Czy możemy pokonać „gówno”? Współczesne zjawisko polegające na odkładaniu randki

ick to termin randkowy TikTok. Opisuje moment, w którym ktoś, z kim się spotykasz, robi coś nieszkodliwego, co całkowicie cię demoralizuje.

Od używania niewłaściwych emotikonów, kiepskiego tańca i noszenia obcisłych dżinsów, prawie wszystko może spowodować, że stworzysz przerażające „węzły”, a gdy się pomylisz, nie ma odwrotu — a może jest?

Dr Raquel Bell, starszy wykładowca na University of Southern Queensland i ekspert ds. relacji, powiedział, że choroba może obejmować od irytujących małych nawyków do czegoś większego.

Dr Bell powiedział: „Absurdalne przykłady są dla nas sposobem na zrozumienie tego zjawiska. Mogą to być czyjeś wybory modowe, mogą wydawać się trywialne, ale mogą to być ich poglądy polityczne”.

„Ale może to być coś, co można przezwyciężyć, a choroba może być momentem na refleksję”.

Dr Bell powiedział, że choroba może wynikać z działania z wyprzedzeniem, aby uniknąć strachu przed intymnością i odrzuceniem, robiąc odrzucenie samemu, zanim zostaniesz zraniony.

„Myślę, że sednem tego jest strach. Jesteśmy stworzeni, aby chronić siebie i to jest w porządku. Nie chcemy zostać zranieni i pozostawać w intymnym związku, ryzyko zranienia jest wysokie” – powiedziała.

Więc jeśli to powoduje, że odznaczasz niektóre pola, może daj tej dacie jeszcze jedną szansę.

„Moim zdaniem nierealistyczne jest myślenie, że partner zaznaczy wszystkie pola i że będziesz z nich zadowolony w 100 procentach czasu” – powiedział dr Bell.

„Czasami będziesz z nich zadowolony, czasami będziesz zdenerwowany, a czasami za dokładnie te same rzeczy”.

READ  14-latek cierpi na ciężką reakcję alergiczną podczas lotu British Airways po tym, jak mężczyzna odmawia zaprzestania jedzenia orzeszków ziemnych

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top