Cummins twierdzi, że zwycięstwo w Pucharze Świata jest zwieńczeniem niesamowitego roku dla Australii

Cummins twierdzi, że zwycięstwo w Pucharze Świata jest zwieńczeniem niesamowitego roku dla Australii

AHMEDABAD, Indie (Reuters) – Kapitan Australii Pat Cummins powiedział, że niedzielne zwycięstwo nad Indiami w finale Pucharu Świata, które zapewniło jego krajowi rekordowy szósty tytuł w tej formacie, stanowi zwieńczenie niesamowitego sezonu 2023 drużyny.

Pod dowództwem Cumminsa Australia zachowała Ashes przeciwko odwiecznym rywalom Anglii, wygrała finał Mistrzostw Świata w testach przeciwko Indiom, a następnie pokonała drużynę Rohita Sharmy sześcioma bramkami w Ahmedabadzie, zdobywając najwyższą nagrodę w jednodniowym krykiecie.

„To coś ogromnego, myślę, że to szczyt międzynarodowego krykieta, wygrać jednodniowy Puchar Świata. Zwłaszcza tutaj, w Indiach, przed taką publicznością” – powiedział Cummins, gdy Australijczycy uciszyli ponad 90 000 fanów większość meczu. Gra.

„To był ważny rok dla wszystkich… The Ashes, Mistrzostwa Świata w testach i tak dalej to wspaniałe chwile, które zapamiętasz do końca życia.

„Masz szansę to zrobić tylko co cztery lata. Nawet jeśli masz 10-letnią karierę, możesz mieć tylko dwie szanse, aby to zrobić. I tak, cały świat krykieta kończy się na tym Pucharze Świata. Więc nie nie będzie lepiej.”

Pozycja Cumminsa jako kapitana wzrosła podczas Pucharu Świata, który Australia rozpoczęła od dwóch porażek z rzędu, a Mitchell Starc pochwalił swojego kolegę z drużyny szybkiego melonika za zorganizowanie zwycięstw w kolejnych dziewięciu meczach.

„Pat przez cały turniej zachowywał się wyjątkowo, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji” – powiedział Starc. „To zwieńczyło niesamowite osiem tygodni jego zespołu. Brak mi słów.

„To była niesamowita zima pomiędzy Patem a wszystkimi naszymi trenerami. Nie sądzę, że można napisać scenariusz, który pobije tę zimę, którą mieliśmy. Zwycięstwo w Pucharze Świata w Indiach to było niesamowitych osiem tygodni.

READ  Obejrzyj: Netflix po raz pierwszy ogląda dokument Michaela Schumachera — Motorsports

„Było ciężko, ale wspaniale, że się udało i było fajnie”.

Cummins powiedział, że zwycięstwo Australii sprawiło, że ponownie zakochał się w krykiecie powyżej 50 lat, mimo że wciąż pojawiają się pytania o przyszłość tego formatu.

Cummins dodał: „Myślę, że scenariusz, w którym każdy mecz jest naprawdę ważny, oznacza, że ​​jest on nieco inny niż zwykły mecz dwumeczowy. Puchar Świata ma bogatą historię i jestem pewien, że będzie trwał jeszcze długo”.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbyło się wiele świetnych meczów i wiele świetnych historii. Myślę, że zdecydowanie jest na to miejsce”.

Doniesienia Shrivathsy Sridhara z Ahmedabadu, redakcja: Toby Davis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *