Czy w przypadku pozytywnego wyniku testu na Covid-19 nadal możesz podróżować?

Czy w przypadku pozytywnego wyniku testu na Covid-19 nadal możesz podróżować?

W miarę jak nowe szczepy wirusa rozprzestrzeniają się w Stanach Zjednoczonych, podróżujący latem stają przed znanym i dokuczliwym pytaniem: w jaki sposób stale mutujący wirus wpłynie na plany podróży?

ze względu na Zaktualizowane wytyczne Centrów Kontroli i Zapobiegania ChorobomOdpowiedzi mogą nieznacznie różnić się od tych z poprzednich lat.

Oto, co powinieneś wiedzieć o podróżowaniu tego lata, jeśli martwisz się wirusem Covid-19 lub podejrzewasz, że możesz go mieć.

Najnowsze dane CDC Dane pokazują, że liczba przypadków Covid-19 rośnie lub prawdopodobnie rośnie w ponad 40 stanach. Rośnie również wskaźnik hospitalizacji i zgonów, choć niższy niż szczyt w poprzednich latach.

Wzrost ten jest powiązany z kilkoma wariantami – nazwanymi KP.2, KP.3 i LB.1 – które obecnie reprezentują Większość nowych przypadków.

Tymczasem oczekuje się, że rekordowa liczba osób będzie podróżować w dzień i weekend czwartego lipca.

W skrócie: prawdopodobnie powinieneś opóźnić lub odwołać swoją podróż.

Jeśli uzyskasz pozytywny wynik testu lub masz objawy COVID, które obejmują gorączkę, dreszcze, zmęczenie, kaszel, katar, bóle ciała i ból głowy, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom polecić Aby pozostać w domu i trzymać się z dala od innych.

Zgodnie ze swoimi najnowszymi wytycznymi agencja zaleca odczekać co najmniej 24 godziny od chwili, gdy organizm uwolni się od gorączki i ustąpią ogólne objawy, przed powrotem do normalnych zajęć, w tym do podróżowania.

W marcu Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydały nowe wytyczne, w których wprowadzono istotne zmiany w zalecanym okresie izolacji osób chorych na Covid-19.

Agencja twierdzi, że tak Wznów swoje codzienne czynności, jeśli spełnisz dwa warunki: Nie masz gorączki od co najmniej 24 godzin (nie stosowałeś leków obniżających gorączkę), a objawy ogólnie uległy poprawie. Wcześniej agencja zalecała izolację przez co najmniej pięć dni, a także okres środków ostrożności po izolacji.

READ  SpaceX wystrzeli dziś 13 satelitów dla Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych. Oto jak oglądać online za darmo.

Nawet po okresie izolacji wirus nadal może rozprzestrzeniać się na inne osoby, dlatego Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zachęcają do kontynuowania stosowania środków ostrożności przez kolejne pięć dni: używania maseczek, częstego mycia rąk, zachowywania dystansu społecznego, i oczyść powietrze, otwierając okna. Lub oczyść je i sprawdzaj siebie, zanim spotkasz się z innymi.

Podróżni nie muszą już przedstawiać dowodu otrzymania szczepionki przeciwko Covid lub wykonania testu na Covid, aby wjechać do Stanów Zjednoczonych (dotyczy to zarówno obywateli USA, jak i osób niebędących obywatelami USA).

Ta sama sytuacja dotyczy Europy i większości innych krajów.

Po pierwsze, upewnij się, że pozostajesz na miejscu Aktualizacje dotyczące szczepionek na Covid.

Następnie zaplanuj zabranie ze sobą wszelkich przedmiotów, które mogą się przydać na wypadek choroby podczas podróży.

„Upewnij się, że masz przy sobie dobrą apteczkę lub zestaw leków” – radzi Vicki Swords, dyrektor ds. zasobów pielęgniarskich w Save the Children. Paszport zdrowiaktóra zapewnia opiekę medyczną podczas podróży. Pani Swords zaleciła, aby w torbie podróżnej znajdowały się leki, które zwykle zażywasz podczas choroby, a także testy Covid.

Możesz rozważyć zabranie ze sobą leków, które mogą pomóc złagodzić objawy COVID-19, takich jak leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie i grypę oraz leki przeciwgorączkowe. Noszenie kilku tabletek elektrolitów (lub proszku Gatorade) może również pomóc w przypadku choroby.

Pani Swords zasugerowała również rozmowę z lekarzem przed podróżą, zwłaszcza jeśli należysz do grupy ryzyka lub wysokiego ryzyka. Powiedziała, że ​​niektórzy lekarze mogą przepisywać lek przeciwwirusowy Baxloid jako środek ostrożności i należy go przyjmować w przypadku infekcji Covidem.

Pani Swords stwierdziła, że ​​noszenie maski w samolocie lub w zatłoczonych miejscach jest nadal dobrym pomysłem. „Kropelki z dróg oddechowych są głównym wektorem koronaawirusa, dlatego ochrona siebie ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli masz obniżoną odporność lub chroniczne schorzenia”.

READ  Start SpaceX z Florydy widziany w większości wschodnich Stanów Zjednoczonych

Jeśli zachorujesz, zacznij od noszenia maski i stosowania leków dostępnych bez recepty, takich jak ibuprofen lub acetaminofen, w celu złagodzenia gorączki lub bólu stawów – radzi pani Swords.


Śledź podróże New York Timesa NA Instagrama I Zapisz się na cotygodniowy biuletyn Travel Dispatch Uzyskaj porady ekspertów dotyczące inteligentnego podróżowania i inspiracje na następne wakacje. Marzysz o przyszłej podróży lub po prostu podróżujesz z domu? Zweryfikować 52 miejsca, które możesz odwiedzić w 2024 roku.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *