Covid-19: W Nowej Zelandii nie ma nowych przypadków, dwóch mieszkańców Kiwi odwiedziło ważne miejsce w Melbourne

Covid-19: W Nowej Zelandii nie ma nowych przypadków, dwóch mieszkańców Kiwi odwiedziło ważne miejsce w Melbourne

Wolne od kwarantanny podróże między Nową Zelandią a Wiktorią pozostają wstrzymane, ponieważ skupisko na północnych przedmieściach Melbourne nadal rośnie.

Od środy, Wykryto 15 przypadków nabytych lokalnie Na północy miasta.

We wtorek potwierdzono wstrzymanie podróży bez kwarantanny na pierwsze 72 godziny.

Dr Bloomfield powiedział dziennikarzom, że uważa, że ​​reakcja była „proporcjonalna i odpowiednio zapobiegawcza” ze względu na ewoluujący charakter epidemii i brakujące ogniwo w łańcuchu epidemii.

Minister reagowania na COVID-19 powiedział, że jak dotąd nie wprowadzono żadnych planów awaryjnych na wypadek nasilenia się epidemii i przedłużenia przerwy.

Powiedział, że jeśli zawieszenie podróży będzie kontynuowane, urzędnicy podadzą więcej informacji na temat nowozelandczyków, którzy utknęli w Victorii.

Powtórzył: „Na razie to tylko przerwa”.

Dr Bloomfield podkreślił, że urzędnicy służby zdrowia pozostają w bliskim kontakcie ze swoimi odpowiednikami w Victorii i ściśle monitorują wybuch epidemii.

Urzędnicy przyznali, że istnieje możliwość, że ludzie z obszaru samorządu terytorialnego Whittlesea, epicentrum wybuchu epidemii w Melbourne, zostali narażeni na wirusa – i mogą teraz przebywać w Nowej Zelandii, biorąc pod uwagę długość czasu między pierwszym przypadkiem 11 maja a najnowszym. infekcje.

Pierwszy przypadek, który uzyskał wynik pozytywny w Melbourne 11 maja, dał wynik pozytywny na obecność wirusa podczas kwarantanny w hotelu w Adelajdzie w Australii Południowej.

Departament wymaga teraz, aby każdy, kto był w regionie Whittlesea, poddał się badaniu przesiewowemu co najmniej pięć dni po tym, jak tam był. Są również zobowiązani do pozostania w miejscu zamieszkania do czasu uzyskania negatywnego wyniku – nawet jeśli nie wykazują objawów.

Każdy z szerszego obszaru Melbourne, u którego wystąpią objawy w Nowej Zelandii, powinien zadzwonić do Healthline pod numer 0800 358 5453 i umówić się na badanie.

Dr Bloomfield powiedział, że ważne jest, aby ludzie byli na bieżąco w interesujących ich witrynach, dostępnych na stronie internetowej Departamentu Zdrowia Wiktorii, i wezwał każdego, kto odwiedził jeden z tych obszarów, do skontaktowania się z Healthline.

READ  Ashes: Cummins budzi obawy dotyczące Anglii, ponieważ Australia dominuje w pierwszym dniu trzeciego testu

Osoby, które przebywają w Melbourne od 11 maja, proszone są o uważne obserwowanie objawów, aw razie wątpliwości skontaktować się z Healthline w celu zorganizowania testu. Ludzie muszą izolować się do czasu uzyskania negatywnego wyniku.

Zapytaj o szczepienie

Minister Hepkins przedstawił również aktualne informacje na temat wprowadzania szczepień w Nowej Zelandii. Od godziny 12:00:

  • Podano 562 149 dawek szczepionki Pfizer-BioNTech
  • Około 192 000 Nowozelandczyków otrzymało obie dawki, co oznacza, że ​​są całkowicie chronieni przed wirusem
  • Podano około 85 000 dodatkowych dawek w porównaniu z danymi z zeszłego tygodnia
  • Minus to o 8 procent więcej niż oczekiwane liczby.

Test śliny

Od czerwca Badania śliny będą wykonywane częściej Hepkins ogłosił, że w obiektach pierwszej linii w Nowej Zelandii.

Ponad 1400 pracowników granicznych może spodziewać się mniej inwazyjnych testów, powiedział, dodając, że wprowadzenie testu śliny uzupełni ciągły wymaz z nosa – „ złoty standard ” testu.

Wyraził szczere podziękowania dla pracowników pierwszej linii, z których niektórzy przeszli ponad 100 razy badanie wymazów z nosa od początku epidemii.

Hepkins powiedział, że pracownicy, którzy muszą pobierać wymaz z nosa raz w tygodniu, będą mogli wprowadzić test śliny do swojego systemu, aby zmniejszyć częstotliwość wymazów z nosa.

Test śliny będzie oferowany etapami, a rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Personel pierwszej linii może zdecydować się na badanie śliny lub pozostać przy istniejącym schemacie badań.

Hepkins powiedział, że departament jest usatysfakcjonowany oferowaniem testu śliny „na czas”, ale zauważył, że urzędnicy ostrożnie starają się zapewnić solidność systemu testowania.

Podobnie jak w przypadku wymazów z nosa, testy śliny będą odpowiednio przeprowadzane przez akredytowane laboratoria.

„Mam nadzieję, że test śliny jako opcja pomoże złagodzić część dyskomfortu” – powiedział.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *