Covid-19: Zamknięcia Waikato i Auckland zamykają kurek przychodów w popularnym spa

Prywatne uzdrowisko zależy od drugiej strony COVID-19 Border for business od tygodni wprowadza odwołania i niższe przychody.

Te Aroha Mineral Spas w wiejskim Waikato zwykle działają ze 100% wydajnością. Jest tak popularny, że miesięcznie oferuje do 600 rezerwacji.

Ale kiedy jego największe rynki – Auckland i Waikato – są w stanie gotowości 3, co oznacza brak podróży między różnymi granicami Covid-19, zaczyna to wpływać na biznes w spa, które działa na poziomie 2.

Amy Davies, kierownik obiektu spa, powiedziała, że ​​ośrodki Te Aroha Domain działają od 30 do 40 procent pojemności. rzeczy.

Czytaj więcej:
* Mały ośrodek na drodze do największego roku w historii, mimo braku turystów z zewnątrz?
* „Jedź korytarzem z rolką”: wandale z papieru toaletowego i środek do dezynfekcji rąk trafiają na ścieżkę rowerową
* Oferta spa w butiku Te Aroha w puszkach o wartości 18 milionów dolarów to podwójne zaskoczenie dla regionu

Odkąd Auckland i Waikato zostały zamknięte, biznes był bardzo cichy, mówi Amy Davies, dyrektor Te Aroha Mineral Spas.

Chloe Plumerdy/Personel

Odkąd Auckland i Waikato zostały zamknięte, biznes był bardzo cichy, mówi Amy Davies, dyrektor Te Aroha Mineral Spas.

„Auckland to dla nas ogromny rynek, a kiedy Hamilton zamknął się, zachowywaliśmy się bardzo cicho”.

Waikato i Bay of Plenty stanowią około 40 procent klientów, a Auckland około 30 procent. Zarówno Waikato, jak i Auckland są w jakimś rodzaju blokady od odpowiednio 3 października i 17 sierpnia.

Ten butik znajduje się 55 km od Hamilton i 140 km od Auckland – ale klienci są bardziej niż szczęśliwi mogąc wybrać się na przejażdżkę, aby cieszyć się wodami Te Aroha.

Pomimo przerw Davis pozostaje optymistą.

„Poza tym biznes idzie naprawdę dobrze. Kiedyś rezerwowaliśmy z jednodniowym wyprzedzeniem, teraz od pięciu dni do tygodnia.”

Powiedziała, że ​​się odbijemy.

„Ludzie jeżdżą drogą z Auckland tylko po to, by pojechać do spa, a potem zawrócić i wrócić do domu.

„Wspaniale jest mieć to w mieście, ludzie nas odwiedzają i spędzają resztę czasu w mieście”.

Uzdrowiska mineralne Te Aroha u podnóża góry Te Aroha - od XIX wieku słynące ze swoich leczniczych właściwości.

Kelly Hodel/Personel

Uzdrowiska mineralne Te Aroha u podnóża góry Te Aroha – od XIX wieku słynące ze swoich leczniczych właściwości.

Davis, który zarządza atrakcjami turystycznymi od prawie dekady, nie potrafił wyjaśnić, dlaczego uzdrowiska są tak popularne, ale powiedział, że bogate górskie wody źródlane z pewnością pomogły.

„Woda mineralna jest tym, co czyni ją tak atrakcyjną, jakość wody w porównaniu z innymi jest bardziej miękka, nie ma zapachu i ma wiele korzyści zdrowotnych”.

Na początku tego roku spa dzieliły tygodnie od uruchomienia Nowy rekord.

Ponad 24 700 osób utonęło w naturalnych źródłach między lipcem 2020 a kwietniem 2021, w porównaniu do 31 700 w całym sezonie 2018/19.

Od maja do października to również najbardziej ruchliwy okres w uzdrowisku i chociaż lato jest często spokojne, poza zamknięciem jest tłoczno przez cały rok.

Spas, należące do Rady Okręgu Matamata Piako, jest jedynym ośrodkiem rekreacyjnym, który zwraca dywidendę ogólnemu płatnikowi stawki w wysokości prawie 100 000 USD rocznie, powiedział wcześniej dyrektor grupy wsparcia biznesu w samorządzie, Manaia Te Wiata. rzeczy.

Aby sprostać zapotrzebowaniu, gabinety uzdrowiskowe również powiększają się, stając się jednym z najbardziej znaczących obiektów w tej dziedzinie, na wschód od pola.

Zabiegi spa rozszerzają się do Domain House w przyszłym miesiącu.

Kelly Hodel / Rzeczy

Zabiegi spa rozszerzają się do Domain House w przyszłym miesiącu.

Zbudowany w 1908 r. Dom Domain był herbaciarnią / straganem z herbatą, który był bardzo popularny we wczesnych latach, ale jego wykorzystanie stopniowo spadało. Firma została zamknięta w 1923 roku.

Obecnie trwają bardzo potrzebne naprawy i konserwacje, aby ponownie przygotować go do użytku komercyjnego. Fizyczna struktura zabytkowego budynku nie ulegnie zmianie.

Obecnie do dyspozycji klientów jest tylko jeden gabinet zabiegowy, ale w nowym budynku powstaną dwa jednoosobowe gabinety zabiegowe, dwułóżkowy gabinet zabiegowy, poczekalnia, recepcja, manicure i pedicure oraz zaplecze socjalne.

„Musieliśmy się rozwijać” – powiedział Davis. „Popyt istnieje już od dłuższego czasu.

„Posiadanie dodatkowej przestrzeni na pewno pomoże”.

Davies powiedział, że jest kilka rzeczy, które należy zrobić, ale powinniśmy – w zależności od Covid-19, być otwarci w listopadzie. Ma również nadzieję, że będzie świętować dzień otwarty.

Rada zaproponowała również rozwój źródeł mineralnych w ramach swojego wieloletniego planu, Pomimo utraty 16 milionów dolarów zamówienia regionalnego funduszu wzrostu We wrześniu 2020 r.

Jednak nawet bez funduszy rządowych rada uważa, że ​​istnieje możliwość stworzenia nowego dziennego spa i wykorzystania wody geotermalnej w rejonie Te Aroha.

Szacuje się, że będzie to kosztować nawet 18 milionów dolarów i stworzyć aż 65 miejsc pracy, ale zarząd proponuje usprawnienie pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

READ  WEL Networks planuje budowę bateryjnego systemu magazynowania energii o mocy 35 MW

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top