Daniela Elser: Książę William i Kate Middleton przekazują księciu Harry’emu 1,11 miliona dolarów Fundacji Invictus Games

Filmik z okazji 40. urodzin Meghan Markle pokazuje, jak bawi się z księciem Harrym. Wideo / Archwell

Opinia:

Rodzina królewska ma dziwne tradycje, jeśli chodzi o prezenty. Boże Narodzenie oznacza gag dla dorosłych, jak wtedy, gdy książę Harry dał królowej czepek z napisem „Życie to nie suka”.

Tymczasem w ważne urodziny lub rocznice Jej Wysokość często składa wybitne królewskie hołdy, na przykład kiedy książę Edward otrzymał wspaniały nowy szkocki tytuł, dzięki któremu stał się hrabią Forfar, gdy skończył pięćdziesiąt pięć lat. Nie wynika to z faktu, że jeden jest zbyt tani, aby otrzymać kartę podarunkową Fortnum & Mason.)

W ciągu weekendu pojawił się nowy i intrygujący królewski prezent, a Richard Eden z Daily Mail ujawnił, że William i Kate, książę i księżna Cambridge, przekazali fundacji Invictus Games Foundation księcia Harry’ego ponad milion dolarów.

Huh.

Eden poinformował, że w 2020 roku Fundacja Królewska Księcia i Księżnej Cambridge przekazała 560 984 funtów (czyli 1,11 miliona dolarów) na rzecz Invictus, organizacji charytatywnej założonej przez Harry’ego w celu wspierania weteranów.

W rzeczywistości, dzięki hojności Cambridges, Invictus zarobił w zeszłym roku 3,54 miliona dolarów, co jest dość porządną poprawą w porównaniu z 2019 r., Kiedy ta liczba wynosiła zaledwie 2,09 miliona dolarów.

Teraz jest to nadejście książek, ponieważ Harry i jego żona, Meghan, księżna Sussex, spędzili większość tego roku na wygłaszaniu wielu publicznych komentarzy na temat rzekomo nieszczęśliwego życia królewskiego.

William, Kate, Meghan i Harry przybywają na mszę bożonarodzeniową w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham Estate w 2018 roku. Zdjęcie/Getty Images
William, Kate, Meghan i Harry przybywają na mszę bożonarodzeniową w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham Estate w 2018 roku. Zdjęcie/Getty Images

W marcu pojawili się w globalnej telewizji, aby twierdzić, że firma działała z niemal całkowitym okrucieństwem w odniesieniu do zdrowia psychicznego Meghan, jednocześnie podnosząc zarzuty o rasizm instytucjonalny.

W połowie maja Harry skrytykował ojcostwo swojego ojca, księcia Karola i powiedział, że chce „przerwać krąg” „bólu lub cierpienia”.

Kiedy pod koniec miesiąca wypuszczono jego pierwszy program telewizyjny „The Me You Can’t See”, oskarżył rodzinę królewską o „całkowite zaniedbanie”.

READ  Daniela Elser: Zdjęcie z kartki świątecznej Kate i Williama tworzy historię

W takim razie nie ma tu słów profilujących.

Podobno sprawy były tak napięte między dwoma braćmi, że przed pogrzebem księcia Filipa William zażądał, aby ich kuzyn Peter Phillips został wezwany do służby i zmuszony do przejścia między dwoma książętami w ramach ceremonialnej procesji.

Wskazywanie, że sprawy między Williamem i Harrym mogą być w dzisiejszych czasach letnie, przypomina trochę powiedzenie, że Titanic podniósł kroplę wody.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, kiedy w 2020 roku pompowano pieniądze, to jeszcze po burzliwych wydarzeniach stycznia tego roku słowo „Megxit” przeniknęło do publicznego leksykonu, a para renegatów wycofała się, by „uwolnić się” od życia w Ameryce Północnej .

Do tej pory sprawy potoczyły się już z torów do 13 stycznia, kiedy królowa, Karol, William i Harry siedzieli na „Szczycie w Sandringham”, a książę Cambridge był podobno tak zły na swojego brata, że ​​wcześniej z nim nie jadł. spotkanie. .

Książę William, książę Cambridge, Katarzyna, księżna Cambridge i książę Harry podczas "Obiad pasterski" Obchody 90. urodzin królowej 2016 w Londynie.  Zdjęcia/Getty Images
Książę William, książę Cambridge, Katarzyna, księżna Cambridge i książę Harry podczas uroczystości „Obiad pasterza” z okazji 90. urodzin królowej w 2016 roku w Londynie. Zdjęcia/Getty Images

Biograf Robert Lacey napisał w swojej wspaniałej książce Battle of Brothers, że: „Królowa zasugerowała, aby rodzina zebrała się na lunch, zanim jego duża rodzina zadziwi się w bibliotece tego popołudnia, ale [William] Odrzucił zaproszenie swojej babci. Powiedział, że oczywiście pojawi się na spotkaniu o 14.00, ale chciał tylko porozmawiać o pracy.

„Sam książę nie potwierdził spekulacji przyjaciół, że był tak zły na swojego młodszego brata, że ​​nie byłby w stanie znieść hipokryzji uśmiechania się do niego podczas lunchu”.

Na początku marca 2020 r., kiedy rodzina Sussex wróciła do Wielkiej Brytanii na ostatnią oficjalną serię zaręczyn, sprawy stały się tak straszne, że kiedy para pojawiła się publicznie po raz ostatni razem, ich wyjście zostało naznaczone smutnymi twarzami i ponurym stoicyzmem. Kate, której zwykle udaje się przebrnąć przez każde wydarzenie, wydawała się tak nieszczęśliwa, że ​​właśnie dowiedziała się, że Gwizdki się zbliżają.

READ  Włoski reżyser Sorrentino kieruje kamerę na tragedię swojej rodziny

Jednak na tak bardzo bolesnym tle okazuje się, że William i Kate wykonali tak niesamowity gest, aby wesprzeć dobroczynne dziecko Harry’ego.

Dzieje się tak nawet po tym, jak został pozostawiony jako pracujący członkowie rodziny królewskiej, nawet po (rzekomych) łzach, nawet po braterskich kłótniach, a nawet po tym, jak William był „zaskoczony”, „przerażony” i „oburzony”, gdy powiedziano mu o zarzutach, że Meghan to, że personel był zastraszany w 2018 roku (księżna stanowczo zaprzeczyła zarzutom), że William i Kate będą brać tak wiele pryszniców, jest naprawdę niesamowite.

Nawet po tym wszystkim, że byli gotowi zrezygnować z siedmiu postaci, aby wesprzeć sprawę tak bliską sercu Harry’ego, pokazuje to życzliwość ducha.

Jeśli jest coś, co wspiera ten wpływowy ruch pieniężny, to fakt, że Cambridge nadal bardzo troszczy się o byłego kapitana armii.

Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex uczestniczą w gali nagród Endeavour Fund w Mansion House 5 marca 2020 r. w Londynie.  Zdjęcia/Getty Images
Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex uczestniczą w gali nagród Endeavour Fund w Mansion House 5 marca 2020 r. w Londynie. Zdjęcia/Getty Images

Jak jeden z dworzan powiedział Adenowi: „Książę William i Kate zawsze wspierali starania Harry’ego o założenie Invictus. Są zachwyceni jego sukcesem”.

Jednak nie wszystkie posunięcia Williama w poszukiwaniu młodszego brata okazały się bardzo udane.

Finding Freedom, biografia zajmująca nagłówki, która opowiadała historię Harry’ego i Meghan ze współczuciem, twierdziła, że ​​jedna z ingerencji Williama odegrała główną rolę w poważnym rozłamie w ich związku.

Autorzy Wolności, Omid Scobie i Caroline Durand, twierdzą, że starszy książę siedział młodszego w rozmowie od serca do serca, która jest zaskakująco nieproduktywna.

Według Scobie i Duranda: „Nie myśl, że musisz się spieszyć” – powiedział Harry Harry’emu. „Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz, aby poznać tę dziewczynę”.

Harry podobno czuł, że wyrażenie „ta dziewczyna” było „aroganckie” i że rozmowa pozostawiła Harry’ego „złośliwego, że jego brat poprosił o coś takiego”.

Co sprawia, że ​​dzisiejsze wiadomości są tak odświeżające.

Po miesiącach – nie, latach – tej historii Williama i Harry’ego o zranionych uczuciach i waśniach, tak słodko jest napisać słodki, ciepły moment hojności.

READ  Księżniczka Charlotte uderza księcia Louisa w wirusowym klipie z Queen's Jubilee: See

Biorąc pod uwagę, że Harry ciągle udzielał Oprah wywiadu po tym, jak darowizna z Cambridge dowodzi, że Chic Coutts nie może wszystkiego naprawić, ale może czasami pieniądze mówią zbyt głośno.

Daniela Elser jest ekspertem ds. nieruchomości i pisarką z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma wiodącymi australijskimi tytułami medialnymi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top