Cursed Films II: Najbardziej niepokojący serial dokumentalny Shudder powraca

Recenzja: Po tym, jak minął już pięciogwiazdkową obsadę burzliwych produkcji, które pozornie przeżywały tragedię w trakcie lub po kręceniu, najbardziej niepokojący serial dokumentalny Shuddera powraca z innym kwartetem.

Chociaż trudno jest przebić drużynę 2020 omenI zła duszaI KrukI Strefa mroku: film I Egzorcystatwórcy Przeklęte filmy II Wybrali dobrze, opowiadając historię sowieckiej science fiction w latach siedemdziesiątych myślistwoOpowieść voodoo, Wes Craven wąż i tęcza i klasyka rozmarynowe dziecko I Czarnoksiężnik z Krainy Oz Wszystkie oferują mnóstwo opowieści, którymi można się cieszyć lub obalić.

ten Gęsi Odcinek, który rozpoczyna tę serię, jest zdecydowanie dobrym przykładowym formatem i świetnym miejscem do rozpoczęcia. To uwielbiany film rodzinny, który od premiery w sierpniu 1939 r. był owiany szeptami, plotkami i jawnymi oskarżeniami.

cholerne filmy Próbuje przetworzyć całość w 43-minutowe chwile-nie-oddychanie, a wszystko przechodzi od rzekomego zawieszenia się, do przypadkowego zapalenia głównego bohatera, konieczności wymiany proponowanego aktora z powodu reakcji alergicznej do makijażu, nieokiełznanego świętowania i napaści.

Przeklęte filmy zadebiutowały w 2020 roku.

Czytaj więcej:
* Julia: Biografia słynnego szefa kuchni jest trochę niedopieczona
* Bańka: sporadycznie zabawna komedia Judda Apatowa dla Netflixa Covid no Tropic Thunder
* Apollo 10 1/2: Dzieciństwo w epoce kosmicznej: Cudowne lata Richarda Linklatera pojawia się na Netflix
* Sekrety Playboya: Nowy TVNZ pokazuje najbardziej obsadzoną stronę imperium Hugh Hefnera

Opowiadają go głównie krewni osób, które pracowały nad filmem, a także uczeni i twórcy mythebooster Adamie Savage, dowiadujemy się, ile zostało wykonanych eksperymentalnych efektów specjalnych (np. zrobiono śnieg z azbestu) i ile decyzji „podjęto z ignorancji, a nie z umyślnej złośliwości lub zaniedbania”, jak to ujmuje córka gwiazdy Judy Garland przez Lornę Luft.

Podczas gdy teoretycy spiskowi znajdują się w centrum uwagi (jeden z humorem przyznaje, że jest przekonany o czymś kontrowersyjnym, ale tak naprawdę nie wierzy w sugestie, które słyszał „że Keanu Reeves jest przerażający”), to archiwalne nagrania są skarbnicą. Jest niesławny talk show Garland, najwyraźniej pijany, w którym opowiada o śmieciach i ich zachowaniu, sceny z kultu z 1981 roku Gęsi robienie dramatu pod tęczą (którego jego reżyser przyznaje teraz, że głęboko wstydzi się wszystkich wierzących winnych) i przejmujący wygląd byłej niegodziwej wiedźmy z West Margaret Hamilton w Sąsiedztwo pana Rogersa w 1975 roku.

READ  John Cena przeprasza Chiny za określenie Tajwanu jako kraju
Jak eksploruje Cursed Films II, ukochany familijny film fantasy Czarnoksiężnik z Krainy Oz był otoczony szeptami, plotkami i jawnymi oskarżeniami od czasu swojego debiutu w sierpniu 1939 roku.

dostarczony

Jak eksploruje Cursed Films II, ukochany familijny film fantasy Czarnoksiężnik z Krainy Oz był otoczony szeptami, plotkami i jawnymi oskarżeniami od czasu swojego debiutu w sierpniu 1939 roku.

Zaplanowano nadawanie tutaj od 14 kwietnia, odcinek drugi z rozmarynowe dziecko Nieco inny ton. Niezbędny zegarek dla fanów Quentina Tarantino Pewnego razu w Hollywoodszczegółowo opisując, w jaki sposób satanistyczne motywy filmu Romana Polańskiego z 1968 r. nie tylko „wydawały się pasować do wydźwięku czasów”, które doprowadziły do ​​powstania „rodziny” Mansona, ale także jak kult ostatecznie wpłynął na życie reżysera w Road Tragedy.

Przedstawiamy wszystkich, od założyciela strony atrakcji Los Angeles Dearly Departed Tours po fotografa Juliana Wassera, córkę producenta Williama Castle’a i byłego członka rodziny Manson, Diane Lake, rozmarynowe dziecko Aktorka Angela Dorian (obecnie znana pod swoim nazwiskiem Victoria Vitry), ma to zwykle niepokojące powiązania. Jak śmierć głównego członka ekipy w niesamowity sposób przypominała śmierć jednej z drugoplanowych postaci, dziwaczne, wielorakie relacje z Beatlesami i to, że życie byłego playboya Doriana już nigdy nie było takie samo po nakręceniu filmu.

Odcinek Cursed Films II na temat Dziecko Rosemary opowiada o tym, jak tragedia i nieszczęście wpłynęły na wiele osób zaangażowanych w produkcję, w tym reżysera Romana Polańskiego oraz środkową i gwiazdę Mię Farrow (po prawej).

dostarczony

Odcinek Cursed Films II na temat Dziecko Rosemary opowiada o tym, jak tragedia i nieszczęście wpłynęły na wiele osób zaangażowanych w produkcję, w tym reżysera Romana Polańskiego oraz środkową i gwiazdę Mię Farrow (po prawej).

Chociaż może to być mniej zabawne i ekscytujące niż Gęsi epizod (i nadal całkowicie przemilczając późniejsze próby i udręki Polańskiego i Farrow), wciąż oferuje wiele ciekawych spostrzeżeń i pomysłów.

Pierwszy odcinek Przeklęte filmy II Teraz dostępne do streamowania w Shudder. Nowe odcinki pojawiają się w każdy czwartek.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top