Covid wieści: agencje zdrowia UE twierdzą, że za wcześnie na drugie wzmocnienia

kredyt…Jeźdźcy New York Times

Prokurator generalny Merrick B. Garland i sekretarz ds. handlu Gina Raimondo powiedzieli w środę, że uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, ostatni z szeregu Demokratów, prawodawców i wyższych urzędników administracji Bidena, którzy twierdzą, że zostali zainfekowani.

Również w środę reprezentantka Catherine Clark z Massachusetts, wiceprzewodnicząca Izby i przedstawiciel Scott Peters z Kalifornii ogłosili, że wynik testu był pozytywny.

Departament Sprawiedliwości powiedział w oświadczeniu, że 69-letni pan Garland poprosił o test po tym, jak dowiedział się, że mógł zostać przetestowany. Departament powiedział, że pan Garland, który został zaszczepiony i wzmocniony, był bezobjawowy i planował pracować w domu przez co najmniej pięć dni. Nie wróci do urzędu, dopóki na koniec tego okresu nie pojawi się wynik ujemny.

Ogłoszenie pana Garlanda pojawiło się zaledwie kilka godzin po tym, jak wygłosił odprawę informacyjną Departamentu Sprawiedliwości o godzinie 10 rano, gdzie stał nagi obok kilku innych urzędników, w tym Christophera A. Wynik testu pojawił się kilka godzin później.

Pan Garland przemawiał do dziennikarzy przez ponad pół godziny, często zamieniając się miejscami z innymi na platformie sali konferencyjnej.

Urzędnik Białego Domu powiedział, że prezydent Biden, który nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, nie jest uważany za bliski kontakt. Urzędnik nie był upoważniony do wypowiadania się publicznie i prosił o nieujawnianie jego nazwiska.

Na briefingu prasowym w środę po południu sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedział, że pomimo narastających problemów między Kongresem, agencjami prasowymi i Białym Domem, administracja nie planuje zaostrzania protokołów i planuje kontynuować powrót do planu działania. .

Ale pani Psaki, która niedawno uzyskała wynik pozytywny dla siebie po raz drugi, dodała, że ​​prezydent pozostał chroniony przed wirusem, podejmując „środki wykraczające poza protokoły CDC”, takie jak zapewnienie, że wszyscy, którzy widzą postępy pana Bidena, są sprawdzony i zdystansowany towarzysko w spotkaniach z prezydentem m.in. w Gabinecie Owalnym.

READ  13 szczęścia? Mars Creativity Helicopter leci w dół, aby zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia podczas następnego lotu

Biały Dom poinformował, że ostatni test prezydenta odbył się w poniedziałek z wynikiem negatywnym.

Pani Raimundo, 50 lat, wynik testu na antygen w domu, Ministerstwo Handlu, dał wynik pozytywny Powiedział w oświadczeniu Środa. Sekretarz, który został w pełni zaszczepiony i wzmocniony, miał łagodne objawy i izolował się i pracował w domu przez pięć dni przed kolejnym testem, zgodnie z wytycznymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedział wydział.

Jej biuro poinformowało, że jest w trakcie śledzenia kontaktów i jest w trakcie powiadamiania osób, z którymi mogła mieć bliski kontakt.

pani Clark, 58 lat, Powiedział na Twitterze W środę rano uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa i miała łagodne objawy. Powiedziała, że ​​została zaszczepiona i wzmocniona.

„Jestem wdzięczna pracownikom służby zdrowia i badaczom, którzy udostępnili nam narzędzia do zarządzania tym śmiertelnym wirusem” – powiedziała.

Pan Peters ćwierkanie Jest „w porządku – dzięki szczepieniom i wzmocnieniom” i będzie izolował się w domu, podczas gdy jego biuro pozostaje w pełni funkcjonalne.

W oświadczeniu Białego Domu stwierdzono, że Jamal Simmons, dyrektor ds. Komunikacji wiceprezydenta, uzyskał w środę pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Będzie izolował się i pracował w domu, ale Simmons był w bliskim kontakcie z wiceprezydentem Kamalą Harris. Będzie nadal konsultować się z lekarzem i planuje kontynuować swój ogólny harmonogram.

Urzędnicy, którzy ogłosili wyniki swoich testów w środę, nadeszli dzień po trzech innych demokratach z Izby Reprezentantów — reprezentantach Joaquin Castro z Teksasu, Adam Schiff z Kalifornii i Debbie Wasserman Schultz z Florydy — Powiedzieli, że wynik testu był pozytywny.

Pozytywne testy przypominają, że nawet gdy najwyżsi urzędnicy starają się odejść od surowych ograniczeń i zachęcać Amerykanów do nauki życia z koronawirusem, epidemia Kontynuuje, zachęcony pojawieniem się nowego, wysoce zaraźliwego agenta sabotażowego, który wzbudza obawy ekspertów o jego rozprzestrzenianie się.

Przynajmniej w marcu Dziewięć Domowych Demokratów Pozytywne testy ogłoszono w ciągu pięciu dni, a ponad połowa z nich pojawiła się po tym, jak prawodawcy wzięli udział w rekolekcjach partyzantów w Filadelfii. Dwóch innych prawodawców, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach w tym samym czasie, również uzyskało wynik pozytywny.

READ  NASA: „Zaniepokojona” asteroida wejdzie na orbitę ziemską w ciągu tygodnia

Hillary Clinton i Doug ImhoffMąż wiceprezydenta Kamali Harris również uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa w marcu, podobnie jak pani Psaki, która… Wynik testu okazał się pozytywny po raz drugi w ciągu pięciu miesięcyna dzień przed planowanym wyjazdem dyplomatycznym do Europy z Bidenem.

Katie Rogers Przyczyń się do przygotowania raportów.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top