Delta epidemii Covid-19: nowy wariant – „gorszy niż Delta” – wykryty na granicy Nowej Zelandii

Delta epidemii Covid-19: nowy wariant – „gorszy niż Delta” – wykryty na granicy Nowej Zelandii

Obecnie w społeczności pojawiło się 49 nowych przypadków Covid-19 – najniższy od sześciu dni. Sześcioro dzieci poniżej pierwszego roku życia zachorowało na Covid-19 podczas wybuchu epidemii w Delcie, powiedział Ashley Bloomfield, dyrektor generalny ds. zdrowia.

Nowy typ Covid zidentyfikowany w Afryce Południowej – z ostrzeżeniami, że jest gorszy niż Delta – został odkryty na granicy z Nową Zelandią.

Nowe badanie preprint przeprowadzone przez Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych w RPA ostrzega, że ​​nowy wariant został „znacząco zmutowany” i jest bardziej odległy od oryginalnych mutacji wirusowych wykrytych w Wuhan niż jakikolwiek inny wcześniej odkryty wariant.

Nowy wariant, znany jako C. 1.2, po raz pierwszy pojawił się w Afryce Południowej, ale został również odkryty tutaj, a także w Anglii, Chinach, Demokratycznej Republice Konga, Mauritiusie, Portugalii i Szwajcarii.

Rzecznik Departamentu Zdrowia potwierdził dziś Heraldowi, że przypadek nowego wariantu został zidentyfikowany na granicy w Auckland pod koniec czerwca 2021 r.

Rzecznik powiedział, że osoba z C. 1.2 weszła bezpośrednio w zarządzaną izolację jako podróżnik zagraniczny, a surogatka nie weszła do społeczności.

„Wszystkie zmienne budzące niepokój (VOC) są ściśle monitorowane przez ministerstwo i personel zdrowia publicznego” – powiedział rzecznik.

„Jest to jeden z głównych powodów, dla których ESR próbuje zsekwencjonować genom na wszystkich pozytywnych próbkach. Chociaż ten wariant mógł osiągnąć granice, środki kontroli infekcji oznaczają, że nie wszedł do społeczności.

„Nowa Zelandia jest w szczęśliwej sytuacji i ważne jest, abyśmy byli w stanie kontynuować pełne sekwencjonowanie genomu wszystkich przypadków, ponieważ jest to również ważna część strategii nadzoru i zwalczania Nowej Zelandii”.

Dyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że nowa alternatywa to „taka, którą musimy obserwować”.

Niektóre aspekty nowego wariantu były niepokojące, takie jak stopień choroby, którą powoduje i ucieczka szczepionki.

READ  Budynek został zburzony, gdy czwarty nastolatek rozmawiał z policją

Nowa alternatywa może stanowić wyzwanie dla szczepionek pierwszej generacji. Możliwe jest również, twierdzą naukowcy, że osoby zarażone poprzednimi wariantami w Wielkiej Brytanii są ponownie podatne na infekcję.

Z badania wynika, że ​​wariant C 1.2 jest znacząco zmutowany.  Zdjęcia/Getty Images
Z badania wynika, że ​​wariant C 1.2 jest znacząco zmutowany. Zdjęcia/Getty Images

Epidemiolog dr Eric Wegel-Ding powiedział, że badania wykazały, że nowy wariant został „znacznie zmutowany” i „znajduje się znacznie dalej od oryginalnego wirusa niż jakikolwiek inny gatunek odkryty do tej pory na świecie”.

„Co to znaczy? Oznacza to, że wariant C. 1.2 zmutował w jakiś sposób tak szybko i tak odlegle, że jest teraz najnowszym zmutowanym wariantem znalezionym do tej pory. Zmutował największą odległość genetyczną od oryginalnego szczepu Wuhan 1.0 – i potencjalnie stanowi problemy dla 1.0 szczepionek.” .

„Z C. 1.2 jest gorzej. Ma współczynnik mutacji od 1,7 do 1,8 razy szybszy niż średnia wszystkich innych wariantów. Autorzy zauważają, że zbiega się to z wzorcem pojawiania się innych naprawdę złych wariantów VOC.

„Uznaj to za ostrzeżenie przed huraganem o następującym potencjalnym kształcie”.

Artykuł jest kontynuowany po blogu na żywo

Artykuł kontynuuje

Chociaż nowe badanie nie zostało jeszcze zweryfikowane, eksperci twierdzą, że odkrycie podkreśla niebezpieczeństwa związane z porzuceniem podstaw walki z infekcjami.

Oznacza to, że takie rzeczy jak mycie rąk, dystans społeczny, a być może nawet używanie masek między osobami wykonującymi szczepienia, pozostaną przez pewien czas linią obrony frontu.

Warianty genetyczne SARS-CoV-2 nie są nowe. Pojawiły się i rozprzestrzeniły na całym świecie podczas pandemii Covid-19.

Zmienne budzące niepokój są klasyfikowane jako te, w których istnieją dowody na zwiększoną zakaźność, cięższą chorobę, zwiększoną hospitalizację lub śmiertelność oraz zmniejszoną skuteczność leczenia lub szczepionek.

Nowy szczep może być gorszy niż Delta.  Zdjęcia/Getty Images
Nowy szczep może być gorszy niż Delta. Zdjęcia/Getty Images

Wariant delta, który obecnie blokuje Nową Zelandię i powoduje spustoszenie w Australii i na całym świecie, jest klasyfikowany jako zmienna budząca niepokój.

READ  Przeprowadzka: przybywa nowy dom i trzy dni później wprowadzają się właściciele

Oryginalna odmiana alfa Covida, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii i była wcześniej postrzegana jako najbardziej przenośna przed przybyciem Delty, to kolejna.

Istnieje jednak klasa wariantów uważanych za bardziej niebezpieczne. Naukowcy nazywają to „zmienną o wysokim wyniku”.

Jak dotąd podczas pandemii nie pojawił się żaden wariant o wysokiej punktacji. Jeśli tak, byłby to wariant o udowodnionej zdolności do przewyższania szczepionek, poważniejszej choroby klinicznej i zwiększonej hospitalizacji.

Odkrycie następuje w czasie, gdy systemy opieki zdrowotnej na całym świecie są już napięte do granic możliwości.  Zdjęcia/Getty Images
Odkrycie następuje w czasie, gdy systemy opieki zdrowotnej na całym świecie są już napięte do granic możliwości. Zdjęcia/Getty Images

Obecnie eksperci twierdzą, że nie ma wariantów SARS-CoV-2, które osiągają poziom wysokich wyników.

W artykule badawczym z RPA napisano: „Obecnie na całym świecie w obiegu są cztery zmienne budzące obawy (alfa, beta, gamma i delta) oraz cztery zmienne budzące niepokój (eta, jota, kappa i lambda).

„Spośród nich alfa, beta i delta miały największy globalny wpływ pod względem przenoszenia i unikania odporności, przy czym delta szybko rozwiązuje inne zmienne, aby dominować na całym świecie, w tym w Afryce Południowej.

„Ciągły nadzór genetyczny w Republice Południowej Afryki wykrył również wzrost sekwencji przypisanych do C. 1 podczas trzeciej fali zakażenia SARS-CoV-2 w maju 2021 r., czego nie spodziewano się od C. stycznia 2021 r. Porównując profile mutacji między tymi i starsze sekwencje C. 1 [which only contain the D614G mutation within the spike]Było jasne, że te nowe sekwencje zostały znacząco zmutowane”.

Badanie wykazało również, że szczep C. 1.2 miał wskaźnik mutacji około 41,8 mutacji rocznie, co stanowi prawie dwukrotność obecnego globalnego wskaźnika mutacji dla innych wariantów.

Koronawirus choroba

Wariant Covid „bardziej zaraźliwy niż wariant delta”

Naukowcy ostrzegali od tygodni, że nadchodzi nowy, bardziej zaraźliwy gatunek delta.

Dr Robert Redfield, były dyrektor CDC, powiedział Fox News The Story w zeszłym miesiącu, że spodziewa się, że pojawią się wkrótce.

„Wiesz, że mieliśmy do czynienia z wariantem w Wielkiej Brytanii; wszyscy myśleli, że jest tak źle, że był dwa razy zaraźliwy, ale trzy, cztery miesiące później mieliśmy wariant delta i teraz jest to dominujący wariant w USA” – powiedziała.

READ  Aktualizacja Covid-19: 3387 nowych przypadków w społeczności, 12 zgonów związanych z wirusem i 536 hospitalizacji

„Za dwa, trzy, cztery miesiące będziemy mieli inny wariant i ten wariant będzie bardziej zaraźliwy niż wariant delta”.

Raport dodatkowy, NZ Herald

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *