Discovery oskarża polski rząd o łamanie dwustronnej umowy inwestycyjnej między Stanami Zjednoczonymi a Polską

20 sierpnia 2021, godz. 12:48 ET

Legal Newswire zasilany przez LAW.COM

Odkrycie, Inc. Dziś oficjalnie powiadomił polski rząd, że podejmie kroki prawne na podstawie Dwustronnej Umowy Inwestycyjnej między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Rzeczpospolitą Polską.

Śledź powiadomienie Polska Dyskryminująca kampania przeciwko Discovery TVN, w tym odmowa przedłużenia koncesji TVN24, zakończyła się wczorajszym głosowaniem w niższej izbie polskiego parlamentu nad uchwaleniem ustawy zakazującej posiadania zagranicznych mediów w kraju. Ustawa ta jest najnowszym atakiem na wolność niezależnych mediów i prasy i jest bezpośrednio wymierzona w TVN Discovery, wiodącą w kraju niezależną grupę nadawczą i dostawcę wiadomości, a także jedną z największych inwestycji amerykańskich w Polsce.

Od kilku lat obecny polski rząd atakuje TVN w sposób arbitralny i dyskryminujący w ramach szerszej rozprawy z niezależnymi mediami i bezpośrednio naruszając ochronę prawną związaną z wolnością wypowiedzi.

Zawiadomienie o sporze zostało wysłane do Prezydenta Andre Duda wcześniej tego dnia. Discovery nadal poszukuje pozytywnego rozwiązania tej sytuacji, ale jeśli to się nie powiedzie, Discovery zamierza wszcząć postępowanie arbitrażowe zgodnie z art. IX ust. 3 Traktatu i dochodzić pełnego odszkodowania za Polska naruszenia.

JP Perrett, prezes i dyrektor generalny Discovery International, powiedział: „Firma Discovery odniosła sukces w prowadzeniu działalności i inwestowaniu w Polska Od blisko 25 lat, co czyni nas obecnie jednym z największych międzynarodowych inwestorów i pracodawców w tym wspaniałym kraju. Szkodliwe i dyskryminujące działania obecnego polskiego rządu nie pozostawiają nam jednak innego wyjścia, jak wnieść oskarżenie na podstawie amerykańsko-polskiego BIT-u. Jesteśmy głęboko zaangażowani w ochronę naszych inwestycji w Polska i jej mieszkańców, aby bronić interesu społeczeństwa w niezależnych mediach i prawach do wolności słowa. Discovery, jako inwestor chroniony w Polska, przyznał ważne prawa i wolności na mocy Traktatu Polsko-Amerykańskiego. Wierzymy, że ta ustawa będzie miała efekt mrożący na amerykańskie i europejskie inwestycje w polską gospodarkę i będziemy energicznie bronić naszych praw.

READ  Zwycięski podpis polskiego talentu Philip

Polska Postępowanie narusza wiele zobowiązań traktatowych między Stanami Zjednoczonymi a Republiką Polska zatrudnienie 21 marca 1990. Obowiązki obejmują sprawiedliwe i równe traktowanie, niedyskryminację arbitralnych i dyskryminujących procedur, niedyskryminację przy przyznawaniu licencji oraz zakaz wywłaszczenia bez odszkodowania.

O odkryciu

Odkrycie, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie rozrywki opartej na rzeczywistości, dostarczającym entuzjastycznej publiczności złożonej z wymagających fanów na całym świecie treści, które inspirują, edukują i bawią. Discovery dostarcza ponad 8000 godzin oryginalnych programów każdego roku i ma wiodącą w kategorii międzykategorię bardzo lubianych treści na całym świecie. Discovery, dostępny w 220 krajach i terytoriach oraz w prawie 50 językach, jest innowatorem platformy, docierającym do widzów na wszystkich ekranach, w tym w produktach TV Everywhere, takich jak pakiet aplikacji GO; usługi przesyłania strumieniowego bezpośrednio do konsumentów, takie jak Discover+, Food Network Kitchen i MotorTrend OnDemand; Najważniejsze treści cyfrowe i społecznościowe Group Nine Media; Historyczna historia naturalna i merytoryczne partnerstwo z BBC; oraz strategiczny sojusz z PGA TOUR w celu stworzenia międzynarodowego domu golfa. Portfolio marek premium Discovery obejmuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel i wieloplatformowe JV z Chip i Joanna Gainesi Magnolia Network oraz OWN: Oprah Winfrey Network w Stanach Zjednoczonych oraz Discovery Kids w Ameryka Łacińskaoraz Eurosport, wiodący dostawca lokalnych sportów premium i gospodarz Igrzysk Olimpijskich Europa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Corporate.discovery.com i śledź DiscoveryIncTV na różnych platformach społecznościowych.

URL:
http://www.discovery.com

Informacje kontaktowe:

www.discovery.com


Tagi: Wire, Legal Newswire, USA, angielski

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *