Dan Bewley ponownie wygrywa z GP Polski na żużlu

Dan Bewley ponownie wygrywa z GP Polski na żużlu

GBrytyjczyk Dan Bewley twierdzi, że nie spędzi reszty 2022 roku na świętowaniu swojego zwycięstwa w Cardiff po sobotnim zwycięstwie w FIM Speedway Grand Prix we Wrocławiu.

Kumbriańska sensacja zajęła pierwsze miejsce na podium Polski Bedard FIM Speedway GP – Wrocław na rodzimym torze w Danii. Leon Madsen Zawodnik brytyjski na drugim i trzecim miejscu Robert LambertOsiągnął swój pierwszy finisz na podium SGP.

Zwycięstwo ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Bewley wprawił Cardiff w szał, by zostać pierwszym domowym zwycięzcą FIM British Speedway GP od 15 lat na Principality Stadium 13 sierpnia.

Bewley i Lambert – Mistrzowie Świata FIM Speedway of Nations w 2021 roku – napisali we Wrocławiu kolejną historię. To był pierwszy raz, kiedy dwóch Brytyjczyków stanęło na podium SGP od czasu GP Wielkiej Brytanii FIM w 2000 roku w Coventry. To wydarzenie zostało wygrane dziką kartą Martin DugardOstateczny mistrz świata Mark Loram zajął trzecie miejsce.

Wielka Brytania ma nowe złote pokolenie w latach 2020. Bewley twierdzi, że nie ma zamiaru porzucać swojej znakomitej kariery, nawet po pierwszym przedsmaku sukcesu Speedway GP w Cardiff.

„Po Cardiff ludzie mówili mi, że powinienem się nim cieszyć, a ja to lubiłem i wziąłem to. Ale potem nie zamierzałem świętować do końca sezonu. Chciałem dalej pracować” – powiedział Bewley.

„Zbliżają się ważne spotkania i kilku dużych lekarzy rodzinnych zostało. Wspaniale było dalej naciskać i wracać na scenę.

Bewley nie spodziewa się, że pojawi się w składzie Speedway GP w 2022 roku. Dostał telefon po zawieszeniu rosyjskich kolarzy. Artem Laguda I Emil Saifudinow Z powodu wojny na Ukrainie.

Pomimo szansy na miesiąc przed rundą otwarcia, jego zwycięstwo we Wrocławiu pozwoliło mu awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji GP na żużlu z 84 punktami, 24 poza prowadzeniem w serii. Bartosz ZmarzlikDziś wieczorem zdobył 12 punktów i zdobył 108 biegów, aby awansować do półfinału.

READ  Niemcy ostrzegły Rosję przed zawieszeniem importu gazu i polskiej ropy

Druga w klasyfikacji Madsen zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 92., a Bewley teraz depcze jej po karku po srebrny medal.

Zapytany, czy mógł przewidzieć taki sukces, kiedy w marcu zaproponowano mu powołanie na Speedway GP, Bewley zażartował: „Każdy mógł to mieć – mieliby na to ogromne szanse! To całkiem wyjątkowe”.

Bewley przyznał, że wysyłanie polskich fanów na dziko we Wrocławiu było szczególnym uczuciem na imprezie, o której zawsze marzył.

„Myślę, że to jest coś, co każdy zawodnik chce wygrać” – powiedział. Cardiff to fantastyczne wydarzenie dla kibiców, ale kiedy oglądam wyścig w telewizji, Wrocław jest zawsze najlepszy. Wspaniale jest wygrać w Wielkiej Brytanii i na moim rodzimym torze we Wrocławiu.

To niewiarygodne, że Bewley dotarł do półfinałów tylko po odliczaniu, zdobywając osiem punktów wyścigowych. Ale jego zwycięstwa w półfinale i finale dały mu 20 punktów mistrzowskich.

„Jak działają punkty, wszystko zależy od finału” – powiedział. „Musisz być w tym, aby wygrać. Wiedziałem, kiedy muszę jechać kilka wyścigów, co muszę zrobić, aby zdobyć osiem lub dziewięć punktów. Zrobiliśmy to, a reszta po tym była dobra.

Pomimo tego, że Zmarzlik ograniczył prowadzenie Zmarzlika w mistrzostwach świata Speedway GP na 16 punktów, Madsen twierdzi, że teraz koncentruje się na tym, aby wystartować w 2023 roku w świetnej formie, a nie ścigać pole position.

Powiedział: „Nasze skupienie przeniosło się na następny sezon. Dziś wieczorem testujemy nowy sprzęt i zdecydowanie zmierzamy w dobrym kierunku.

„Jestem pewien, że będę miał kilka nowych narzędzi w zestawie, kiedy zacznę w przyszłym sezonie i mam nadzieję, że zobaczysz, jak zaczynam sezon silniejszy niż w tym roku. Mam nadzieję, że będę wtedy mocniej walczył o złoty medal, ” powiedział.

Trzecie miejsce Lambert pokonał miejscowego bohatera Macieja Janowskiego i zdobył swoje pierwsze podium GP na żużlu.

READ  Czy król duński, który nazwał Bluetootha, jest pochowany w Polsce?

Były mistrz Europy, który 4 czerwca zajął czwarte miejsce podczas Wolk FIM German Speedway GP w Detaro, powiedział: „Jest naprawdę dobrze. Minęło dużo czasu. Poszło mi dobrze i byłem w stanie to zrobić, ale rzeczy po prostu nie działały. Ale teraz jestem na scenie.

„Wisiałem na błotniku. Wchodząc w ten ostatni zakręt, nie chciałem robić tego po raz drugi po tym, jak zająłem ostatnie miejsce w finale. Zdecydowanie naciskałem i ściganie się we Wrocławiu było świetną zabawą.

Wyścig o tytuł mistrza świata na żużlu przechodzi do kolejnego etapu 10 września dla duńskiego FIM Speedway GP – sponsorowanego przez Vogens, ECCO.

BETARD FIM Speedway GP Polski – WROCŁAW Wyniki:
1 Dan Bewley 20 pkt
2 Leon Madsen 18 pkt
3 Robert Lambert 16 pkt
4 Maciej Janowski 14 punktów
5 Bartosz Zmarzlik 12 punktów
6 Patryk Dudek 11 punktów
7 Tai Woffinden 10 punktów
8 Michael Michaelson 9 pkt
9 Fredrik Lindgren 8 punktów
10 Gleb Czugunow 7 punktów
11 Uchwyt Jacka 6 pkt
12 Martin Vagulik 5 pkt
13 Jason Doyle 4 pkt
14 Paweł Przedpelski 3 punkty
15 Maksymalnie 2 punkty
16 Andrzej Lebiediew 1 pkt
17 Bartłomiej Kowalski DNR
18 Wiktor Przyjemski DNR

Etapy FIM Speedway Grand Prix:
1 Bartosz Zmarzlik 108 punktów
2 Leon Madsen 92 pkt
3 Don Bewley 84 pkt
4 Patryk Dudek 76 punktów
5 Maciej Janowski 74 punkty
6 Fredrik Lindgren 70 punktów
7 Robert Lambert 68 pkt
8 Tai Woffinden 64 pkt
9 Michael Michaelson 61 pkt
10 Martin Vagulik 58 pkt
11 Jason Doyle 57 pkt
12 Anders Thompson 51 pkt
13 Uchwyt Jacka 50 pkt
14 High Fricke 43 punkty
15 Paweł Przedpelski 25 punktów
16 Matej Jagger 11 pkt
17 Kai Hackenbeck 7 pkt
18 Gleb Chugunov 7 punktów
19 Andrzej Lebiediew 7 punktów
20 Maksym Drabik 4 punkty
21 Szymon Woźniak 3 pkt
22 stycznia Kvech 1 punkt
23 Tom Brennan 1 punkt

READ  Polscy wieśniacy chowają człowieka zabitego w ataku rakietowym w pobliżu granicy z Ukrainą | Polska

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *