Covid-19: W MIQ jest więcej codziennych przypadków niż w społeczności

Liczba przypadków wykrytych na granicy – 23 – jest większa niż liczba w dzisiejszej społeczności w Aotearoa.

Zdjęcie: 123RF

Po raz pierwszy od miesięcy liczba przypadków w zarządzanej izolacji jest większa niż liczba wykrytych w społeczności To jest dzisiaj 17.

Ministerstwo Zdrowia podało, że chociaż wkrótce spodziewane jest pełne sekwencjonowanie genomu przypadków MIQ, istnieje możliwość, że Omicron nadal będzie najbardziej rozpowszechnionym wariantem na granicach kraju.

Przypadki graniczne trafiły do ​​Nowej Zelandii z Australii (11), Stanów Zjednoczonych (7), Indii (2), Malezji, Kataru i Arabii Saudyjskiej (po jednym).

„Ten wariant Covid-19 nadal ma znaczący wpływ na całym świecie, więc nie jest nieoczekiwane wzrost liczby przypadków Omicron na granicach” – podało ministerstwo w swoim oświadczeniu.

Epidemiolog Michael Baker ostrzegł w zeszłym tygodniu, że Nowa Zelandia powinna rozważyć sposoby zmniejszenia liczby podróżnych z Covid-19 przybywających do Nowej Zelandii w miarę wzrostu liczby przypadków na granicy.

Do soboty łączna liczba przypadków Omicron na granicy osiągnęła 90.

Baker powiedział, że jest bardzo zaniepokojony liczbą przypadków Covid-19, które dotarły do ​​granicy.

„Wiemy, że za każdym razem, gdy mamy stan w MIQ, który zwiększa ryzyko niepowodzenia granic. MIQ działa dobrze, ale niestety jest to gra liczbowa, jest czynnik ludzki i wiemy, że ten wirus jest tak zaraźliwy, że istnieje ma z tym wiele wspólnego” – powiedział profesor Becker. To są okazje do ucieczki.

Stany Zjednoczone nagrane dzisiaj Ponad milion nowych przypadków wirusa Covid-19, Urzędnicy ostrzegają również, że szczyt wzrostu omikronów dopiero nadejdzie.

W poniedziałek zgłoszono 1 080 211 przypadków – według Johns Hopkins University najwyższy jednodniowy wskaźnik nowych przypadków na świecie.

Wariant Omicron odpowiada za większość przypadków w Stanach Zjednoczonych.

To największa liczba zgłoszonych przypadków na świecie od początku pandemii dwa lata temu.

READ  Tajwan twierdzi, że chińskie ćwiczenia wojskowe wydają się symulować atak

Główny doradca ds. kontroli epidemii w USA, Anthony Fauci, powiedział, że kraj stoi w obliczu „prawie pionowego wzrostu” przypadków.

Powiedział, że szczyt może nastąpić za kilka tygodni.

Chociaż wskaźniki zgonów i hospitalizacji w Stanach Zjednoczonych były w ostatnich tygodniach znacznie niższe niż w przypadku wcześniejszych infekcji, liczba hospitalizacji stale rośnie.

Ale dr Fauci powiedział, że przykład RPA – gdzie Omicron po raz pierwszy rozprzestrzenił się szybko, zanim ustąpił – daje pewną nadzieję.

W Australii Nowa Południowa Walia odnotowała ponad Obecnie 35 000 przypadków, a także osiem zgonów, podczas gdy w Wiktorii jest ponad 17 600 nowych przypadków i 11 zgonów.

Wzrost liczby spraw w ostatnich dniach spowodował znaczne obciążenie szpitali i systemów testowych w całym kraju.

Mieszkańcy oczekujący w kolejce w szpitalu św. Wincentego;  Centrum testowe Covid-19 w Bondi Beach w Sydney w Australii 15 grudnia 2021 r.

Ludzie ustawiają się w kolejce do badania przed szpitalem St Vincent’s w Sydney. (plik graficzny)
Zdjęcie: Mohamed Farouk / Agence France-Presse

W Anglii premier Boris Johnson ma nadzieję, że Anglia może „przetrwać” obecną falę Covid-19 bez dalszych ograniczeń – mimo że dzienna liczba przypadków Covid-19 przekroczyła 200 000 po raz pierwszy.

Powiedział, że była to chwila ostrożności, ale także, że stanowisko Wielkiej Brytanii różni się od innych fal, ponieważ Omicron jest łagodniejszy niż poprzednie warianty i wprowadzono szczepionki przypominające.

Przyznał, że nadchodzące tygodnie będą „trudne”, a „niektóre usługi zostaną zakłócone z powodu nieobecności pracowników”. Ale obiecał „wzmocnić” Narodową Służbę Zdrowia, aby wytrzymała presję.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top