Czy podczas pracy w domu należy nosić filtry przeciwsłoneczne?

Jeśli zaktualizujesz się do widoku okna podczas konfigurowania pliku Domowe biuro, Powinien się spienić krem z filtrem przeciwsłonecznym Zanim włączyłeś ekran? Jest to pytanie, które wielu ludzi zadaje wraz ze wzrostem liczby dni i wzrostem temperatury.

Dermatolodzy powiedzieli Fox News, że tak.

„Tak, powinieneś nosić SPF w pomieszczeniu, jeśli siedzisz w pobliżu okien lub przed ekranem komputera, ponieważ wystawiasz się na światło, które może potencjalnie uszkodzić skórę” – powiedziała Elizabeth Mullans, dermatolog z certyfikatem zarządu. Fox News.

– Nawet jeśli okno jest zamknięte, powinieneś użyć klocka – powiedział Molans.

Co to jest rak skóry? Jak rozpoznać znaki i kiedy szukać pomocy

„Łatwo uwierzyć, że kiedy jesteśmy w domu, jesteśmy chronieni przed promieniami słonecznymi” – powiedział Molans. „Nie wszystkie szyby są sobie równe. Ważne jest, aby codziennie nakładać SPF 30 lub więcej, ponieważ szkodliwe promienie UV mogą przenikać przez okna”.

Inny dermatolog wyjaśnił, że okna zazwyczaj zapewniają dobrą ochronę przed promieniami UV, ale nie UV. Dr Min Ding, dermatolog z MedStar Health, porównała je z kolorami szyb samochodowych, które mogą również zapewnić szerokie spektrum ochrony przed promieniami UV.

Jeden z dermatologów ostrzegł, że przebywanie w domu za oknem niekoniecznie oznacza ochronę.
(IStock)

„Wiemy, że okna nie filtrują promieni UV” – powiedziała, odnosząc się do celebryty New England Journal of Medicine Zdjęcie twarzy kierowcy ciężarówki, z którego połowa doznała widocznych uszkodzeń słonecznych po latach ekspozycji.

I chociaż ustawienie biura twarzą do okna może wydawać się świetnym pomysłem, Mullans powiedziała, że ​​radzi nie zostawać tam przez cały dzień, każdego dnia.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ogłasza 3 miliardy dolarów na rozwiązanie problemów zdrowia psychicznego związanych z epidemią i nadużywaniem substancji odurzających

READ  Nowe badanie wykazało zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy po zachorowaniu na COVID

„Jeśli siedzisz przy oknie przez dłuższy czas, postępuj zgodnie z zasadą ochrony przeciwsłonecznej i nakładaj ponownie co dwie godziny” – powiedziała.

Ding zgodził się i powiedział, że osoby z alergią słoneczną lub alergią, na przykład pacjenci ze skórą wrażliwą na światło, powinni całkowicie ominąć okno.

„Nie siedź przed oknem przez cały dzień bez kremu z filtrem” – powiedział Ding. „Jeśli chcą, przynajmniej załóż krem ​​przeciwsłoneczny, nałóż go ponownie, jakbyś był na zewnątrz. W przeciwnym razie trzymaj się trochę z daleka”.

Obaj dermatolodzy dodali, że nigdy nie należy pomijać kremów przeciwsłonecznych na słońcu, nawet jeśli nosisz maskę, ponieważ wiele obszarów jest nadal odsłoniętych.

„Jeśli obawiasz się stosowania silnego kremu z filtrem przeciwsłonecznym na twarz, spróbuj użyć lekkiego kremu nawilżającego z kwasem hialuronowym przed użyciem maski, aby chronić barierę skóry, a przed wyjściem na zewnątrz zastosuj krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym z filtrem SPF 30 lub wyższym” – powiedziała .

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne informacje na temat koronawirusa

Ding powiedziała, że ​​prosi pacjentów o „zabawę na słońcu”, ale rób to bezpiecznie. Zaleca stosowanie kremu z filtrem na bazie tlenku cynku, a pacjentom wybór kremu zamiast sprayu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *