Dlaczego misje NASA na Marsa będą milczeć przez tygodnie?

NASA zrezygnować z przywództwa Mars misje w najbliższych tygodniach.

podczas Ziemia I czerwona planeta po przeciwnych stronach słońce – W koniunkcji Mars-słoneczna co dwa lata – planety nie mogą się „widzieć”.

Zdjęcia Marsa pokazują PERSEVERANCE ROVER w akcji

Słońce emituje gorący zjonizowany gaz aura które rozciągają się w kosmos i mogą przeszkadzać sygnały radiowe Rozkazy i komunikaty inżynierów Statek kosmiczny.

NASA Wyjaśnił w oświadczeniu wydanym we wtorek Większość misji przestanie wysyłać polecenia do statku kosmicznego na Marsa między sobotą a 16 października.

Kilku przedłuży moratorium o dzień lub dwa, choć decyzja ta zależy od odległości kątowej między Marsem a Słońcem na ziemskim niebie.

Jednak misje na Marsa nie będą całkowicie nieaktywne w tym okresie.

Wytrwałość Mars Rover – który Wylądował w lutym tego roku – Będzie wykonywać pomiary pogodowe za pomocą czujników MEDA (Mars Environment Dynamics Analyzer), włączać radar RIMFAX (Radar Imaging of the Mars Subsurface Experiment), odbierać nowe dźwięki za pomocą mikrofonów i wyszukiwać demony pyłu za pomocą kamer.

ten Pomysłowość śmigłowca na Marsa Nie ma zaplanowanego lotu, ale co tydzień będzie zgłaszać swój stan Percy’emu.

NASA potwierdza, że ​​region Marsa był świadkiem tysięcy starożytnych erupcji wulkanicznych

ten Ciekawość Mars Rover — który jest na Marsie od sierpnia 2012 — będzie również wykonywał pomiary pogody za pomocą czujników REMS (Rover Environmental Monitoring Station), szukał za pomocą kamer kurzu i wykonywał pomiary promieniowania za pomocą detektora RAD (Radiation Assessment Detector) i DAN (Dynamic Albedo). czujniki neutronów.

Wreszcie NASA Pojazd do lądowania InSight Będzie nadal używać swojego sejsmometru do wykrywania trzęsień ziemi, a wszystkie trzy orbitery NASA będą nadal przesyłać niektóre dane z misji powierzchniowych z powrotem na Ziemię, oprócz zbierania własnych danych Nauki ścisłe.

READ  Niespotykana nowa panorama centrum naszej Drogi Mlecznej - ujawnia namagnesowane struny, które splatają oszałamiającą teksturę galaktyki.

Roy Gladen, dyrektor Mars Relay Network w NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), powiedział w oświadczeniu. „Każdemu zadaniu przydzielono jakąś pracę domową do odrobienia, aby mogli ponownie nas usłyszeć”.

NASA wskazała, że ​​nastąpi przerwa w początkowych obrazach dostępnych w Perseverance, Curiosity i Insight.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Po moratorium statek kosmiczny wyśle ​​pozostałe dane do NASA Deep Space Network: międzynarodowej grupy gigantycznych anten radiowych obsługiwanej przez Jet Propulsion Laboratory.

Inżynierowie NASA spędzą tydzień na pobraniu informacji przed wznowieniem standardowych operacji statku kosmicznego.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top