Diamenty czekają na piątą rundę Testowego Pucharu Konstelacji

Diamenty czekają na piątą rundę Testowego Pucharu Konstelacji

Trenerka Diamentów Stacey Marinkovic jest otwarta na piąty test przeciwko Nowej Zelandii, który zadecyduje o Pucharze Konstelacji po tym, jak Australijczycy po raz kolejny wygrali serię na podstawie łącznej liczby punktów.

Diamenty utrzymały upragniony Puchar Trans Tasmana na australijskiej ziemi po dwóch dużych zwycięstwach u siebie, ale po czwartym teście zespół wyglądał na zdruzgotany, a Silver Ferns świętowali po zwycięstwie w ostatnich meczach w Nowej Zelandii.

Mistrzowie świata wylecieli o 6 rano z Auckland, aby udać się do Cairns na swój pierwszy test przeciwko Republice Południowej Afryki w środowy wieczór, przed dwoma meczami w przyszłym tygodniu na Tasmanii.

Pomimo napiętego harmonogramu Marinkovic z radością przyjął kluczowy test, zamiast rywalizować o bramki, jak to miało miejsce w ciągu ostatnich trzech lat (2019, 2022 i 2023), kiedy zwyciężyła Australia.

„Za każdym razem, gdy grasz przeciwko Silver Ferns w tej rywalizacji, jest to absolutny przywilej, więc weź udział w jak największej liczbie meczów” – powiedział Marinkovic zapytany o piąty test.

Trener Nowej Zelandii Noeleen Toroa powiedziała po meczu, że również jest zwolenniczką podjęcia kluczowej decyzji.

„Zawsze chcieliśmy pięciu testów i nie wiem, co się stało i dlaczego tak się nie stało” – powiedział Toroa.

„Zawsze wspieraliśmy ten pomysł, ponieważ od mniej więcej trzech lat zawsze było 2-2”.

Strzelec Donnell Wallam, skrzydłowa Amy Parmenter i juniorka kopająca Matilda Garrett dodały nowych zawodników do składu Diamentów.

Marinkovic powiedział, że występ w Cairns i Hobart po raz pierwszy również pomoże ożywić drużynę, ponieważ seria będzie pierwszym niezależnym meczem z Republiką Południowej Afryki od 18 lat.

Aby dodać kolejny poziom, reprezentację narodową Republiki Południowej Afryki trenuje była trenerka Diamentów Norma Plummer.

„Republika Południowej Afryki będzie wysoko wznieść się, rozegrała kilka dobrych meczów w Pucharze Świata” – powiedział Marinkovic.

READ  Burmistrz Barcelony zapowiada, że ​​miasto będzie gospodarzem kolejnego Pucharu Ameryki

„Będzie trenowana przez Normę (Plummer), która uwielbia trenować w Australii, więc będzie wokół tego trochę szumu i pojedziemy grać w kilka różnych miejsc w Australii.

„Są rzeczy, które stymulują cię na różne sposoby, ale musimy odpocząć i zregenerować się tak szybko, jak to możliwe”.

Serial da Marinkovic kolejną okazję do eksperymentowania, zwłaszcza że w jej kręgu bramkowym brakuje emerytowanego bramkarza Steve’a Wooda.

Keira Austin będzie wypoczęta, a trener prawdopodobnie da Karie Coenen i młodej Sophie Dwyer więcej czasu w ataku na bramkę.

Marinkovic powiedział, że wdrożenie nowych grup zajmie trochę czasu.

„Te grupy nie miały w nich dużego doświadczenia, a Cara (Coenen) tak naprawdę nie grała na arenie międzynarodowej w ataku.

„Zaczynają rzucać sobie nawzajem wyzwania, aby rozpocząć rundy… wiele lekcji, ale zdobywamy również nasze doświadczenie i głębię”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *