Czy The Rock zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Czy The Rock zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych?
Dwayne’a "skała" Johnson macha, opuszczając Kapitol po spotkaniu z przywódcą większości w Senacie Chuckiem Schumerem.

Jacqueline Martin/AP

Dwayne „The Rock” Johnson macha ręką, opuszczając Kapitol po spotkaniu z przywódcą większości w Senacie Chuckiem Schumerem.

Amerykańska prezydentura może wydawać się zatrutym kielichem, ale nie powstrzymuje to długiej listy celebrytów od propagowania pomysłu kandydowania na urząd.

Ronald Reagan i Donald Trump dotarli do Białego Domu, a Kanye West w 2020 roku uciekł i przegrał.

Przejdźmy szybko do roku 2023, a Dwayne The Rock Johnson stał się najnowszą znaną postacią, która ujawniła, że ​​rozważa ubieganie się o największe stanowisko w Stanach Zjednoczonych.

W niedawnym wywiadzie dla podcastu Trevora Noaha What Now? Johnson ujawnił, że w 2022 r. skontaktowało się z nim kilka partii politycznych i zapytało, czy będzie kandydował na prezydenta USA. Dzieje się tak po tym, jak aktor przedstawił ten pomysł w przeszłości.

Jak wspomniano Według odmianysondaż polityczny przeprowadzony w 2021 r. wykazał, że 46% dorosłych Amerykanów poprze kampanię prezydencką Johnsona.

„To było interesujące badanie i zrobiło na mnie naprawdę wrażenie” – powiedział Johnson. „Byłem naprawdę zachwycony i naprawdę zaszczycony”.

Opowiadając o swoich spotkaniach z partiami politycznymi, zapaśnik, który stał się aktorem, określił sprawę jako wielką sprawę i że stało się to nagle. „Opublikowali tę ankietę, a także swoje szczegółowe badania, które udowodniłyby mi, gdybym poszedł tą ścieżką [I’d be a real contender]. „To wszystko było bardzo surrealistyczne”.

Johnson potwierdziła, że ​​możliwe jest przyszłe zaręczyny podczas poniedziałkowego występu w programie The Tonight Show z Jimmym Fallonem. „Myślę, że to na pewno przyszłość” – powiedział.

Dwayne’a "skała" Johnson (z prawej) spotyka się z przywódcą większości w Senacie Chuckiem Schumerem.

Jacqueline Martin/AP

Dwayne „The Rock” Johnson (z prawej) spotyka się z przywódcą większości w Senacie Chuckiem Schumerem.

Jednak na razie Johnson koncentruje się na rodzinie i byciu ojcem. „Wiem, jak to jest mieć karierę, która odrywa mnie od bycia ojcem” – Johnson powiedział Fallon. – To dla mnie najważniejsze.

READ  Co warto obejrzeć Podcast: Ukryta perełka komedii kiwi w TVNZ+

„Jest szalony i szalony. Ta rozmowa o kandydowaniu na prezydenta wisiała w powietrzu przez ostatnie kilka lat. Nigdy nie przestaje być surrealistyczna” – powiedział aktor.

W środę (czasu lokalnego) widziano Johnsona, który spotykał się z politykami na Kapitolu w Waszyngtonie, szukając sposobów przyciągnięcia większej liczby ludzi do amerykańskiej armii. Jego wizyta obejmowała wykonanie pamiątkowego zdjęcia z przywódcą większości w Senacie USA Chuckiem Schumerem.

Johnson powiedział wcześniej, że chce „zjednoczyć” Amerykę i że może kandydować na prezydenta, aby stworzyć jedność. „Mam za cel zjednoczenie naszego kraju i czuję też, że jeśli ludzie tego chcą, to to zrobię” – powiedział magazynowi Today w 2021 roku.

W amerykańskim systemie politycznym kandydatom niezależnym bardzo trudno jest zostać prezydentem, co oznacza, że ​​jeśli Johnson rzeczywiście będzie kandydował, to najprawdopodobniej stanie pod sztandarem jednej z dwóch głównych partii politycznych.

Wymagałoby to od niego przejścia przez proces selekcji kandydatów zwany prawyborami, podczas którego partie głosują za swoim wyborem, aby poprowadzić je do wyborów powszechnych.

Chociaż rok 2024 wydaje się mało prawdopodobny dla Johnsona, być może 2028 lub 2032, możemy zobaczyć, jak The Rock przedstawia swoje argumenty za Białym Domem i swoim celem, jakim jest zjednoczenie Ameryki.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *