zarażona osoba naruszała zasady obowiązujące w społeczności – Nie o to chodzi. W rzeczywistości często są to ludzie, którzy postępują zgodnie ze wskazówkami i wychodzą do społeczności po niezbędne artykuły, takie jak zakupy spożywcze lub udanie się do apteki, co jest dozwolone, a następnie rozwijają objawy i są testowane i identyfikowane za pomocą narzędzi do śledzenia kontaktów.

Stany australijskie dzielą się tymi liczbami na swoich codziennych konferencjach prasowych i informują, ile przypadków było w społeczności w okresie infekcji lub były zaraźliwe przez część czasu, gdy przebywały w społeczności.

To właśnie tego rodzaju tajemnicze i zaraźliwe sprawy społeczne niepokoją wiktoriańskich urzędników. Wiceminister zdrowia Kate Mattson powiedziała w sobotę, że są „bardzo zaniepokojeni” nieznanym źródłem ośmiu przypadków Covid-19 w Melbourne, Sydney Poranny Herold wzmiankowany.

Chociaż dzienna liczba przypadków w Wiktorii nie rośnie tak gwałtownie, jak w Nowej Południowej Walii – zdarzały się 21 nowych spraw w sobotę – Blakely powiedział, że to te tajemnicze przypadki i przypadki, które przypadkowo pojawiły się w społeczności podczas infekcji. Biorąc pod uwagę, jak zaraźliwy był szczep wirusa, nie był to „dobry znak”.

READ  „Ahh English”: Chwilowy turysta uratowany z boi u wybrzeży Tajlandii
Puste ulice w Melbourne pośród ograniczeń Covid-19.

Darianne Trainor / Getty Images

Puste ulice w Melbourne pośród ograniczeń Covid-19.

Czego Nowa Zelandia może nauczyć się od Australii?

Wiemy, że im szybciej nastąpi szybkie wyłączenie, tym lepiej” – powiedział Gray. Nowa Zelandia Obecnie przyspiesza proces szczepień przeciwko Covid-19 Co również zacznie zmniejszać niektóre zagrożenia tutaj, powiedziała.

Nowa Zelandia również nieustannie prowadzi badania i dowiaduje się o tym, co dzieje się za granicą.

co jest już dawno spóźnione Raport Sir Davida Skegga i współpracowników O tym, jak otworzyć Nową Zelandię, było jasne pod silnym wpływem zmiennej delta I Nowa Południowa Walia, a w tym tygodniu rząd wydał własną mapę drogową z pandemii Covid-19.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *