Discovery podejmuje działania prawne przeciwko Polsce w związku z „atakiem” na wolność mediów

W oświadczeniu w czwartek Odkrycie (DYSK) Polski parlament poinformował, że poinformował polski rząd o zamiarze podjęcia kroków prawnych w ramach dwustronnej umowy inwestycyjnej z 1994 r. po tym, jak polski parlament zatwierdził kontrowersyjną ustawę medialną, która zagrażała wolności prasy, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Europie.

„Ustawa ta jest najnowszym atakiem na wolność prasy i prasy i jest wymierzona bezpośrednio w Discovery TVN, wiodący w kraju niezależny zespół nadawców i prezenter informacyjny, oraz Discovery TVN, jedną z największych amerykańskich inwestycji w Polsce” powiedziała firma. .

Ustawa wzmocniłaby istniejący zakaz kontrolowania przez firmy medialne działające poza Europą polskich nadawców. W środę uchwaliła niższą izbę polskiego parlamentu 228 głosami za, 216 przeciw i 10 głosami, teraz przechodząc do Senatu.

TVN24 będzie głównym kanałem, którego dotyczy nowe prawo, ponieważ jest własnością Discovery poprzez spółkę zależną zarejestrowaną w Holandii. (Czy wynalazek? Próbując się zjednoczyć Z Warner Media, spółką macierzystą CNN).

Polski rząd nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sprawie działań prawnych firmy. Mówi, że prawo zostanie wykorzystane do powstrzymania obcych sił wroga od kontrolowania krajowych nadawców.

Przeciwnicy twierdzą, że jest to wyraźna próba uciszenia TVN24, jednego z niewielu pozostałych niezależnych kanałów telewizyjnych w kraju.

Sekretarz stanu Anthony Blingen powiedział, że Stany Zjednoczone są „głęboko zaniepokojone” projektem ustawy.

„Wielkie inwestycje biznesowe Ameryki w Polsce umacniają nasz dobrobyt i zwiększają nasze zbiorowe bezpieczeństwo” – powiedział w środowym oświadczeniu. „Ten projekt ustawy zagraża wolności mediów i zakłóca silny klimat inwestycyjny w Polsce”.

Zarząd TVN zaapelował do polskich ustawodawców i prezydenta Andrzeja Dudy o zablokowanie wejścia ustawy w życie.

„Od tego zależy przyszłość Polski jako demokracji na arenie międzynarodowej i jej wiarygodność w oczach inwestorów” – napisano w oświadczeniu.

„Wynik powinien być głęboki dla każdej firmy inwestującej w Polsce. Tym głosowaniem Polska podważa wartości, które bezpośrednio łączą Polskę z Europą, podważają fundamenty relacji polsko-amerykańskich” – kontynuowali.

READ  Były szef giełdy kryptowalut Wax wydany w Polsce - Bitcoin News

Discovery powiedział we wcześniejszym oświadczeniu w czwartek, że polski parlament „chce ograniczyć prawo polskich gości do wybierania i dostępu do wiarygodnych i niezależnych informacji”.

– Hannah Richie, Amy Cassidy, Arthur Oczyński i Vasco Cottovio przyczynili się do powstania tego artykułu.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *